cistko
29.02.12,09:06
Dobry den prajem, neviem ci som moju otazku zaradila do spravnej temy ale verim, ze sa najde niekto kto mi poradi.
Som na rodicovskom prispevku a venujem sa vyrobe sladkych a slanych tort. Samozrejme bez akychkolvek dokladov alebo nejakej zivnosti. Zaregistrovala som sa na stranku amaterskych cukrarok a oslovila ma jedna spolocnost, ktora organizuje narodeninove ci meninove oslavy, ze by mali zaujem o spolupracu. Spolocnost si je vedoma toho, ze ja im na svoje vyrobky neposkytnem ziaden doklad a preto sa snazime najst nejaku cestu aby boli spokoni aj oni aj ja. Navrhli mi, ze ma mozu zamestnat na dohodu. Viem, ze na rodicovskom prispoevku mozem pracovat ale netusim ci je moja praca pocas roka nejak ohranicena poctom hodin alebo zarobkom. Okrem tejto dohody by som mala este nejake, pretoze prilezitostne mam nejake brigady. Bola by som nerada, keby koli par euram ktore si pocas roka takto privyrobim k dnesnemu "vysokemu" rodicovskemu prsipevku musim potom platit vysoke dane alebo nejake poplatky. Taktiez by som sa chcela opytat, ake povolenia na realizaciu tohto napadu potrebuje dotycna firma. Okrem svojich doterajsich sluzieb by ponukali zakaznikom, ktori si u nich objednaju organizaciu oslavy aj obcertvenie v type - tort, chlebikov, ociek, salamovych ci inych mis...Majitelka ma predstavu, ze ona by nakupilamaterial na vyrobu pochutin, dala by si ho do nakladov a mna by platila len na pracu. Urcite musi splnat nejake podmienky co sa tyka hygieny a je tu este nieco co musi vybavit? Dakujem.