sprievodca5
28.02.12,13:41
Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť, ako je to s platením koncesionárskych poplatkov? Nejaký link na aktuálny zákon o koncesionárskych poplatkoch.
Či je aktuálny zákon paragraf3 odsek 9 znenie: Povinosť platiť poplatok zaniká, ak sa prijímač zničí, alebo je neopraviteľný ak prijimač predá, daruje alebo zverí na dlhodobé používanie inéj fyzickéj osobe.
ďakujem
tictac7
28.02.12,12:51
Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť, ako je to s platením koncesionárskych poplatkov? Nejaký link na aktuálny zákon o koncesionárskych poplatkoch.
Či je aktuálny zákon paragraf3 odsek 9 znenie: Povinosť platiť poplatok zaniká, ak sa prijímač zničí, alebo je neopraviteľný ak prijimač predá, daruje alebo zverí na dlhodobé používanie inéj fyzickéj osobe.
ďakujem

dobrý paragraf :D
inak tu je jeho aktuálne znenie
§ 3
Platiteľ úhrady
Platiteľ úhrady (ďalej len "platiteľ") je

a) fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny3) v odbernom mieste, 4)
z ktorého sa odoberá elektrina pre spotrebu v byte5) alebo v rodinnom dome, 6)

b) zamestnávateľ, 7) ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov. Na účely tohto zákona sa služobný úrad8) posudzuje ako zamestnávateľ.

a tu je link na celý zákon 68/2008

http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k1&skupina=1
Paula
28.02.12,12:52
draik
28.02.12,14:16
Kde sú tie časy, keď sa platilo podľa prijímača :eek:
Od roku 2013 sa koncesionárske poplatky rušia.
misoft
28.02.12,15:31
Zatiaľ stále platí "zástrčkový" zákon :D, či v 2013 budeme bez koncesionárskych - to sa radšej nechajme prekvapiť - teraz politici nakecajú, nasľubujú, po voľbách to však väčšinou zabudnú.
sprievodca5
29.02.12,10:47
áno, čítal som ten zákon. len tam nie je všetko:(. myslím tým odstavce atď. asi naschvál.
draik
29.02.12,17:22
Zatiaľ stále platí "zástrčkový" zákon :D, či v 2013 budeme bez koncesionárskych - to sa radšej nechajme prekvapiť - teraz politici nakecajú, nasľubujú, po voľbách to však väčšinou zabudnú.

Zrušenie poplatkov od 2013 schválil parlament vlani.
sprievodca5
30.03.12,10:27
Zrušenie poplatkov od roku 2013 schválil parlament? áno, je to tak, ale ako som dnes čítal, tak nový parlament sa to chystá zrušiť.. robia si s nami čo chcú a ako im to vyhovuje-fúúúúúúúj.
Takže, vie mi niekto konkrétne poradiť ako neplatiť. ďakujem.
Xanti
30.03.12,10:41
Takže, vie mi niekto konkrétne poradiť ako neplatiť. ďakujem. Neodoberať elektrickú energiu, jedine tak nebudeš platiť.
Vyrábaj si sám elektrinu tak aby to nikto nevedel ..... :D
wagner
30.03.12,15:10
Takže, vie mi niekto konkrétne poradiť ako neplatiť. ďakujem.

Ešte máš možnosť- mať ZŤP alebo starobný dôchodok. Ďalšia možnosť svietiť sviečkou a nemať prípojku na el.energiu.
misoft
30.03.12,15:39
To sa dalo čakať! Nová vláda - nové pravidlá - nové dane - nové poplatky!
sprievodca5
31.03.12,07:17
to vám pekne ďakujem:) a čo tak do odhlášky v časti 5. začiarknúť ukončenie odberu el. energie. oni to nejak skúmajú či máš, alebo nemáš zapojenú el. energiu? alebo predám nehnuteľnosť a nebudem musieť platiť a pôjdem bývať k mame a peniaze fláknem:)
draik
31.03.12,09:12
Vlastník domov a bytov platí len raz. Keď to všetko bude napísané na jedného, tak ušetríte 4,64 e. Ale potom tu nevypisujte, že Vám byt nechcú vrátiť :D
tajnostkárka
07.05.12,10:50
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,- máme rodinný dom,v ktorom sa platili udržiavacie poplatky za elektrinu a samozrejme s tým aj koncesie.Teraz sme udržiavacie zrušili a dali zablombovať - vlastne odpojiť elektromer.Môžem teraz podať žiadosť o zrušenie aj koncesionárskych poplatkov,alebo to až vtedy,keď po roku prídu elektrikári a demontujú dole celkom elektromer? Neviem sa v tom nejak vyznať :(