emily17
28.02.12,17:54
Dobrý deň.
Chcela by som vás poprosiť o radu, prípadne o skúseností pri vypracovávaní projektov.
Dostala som za úlohu pripraviť projekt pre našu mš. Chcem sa spýtať, či charakteristiku aktivít stačí popísať len v bode 4., alebo treba aj nejakú prílohu s podrobnejšou charakteristikou ?
Účel poskytnutia dotácie - myslia napr. rozvoj predčitateľskej gramotnosti a revitalizácia knižníc?
Ďakujem Vám vopred za Vaše rady.
GabiZ
02.03.12,06:07
Dobrý deň.
Chcela by som vás poprosiť o radu, prípadne o skúseností pri vypracovávaní projektov.
Dostala som za úlohu pripraviť projekt pre našu mš. Chcem sa spýtať, či charakteristiku aktivít stačí popísať len v bode 4., alebo treba aj nejakú prílohu s podrobnejšou charakteristikou ?
Účel poskytnutia dotácie - myslia napr. rozvoj predčitateľskej gramotnosti a revitalizácia knižníc?
Ďakujem Vám vopred za Vaše rady.


Charakteristiku aktivít stačí popísať v bode 4. Nie je potrebná iná príloha. Povinnosťou je vyplniť prílohu, ktorá je v rámci výzvy a to "Rozpis rozpočtu - finančná tabuľka".
Čo sa týka účelu poskytnutia dotácie, je potrebné charakterizovať cieľ aktivity prípadne aký stav sa má dosiahnuť a aký vplyv to bude mať na cieľovú skupinu. To znamená, že popíšete konkrétnu aktivitu, ktorou niečo chcete dosiahnuť. Keď píšete napríklad o rozvoji predčitateľkej gramotnosti, ako formou a pomocou akých prostriedkov ju budete realizovať, či budete túto aktivitu robiť s účasťou rodičov a ako, ak budete revitalizovať knižnicu napríklad zakúpením detskej alebo odbornej literatúry, popísať akou formou budete s týmito pomôckami pracovať, aby ste dosiahli stanovený cieľ a pod. Ak idete pripravovať projekt, musíte vedieť, čo týmto projektom konkrétne chcete dosiahnuť, aká bude vaša cieľová skupina a čo v konečnom dôsledku bude táto aktivita znamenať pre deti. Takže nestačí charakteristika, ktorá je uvedená vo výzve t.j. všeobecná charakteristika, ale už konkrétna aktivita, ktorú budete prostredníctvom projektu realizovať.
Agi5
03.03.12,14:58
Dobrý deň,potrebujem tiež rýchlu radu ohladom vypísania žiadosti na poskytnutie dotácie,ale len na revitalizáciu náradia a náčinia podporujúce rozvíjanie a rozvoj pohybových schpností,čiže potrebujem nové atrakcie na školský dvor materskej školy,poľa nori