mptri
28.02.12,18:16
Dobry den,k mojej otazke by som asi mal v prvom rade popisat situaciu v ktorej sa nachadzam.Od zaciatku roka sa trapim so zmenou sidla mojej sro a naslednou registraciou na platcu DPH(koli velkemu zakaznikovi,ktory je klucovym v mojom podnikani)Zaciatkom januara som menil sidlo firmy,pred zacatim vsetkych ukonov som sa vsak prv informoval ohladom terminov zmien a podla informacii z uradov som sa aj zariadil.Na zaciatku januara som zmenil sidlo firmy do ineho okresu,zmena trvala sice dlhsie ako 7 dni,ale nevadilo mi to,pretoze na DU mi povedali,ze aj tak im system nebude fungovat do 20 januara a ziadost na dobrovolneho platcu DPH by som aj tak zbytocne podaval.Zmena v obch.registri prebehla 19.januara,hned som ju oznamil aj na DU a pripravil som si ziadost na podanie uz na novy prislusny DU.Moja zlozka vsak DO DNESNEHO DNA nebola delimitovana,namiesto nejakeho riesenia alebo konkretnej informacie ma stale odpinkavaju,skusil som ziadost na dobr.platcu podat este na povodnom DU,tam ma vsak komisia ani neposudzovala s odovodnenim,ze moja firma uz nepatri pod ich urad.Firma vsak este nebola presunuta ani na DU v novom mieste sidla firmy,cize momentalne uz takmer dva mesiace lietam niekde vo vzduchu a nemam koho poziadat o pridelenie IC DPH.Kedze sa zaoberam obchodom s strojarskymi dielmi,naklady na nakup tychto dielov nie su najnizsie,avsak ja este nemam pridelene IC DPH,takze tovar od zaciatku roka dodavam len na dodaci list,s fakturaciou cakam az kym nebudem platcom DPH.Financne prostriedky na chod firmy sa uz minuli,bol som nuteny si pozicat,aby som o zakaznika neprisiel a na DU mi stale po urgenciach odporucaju este pockat par dni,do konca tyzdna,este do stredy atd.vraj uz uz to bude vyriesene.So zalohovymi fakturami zakaznik nesuhlasi,pretoze je mesacny platca DPH,zal.faktura by mala byt vyrovnana do konca mesiaca atd-proste maju na to svoje dovody a jemne mi naznacili,ze potrebuju spolahliveho a bezproblemoveho dodavatela...Moja otazka teda znie:1. Ma DU nejaky zakonny termin do kedy musi zlozku po zmene sidla delimitovat?2. Je naozaj nemozne v mojej situacii dostat IC DPH este na povodnom DU,aby som mohol fakturovat a teda aj normalne fungovat?3. Komu mam podat danove priznanie?Uz som naozaj zufaly,pretoze aj pozicane peniaze sa minaju a najnovsie spravy ohladom inf.systemu FS su este horsie ako som cakal (funkcny najskor koncom marca)Vopred dakujem za odpovede a rady