avusa
28.02.12,14:30
Dobrý deň, posledné roky som robila manželovi paušálne výdavky, tým pádom som nerobila účtovníctvo. Tento rok však musím prejsť na dokladované výdavky. Problém mám s BÚčtom. Ide o to , že mu z neho sťahovali odvody a sem tam prišiel aj príjem naň. Tento účet však využíval aj na iné aktivity (rodinné platby, platby poistiek a príjem môjho rodičovského príspevku). V peňažnom denníku si viem PPD do pokladne na začiatku vložiť príslušnú sumu, ale čo mám robiť v kolónke Búčet, kde síce mám z minulého roku zostatok ale ked zaplatím z neho odvody na ďalší mesiac mi to teoreticky nevystačí na zaplatenie, v skutočnosti mi tam chodil rodičovský príspevok, tak mi poraďte, ako mám zapísať do denníka vklad na účet tak aby mi to neovplyvnilo výšku príjmu a aby to bolo zároveň v poriadku, pretože stav na Búčte v peňažnom denníku sa mi nebude nikdy zhodovať so skutočným zostatkom podľa výpisu. Dúfam, že to niekto vie. Vopred Ďakujem
AdelaS
29.02.12,07:08
Ahoj,
aký program používaš?
V zásade v každom programe sa musí dať na príjmoch i výdavkoch z bankového účtu nastaviť položka, že ide o súkromnú potrebu a program ti to automaticky zaradí do pohybu, ktorý neovplyvňuje základ dane. Musíš sa pozrieť, aké možnosti sa ti ponúkajú, keď ideš zaúčtovať položku.
Pomohlo?
avusa
29.02.12,07:37
Ďakujem, veľmi pekne, ja som len nevedela, ako mám účtovať súkromné položky z b.ú. ale už viem. Kedže robím účtovníctvo len manželovi, tak som si urobila peňažný denník do excelu presne taký ako ked kúpim v obchode, len mi niektoré sumy bude robiť samo. Tak zatiaľ ďakujem