anmi
29.02.12,11:35
Dobrý deň :)

chcela by som požiadať o radu...

jeden náš bývalý zamestnanec (skončenie PP 15.05.2011) .... ma chce požiadať o vykonanie ročného zúčtovania... odisiel do starobného dôchodku (o ktorom mi doniesol iba potvrdenie zo sociálnej poisťovne o tom, že požiadal o starobný dochodok od 14.05.2011).... možem takémuto zamestnancovi vykonať ročné zúčtovanie?? Aké doklady mi má doložiť?? (myslím..ako mi má vydokladovať že od 16.05.2011 už nie je nikde zamestnaný a ani nikde registrovaný) :confused:

Ďakujem :)
drobeceva
29.02.12,10:41
Dobrý deň :)

chcela by som požiadať o radu...

jeden náš bývalý zamestnanec (skončenie PP 15.05.2011) .... ma chce požiadať o vykonanie ročného zúčtovania... odisiel do starobného dôchodku (o ktorom mi doniesol iba potvrdenie zo sociálnej poisťovne o tom, že požiadal o starobný dochodok od 14.05.2011).... možem takémuto zamestnancovi vykonať ročné zúčtovanie?? Aké doklady mi má doložiť?? (myslím..ako mi má vydokladovať že od 16.05.2011 už nie je nikde zamestnaný a ani nikde registrovaný) :confused:

Ďakujem :)
o vykonanie RZD bol povinný požiadať do 15.2.2012
Ak budeš mať žiadosť s dátumom do ..., tak mu môžeš urobiť aj Ty. Ja by som si vyžiadala čestné prehlásenie, že od dátumu výstupu nemal príjem zo závislej činnosti.
ewita888
29.02.12,10:45
o vykonanie RZD bol povinný požiadať do 15.2.2012
Ak budeš mať žiadosť s dátumom do ..., tak mu môžeš urobiť aj Ty. Ja by som si vyžiadala čestné prehlásenie, že od dátumu výstupu nemal príjem zo závislej činnosti.i
Evka, nemusí žiadne čestné prehlásenie.. on v žiadosti o RZD podpisuje, či mal iné príjmy..
drobeceva
29.02.12,10:46
i
Evka, nemusí žiadne čestné prehlásenie.. on v žiadosti o RZD podpisuje, či mal iné príjmy..
Evi, v podstate je to tak...ale vieš, istota guľomet;) istím to z každej strany :)
anmi
29.02.12,10:47
...áno...to mi je jasné že musí tam byť starší datum... len som sa chcela ubezpečiť... ci mu možem RZ vykonať :)

Ďakujem ;)
zifka
01.03.12,14:01
Mám podobný prípad - bývalý zamestnanec odišiel uprostred minulého roka do dôchodku. Pri RZD mu vyšiel preplatok. Ale neviem, ako sa mám s tým preplatkom ako zamestnávateľ vysporiadať, keďže už u nás nepracuje?

Ďakujem vopred za odpoveď.
ewita888
01.03.12,14:27
ako vysporiadať? pošleš mu ho na účet, alebo poštou..
zifka
01.03.12,16:04
Díky, ale keby si on sám podával DP, tak by mu preplatok vrátili z daňového. No keď mu ten preplatok zaplatíme my, ako si ho "uplatníme" u daňového?
veronikasad
01.03.12,16:06
Mám podobný prípad - bývalý zamestnanec odišiel uprostred minulého roka do dôchodku. Pri RZD mu vyšiel preplatok. Ale neviem, ako sa mám s tým preplatkom ako zamestnávateľ vysporiadať, keďže už u nás nepracuje?

Ďakujem vopred za odpoveď.
Urob mu - s jeho súhlasom - DP typu A a máš po probléme.
zifka
02.03.12,08:36
Ďakujem, tak to teda tak spravím.
drobeceva
02.03.12,08:41
Díky, ale keby si on sám podával DP, tak by mu preplatok vrátili z daňového. No keď mu ten preplatok zaplatíme my, ako si ho "uplatníme" u daňového?
o čiastku preplatku si ponížiš odvody na DU
KatarinaNR
05.03.12,15:24
Chcela by som sa opýtať, mám klienta, ktorého mám od decembra minulého roka, zamestnával pracovníka na tpp asi 5 mesiacov, zamestnanec nepožiadl o RZD ani nič, je treba niečo urobiť? alebo len pošlem hlásenie za zamestnávateľa alebo to robí účtovník, ktorý ho v tom období mal? ďakujem
Tweety
05.03.12,15:46
Chcela by som sa opýtať, mám klienta, ktorého mám od decembra minulého roka, zamestnával pracovníka na tpp asi 5 mesiacov, zamestnanec nepožiadl o RZD ani nič, je treba niečo urobiť? alebo len pošlem hlásenie za zamestnávateľa alebo to robí účtovník, ktorý ho v tom období mal? ďakujem

AK o RZD nepožiadal, zamestnáv. ho nerobí. Zamestnanec si môže podať DP sám. AK ho zamestnával, hlásenie posiela, a rovnako mal posielať aj kvartálny prehľad.
luciana1
15.03.12,13:15
Dobrý deň,
máme dvoch zamestnancov. Jednému vyšiel v RZD preplatok 1,00 Euro a druhému nedoplatok 0,03 Euro. Spolu po zúčtovaní je to preplatok 0,97 Eura. Keďže sú to také malé sumy, ktoré nepresahujú 3,32 Euro, musím ich vyrovnať v mzdách a takisto uviesť do hlásenia za rok 2011 ako daňový preplatok?
Mila123
15.03.12,13:29
Dobrý deň,
máme dvoch zamestnancov. Jednému vyšiel preplatok 1,00 Euro a druhému nedoplatok 0,03 Euro. Spolu po zúčtovaní je to preplatok 0,97 Eura. Keďže sú to také malé sumy, ktoré nepresahujú 3,32 Euro, musím ich vyrovnať v mzdách a takisto uviesť do hlásenia za rok 2011 ako daňový preplatok?

ak ZC-i nepoberajú DB , nedávajú 2% dane nemusíš zrážať, urobíš RZD a necháš tak, bez toho aby si niečo prenášala do hlásenia či prehľadu....
luciana1
15.03.12,13:32
Ďakujem za pomoc, nie nepoberajú DB ani nedávajú 2% dane.
zlatka.b
15.03.12,13:56
V danovom priznaní A aj B je poznámka : Daň na uhradu sa neplatí, ak nepresiahne 3,32 EUR a to aj vtedy, ak daňovník použije postup podľa § 50 /2% dane/. Tu je asi zmena oproti minulému roku, keď sa v prípade darovania 2% z dane museli platiť aj centové nedoplatky.