S.Skrabakova
04.02.06,17:54
Mohli by ste mi poradit... Chcem predavat PC hardware, ale nechcem si zakladat klasicky obchod! Budem to objednavat cez internet a hned to predam koncovemu uzivatelovi. A moja otazka znie: MUSIM MAT NA TO PREVADZKAREN??? Ja si myslim, ze nie, ale radsej sa pytam mudrejsich...
S.Skrabakova
04.02.06,17:23
PROSIM VAS..PORADTE MI...JE TO NUTNE!
renča1
04.02.06,17:29
Nemusíte mať prevádzkareň.
S.Skrabakova
06.02.06,14:57
Ma niekto iny nazor? Dufam, ze ked nepisete, tak ta prevadzka nemusi byt?!
babenko1
06.02.06,15:00
nikde nie je napísané, že musíš mať prevádzku, len je to také "zvláštne", ked si príde zákazník pre tovar, tak si ho pozveš domov...
S.Skrabakova
06.02.06,15:04
Co uz, ale aspon mame o starost menej :O)
babenko1
06.02.06,15:06
Ja by som to veru neriskovala.. nikdy nevieš, aké indivíduum k tebe príde...
renča1
06.02.06,15:08
ved predajca môže chodiť ponúkať svoj tovar aj k dverám zákazníkovi.
fizzy
21.03.06,21:45
Ved nik nevravel ze maju chodit po tovar k vam domov. Kedze budete mat obchod na nete dostupny pre hocikoho na slovensku tak obhednavky budete vybavovat cez postu alebo kuriera nie? Nemusi prebehnut ani ziaden osobny kontakt. Ja takisto nad tym rozmyslam....;)
Chobot
21.03.06,21:55
Tiež si myslím, že netreba mať prevádzkareň. Treba mať však sídlo firmy.
STRELEC
22.03.06,00:46
Mať zriadenú prevádzkáreň (či "kamenný obchod") iste nemôže byť na škodu. Najmä kvôli zásobám. Ale samozrejme nie je to vôbec potrebné. Menší manipulačno-skladovací priestor asi je potrebný až nevyhnutný. Pri i-obchode by som si ani nepredstavoval nejak zvlášť osobný kontakt so zákazníkom, či dokonca "návštevy" doma.
Doporučujem preštudovať aj zákon o zásielkovom obchode, podmienky reklamácií (zákon o ochrane spotrebiteľa) atď atď prevádzkových vecí.
fizzy
07.07.06,09:46
Prosim Vas, programatori alebo uzivatelia e-shopov.
Mozete mi poradit, hlavne z praxe znali, ake udaje o navstevnikovi e-shopu by som si mal zaznamenavat? Programujeme uz e-shop ale chybaju nam skusenosti z praxe. Pomohli by ste nam predist zbytocnemu dodatocnemu programovaniu. Resp. ci z praxe neviete povedat ci je nutne overovanie e-mailu pri registracii, ako casto Vam chodia taky uzivatelia ktory si nepreberu zasielky cize len nakupia za ucelom skody a pod...
fizzy
07.07.06,11:12
nik neporadi?
marsellko
06.11.06,04:38
Ahoj,
Mam uz naprogramovanych vela internetovych obchodnych systemov,a je na tebe ake osobne udaje potrebujes na presnu identifikaciu tvojho zakaznika.Ja mojim klientom odporucam povinne vyplneny mobil alebo pevnu linku.a ak ti objednavka stoji zato tak im zavolas.nech ti to naprogramuju tak ze sa bez mena ,priezviska ,adresy ,telefonu alebo mobilu neda zaregistrovat a ostatne udaje daj nepovinne.mail je zbytocne davat povinny lebo si mozes odradit zakaznikou ktory ho nemaju a chcu si u teba nakupit.A aj takl si mail moze hocikto zalozit bez toho aby mal v nom korektne udaje a zasielky by sa ti vracali.telefon je telefon v dnesnej dobe ho ma kazdy a vies ci je to korektny zakaznik ci len zart.
Sme spolocnost ktora ma s intenetovymi obchodmi uz vela skusenosti.ak ti tvoji programatori v tomto nevedia moc poradit mali sa pozret aspon na ine obchody a uvidia.
Ak budes chcet este niekedy poradit napis skludom na moj osobny mail marcel.vychopen@gmail.com
a v tejto problematike ti nielen poradime ale aj obchod zriadime do par dni.
Sasha
03.05.07,04:00
Dobrý deň!
Chcela by som poprosiť o radu. Sme veľkoobchod s textilom a od apríla máme otvorený aj i-shop. Dnes prišla prvá objednávka na 1 tričko a ja si nie som istá ako mám vytvoriť faktúru. Doteraz boli naši odberatelia len FO alebo PO, teraz je to prvýkrát bežný zákazník bez IČO, DIČ... Asi sa pýtam hlúposť, ale mám vystaviť klasickú OF, kde bude len adresa odberateľa? Šéf mi povedal, že to mám dať ako voľný predaj, ale ja som sa s tým doteraz nestretla.
Ďakujem!