Ema1
28.02.12,16:26
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Manžel je živnostník (pričom má príjem aj zo závislej činnosti), jeho občasné príjmy zo živnosti sú vyplácané v hotovosti a keďže zákon nikde neukladá povinnosť otvoriť si podnikateľský účet, v prípade potreby využíva možnosť prevodu príjmu zo živnosti aj zo závislej činnosti na môj osobný účet-teda účet na meno manželky. Z uvedeného dôvodu ma zaujíma či do DP riadok 26 mám uviesť môj účet alebo nechať uvedený riadok prázdny.
Ďakujem.
Tweety
28.02.12,15:47
Áno, uviesť ten. Ak ho začal využívať na podnikanie, mal ho DÚ oznámiť.
Ema1
28.02.12,17:16
Ak bol účet využívaný len na príjem zo závislej činnosti uvádza sa v riadku 26 DP?
Keď sa aj naďalej predpokladá, že príjem zo živnosti bude vyplácaný v hotovosti mám ho pre istotu nahlásiť DU. Ďakujem.
Ema1
29.02.12,08:55
Prepáčte, prosím, ale chcem aby som v DP uviedla všetko tak ako má byť, preto by som ešte chcela vedieť, že pokiaľ ten účet manželky slúžil len na príjem zo závislej činnosti a nie na príjem zo živnosti aj tak ho napíšem do riadku 26? Ďakujem.
Ema1
29.02.12,10:53
Prosím, milí poraďáci mohli by ste sti prečítať môj príspevok, či môžem ten účet vpísať do DP aj keď neslúžil na príjem zo živnosti ale len na príjem zo závislej činnosti. Ďakujem.
Ema1
01.03.12,15:45
Prosím, milí poraďáci mohli by ste si prečítať môj príspevok, či môžem ten účet vpísať do DP aj keď neslúžil na príjem zo živnosti ale len na príjem zo závislej činnosti. Ďakujem.
veronikasad
01.03.12,15:50
Prosím, milí poraďáci mohli by ste si prečítať môj príspevok, či môžem ten účet vpísať do DP aj keď neslúžil na príjem zo živnosti ale len na príjem zo závislej činnosti. Ďakujem.
Pokial súkromný účet nevyužíva na pohyby súvisiace s podnikaním, v DP ho neuvádzaš. (prevod na osobnú potrebu takýmto pohybom nie je)