Rasek
28.02.12,19:45
Ked neprebehlo dedičske konanie o (dedičstve) mohla sestra predat parcele bez mojho vedomia asi si myslim že je to predbežne opatrenie s nakladanim dedičneho majetku---taktiež si myslim že katastralny urad vystavil falošny list vlasnictva , ked som chcel nahliadnut do kupnopredajnej zmluvy na katastry ako spolumajitelovy toto mi bolo odmietnute.

Ešte jedna otazka:
Mal som krajsky sud kde som prehral jednalo sa o tie podzemky ide mi o to či sa možem odvolat ked na konci sa piše.
POUCENIE: Proti tomuto rozsudku nie je pripustny dalši riadny opravny prostriedok.


DAKUJEM za skoru odpoved.
danushka
28.02.12,19:06
Veľmi nezrozumiteľne si napísal svoj problém.
Kto mal byť poručiteľom parciel a kedy malo/má byť dedičské konanie?
Na základe čoho usudzuješ, že by si mal byť dedičom? Si neopomenuteľným dedičom poručiteľa, neexistoval v minulosti závet, ktorý by ťa z dedenia spomínaných pozemkov vylúčil?

O akej KZ ako spolumajiteľ pozemku hovoríš? Poveril si v minulosti plnou mocou k nejakým právym úkonom tretiu osobu?
Rasek
06.03.12,13:19
Poručitelom parciel bol moj oco prebehlo dedičske konanie sestra zdedila zo zakona v 1/4-ine v pomere k celku
ja v 3/4-inach v pomere k celku ale nebol rozdeleny majetok konkretne na vytičenie čiže všetko spoločne , problem je v tom ze sestra to popredala čo som tu uvadzal už pre dvoma rokmy--teraz ale jestvuje taky paragraf alebo zakon že ked nebol rozdeleny majetok nemohla geodezia a podzemkova kniha tento spoločny majetok predat tretej osobe--asi je to v tomto zneni čo som sa už zmienil ale to znova dopišem-----(predbežne opatrenie s nakladanim dedičneho majetku-dedičstvo) teda ak viete poradit aj na toto že sestra predala čast pozemku bez pravneho určenia///alebo je to blbost ????

Ešte na toto prosim odpoved::Kataster môže uviest vlastnika učitej nemovitosti iba na zaklade sudneho rozhodnutia alebo notarskej zápisnice o dobrovolnej dohode .Inak kona protizakone -----aj tu sa mam držat toho že je to blud ?
draik
06.03.12,14:13
Sadnite si, nadýchnite sa, porozmýšľajte a v bodoch jasne napíšte, co sa stalo a čo sa chcete spýtať.
Napr.: 1. Zomrel náš otec, pozemok po ňom sme zdelili tak, že ja mám podiel 3/4 a sestra 1/4
2. Sestra predala.....
Sorry, ale ak ste tak nejasno, ako sú Vaše príspevky, vystupovali aj v tom súdnom spore, tak by som sa nečudoval, že ste súd prehrali. Voči rozhodnutiu krajského súdu ako odvolacieho sa nemožno odvolať. Verdikt možno napadnúť mimoriadnym opravným prostriedok v prípade, že sú splnené zákonom stanovené predpoklady.
Rasek
06.03.12,15:07
Dakujem za odpoved ale tažko sa da s toho vist jasne som napisal ((((predbežne opatrenie s nakladanim dedičneho majetku-dedičstvo))))) a opytal som sa čo to znamena .
Mária27
06.03.12,18:42
Riadny opravný prostriedok je odvolanie, ktoré sa môže podať voči rozhodnutiu prvostupňového súdu.
Po rozhodnutí krajského súdu môžeš v niektorých prípadoch podať dovolanie na najvyšší súd. Ktoré sú to prípady ti vysvetlí právnik, lebo tam už musíš byť právnikom zastúpený.

Pamätám si tvoje prvšie príspevky o spoluvlastníctve, to vám vzniklo so sestrou z dedičského konania, preto sa už nemá hovoriť o dedičstve. Ak sa pýtaš na ((((predbežne opatrenie s nakladanim dedičneho majetku-dedičstvo))))), tak v takom prípade ešte nejde o spoluvlastníctvo, aj keď sa dedičia počas dedenia považujú za spoluvlastníkov. Vieš, súdy striehnu na každé slovo a aj keď si v práve, ale sa vyjadríš inak ako zákon požaduje, súd nevyhráš.