Dema
04.02.06,15:27
Pri preberaní miezd po bývalej kolegyni, som zistila, že jeden zamestnanec, je zle prihlásený do sociálky, aj do ZP už od marca 2005, takže aj odvody mu išli na zlé rodné číslo. Má prosím Vás niekto skúsenosti ako to čo najlepšie a najjednoduchšie opraviť?
Za odpovede vopred ďakujem.
Denda
04.02.06,14:40
Pri preberaní miezd po bývalej kolegyni, som zistila, že jeden zamestnanec, je zle prihlásený do sociálky, aj do ZP už od marca 2005, takže aj odvody mu išli na zlé rodné číslo. Má prosím Vás niekto skúsenosti ako to čo najlepšie a najjednoduchšie opraviť?
Za odpovede vopred ďakujem.
Ísť osobne do sociálnej a zdravotnej poisťovni a povedať im čo sa stalo. Možno Vám budú kázať opraviť všetky výkazy alebo si to len opravia na základe Vášho oznámenia o chybe.
Dema
04.02.06,14:45
Ďakujem. Dúfam, že nebudú chcieť opravné výkazy za celé obdobie.
Zuziana
04.02.06,14:48
Tiež som mala ten prípad. Na sociálkke som musela opraviť všetky prílohy k výkazom. Riadky s o zlým rodným číslom som uvázala mínusom a s dobrým rodným číslom plusom. Do zdravotnej sa ešte vtedy príloha nedávala. Ale tam zrejme bude treba opraviť tak isto.
Pepa
04.02.06,15:24
Súhlas so Zuzkou - inak to opraviť nevedeli /systém ich nepustil/ - musia sa opraviť prílohy.
Dema
04.02.06,16:00
Ďakujem, a stačí ak opravné výkazy spravím ručne, iba za toho jedného zamestnanca, (ostatní sú v poriadku) ?
Magma
04.02.06,19:35
Pozor na evidenčný list, ak bol odoslaný do r. 2003 so zlým rodným číslom!Mala som taký prípad a musela som vypísať nový EL so správnym rodným číslom a so srievodným listom poslať do SP. Ale všetko záleží na tom, ako sa vyjadria v pobočke SP, lebo dávajú rôzne pobočky rôzne pokyny.