SPAKO
04.02.06,17:01
Prosim vas o radu. :mee:
V minulom roku , cize v roku 2005 v aprili som zacal podnikat. Bol som oslobodeny od platenia Socialnej poistovni do konca roka. Teraz je uz novy rok 2006 a mne na Socialnej poistovni povedali, ze nemusim platit ani tento rok, ale zavisi to od danoveho priznania. Cize ak som nemal v tomto roku zisk, ale naopak stratu, tak si mam vypytat na danovom urade nejaky papier s ktorym pridem na Socialnu poistovnu. Je to asi nejaka ziadost na oslobodenie platby Socialke aj na dalsi rok. Neviem prave ci to je vobec pravda, bola tak dost neista, ked mi to hovorila.
Viete niekto nieco o tom viac ? Nie je na to urcena nejaka minimalna strata a az potm mam narok na oslobodenie aj v dalsom roku?
Dakujem vsetkym za odpovede.
ajobs
04.02.06,16:15
Prosim vas o radu. :mee:
V minulom roku , cize v roku 2005 v aprili som zacal podnikat. Bol som oslobodeny od platenia Socialnej poistovni do konca roka. Teraz je uz novy rok 2006 a mne na Socialnej poistovni povedali, ze nemusim platit ani tento rok, ale zavisi to od danoveho priznania. Cize ak som nemal v tomto roku zisk, ale naopak stratu, tak si mam vypytat na danovom urade nejaky papier s ktorym pridem na Socialnu poistovnu. Je to asi nejaka ziadost na oslobodenie platby Socialke aj na dalsi rok. Neviem prave ci to je vobec pravda, bola tak dost neista, ked mi to hovorila.
Viete niekto nieco o tom viac ? Nie je na to urcena nejaka minimalna strata a az potm mam narok na oslobodenie aj v dalsom roku?
Dakujem vsetkym za odpovede.

Ak si mal minulý rok príjmy vyššie ako 82.800 Sk, potom sa od 1.7.2006 staneš povinným plátcom odvodov do Sociálnej poisťovne. Nesúvisí to s tvojou stratou, tá má svoj význam iba pri stanovení výšky odvodov do SP.
Aknazuz
04.02.06,16:33
Prosim vas o radu. :mee:
V minulom roku , cize v roku 2005 v aprili som zacal podnikat. Bol som oslobodeny od platenia Socialnej poistovni do konca roka. Teraz je uz novy rok 2006 a mne na Socialnej poistovni povedali, ze nemusim platit ani tento rok, ale zavisi to od danoveho priznania. Cize ak som nemal v tomto roku zisk, ale naopak stratu, tak si mam vypytat na danovom urade nejaky papier s ktorym pridem na Socialnu poistovnu. Je to asi nejaka ziadost na oslobodenie platby Socialke aj na dalsi rok. Neviem prave ci to je vobec pravda, bola tak dost neista, ked mi to hovorila.
Viete niekto nieco o tom viac ? Nie je na to urcena nejaka minimalna strata a az potm mam narok na oslobodenie aj v dalsom roku?
Dakujem vsetkym za odpovede.
sucastou danoveho priznania je "Vypis z danoveho priznania za rok 2005" a ten do 30.6.2006 odovzdas na SP.
SPAKO
05.02.06,21:33
Diky za odpovede. Moc mi to pomoze.
Ninna
12.02.06,15:14
Citát:Ak si mal minulý rok príjmy vyššie ako 82.800 Sk, potom sa od 1.7.2006 staneš povinným plátcom odvodov do Sociálnej poisťovne.
Príjmy neznížené o výdavky?
Jozef Mihál
12.02.06,15:23
Príjmy neznížené o výdavky.