prepinakos
29.02.12,12:27
Zdravim poraďáci,

1. Prave som sa vrátil zo Sociálnej poisťovne kde mi asi 105 ročná pani nedokázala vysvetliť ako veci fungujú.

Čo som dokázal spraviť aj sám bolo prihlásiť PRÁVNICKU osobu ako zamestnávateľa.

Potom mi dala tlačivo na žiadosť o GRIDKARTU, to ale bolo na MENO , pýtal som jej teda že keďže som živnostník aj konateľ s.r.o. či pod tou gridkartou budem mať aj fyzickú osobu podnikateľa aj sro a na základe čoho si to tam oni budú vedieť priradiť. Za pána som z nej túto info nevypáčil. Zrejme nerozumela o čo mi ide.

2. Ak chcem zajtra prihlásiť dohodárov musím mať zrejme to ich identifikačné číslo ktoré mi vydajú na základe tej žiadosti, alebo stačí poslať mail s údajmi spoločnosti a údajmi dohodárovo a potom do 8 dní (ako som niekde čítal) prihlásiť aj osobne cez RLFO(potom keď už budem mať to identifikačné číslo)?


Za info ďakujem
tictac7
29.02.12,11:40
...hmmm, netuším, čo si si vybavoval. Za normálnych okolností prídeš na pobočku, predložíš OP, vypíšeš Dohodu o pomienkach elektronickej komunikácie..., podpíšeš Protokol o prevzatí bezpečnostného predmetu a pridelení identifikačných údajov a prístupových práv do systému, vyfasuješ jednu dohodu, jeden protokol, grid kartu a o 10 minút kráčaš domov. Doma sadneš k PC a všetko funguje. Toto samozrejme platí, ak si osoba, ktorá má oprávnenie, teda si tá SZČO a si konateľ s.r.o., čo podľa Tvojho zadania si. Potom máš v tom Protokole o prevzati.... v kolonke IČZ toľko subjektov, ku koľkým máš prístupové právo, teda v Tebou popísanom prípade tam máš 2 subjekty...
KEJKA
29.02.12,11:48
možno to celé bolo o komunikácii, a možno tam zohralo rolu aj niečo iné. je však fakt, že dnes sa tieto prístupy vybavia na počkanie.
Ty kludne pošli RLFO zamestnanca aj bez IČZ - oni si to priradia.
Ja bežne novej firme spolu s registráciou zam.-ľa posielam zároveň aj RLFO zam-ca, SP to zatiaľ akceptovala. Následne výkazy už posielam s prideleným IČZ, takže netreba si komplikovať život.