slvk
29.02.12,13:45
Zaujima ma, ci ako zamestnavatel FO-podnikatel, ktory zamestnava 1 pracovnika, som povinny zaslat zdravot.poistovni Výkaz preddavkov zamestnávateľa pre účely vykonania ročného zúčtovania každopádne, alebo len vtedy, ak zamestnanec splna kriteria na vykonanie RZZP. Tiez ma zaujima, ako je to s rocnym zuctovanim ZP pre mna, ako SZČO, ci tam tiez treba poslat nejake podklady a dokedy
vikinka
29.02.12,13:28
V zmysle § 38 ods. 2 zákona č. 580/2004 o zdravotnom poistení v znení neskorších predpisov je každý zamestnávateľ na účely ročného zúčtovania poistného za rok 2011 povinný doručiť v lehote do 28.februára 2012 Výkaz preddavkov na zdravotné poistenie pre účely ročného zúčtovania poistného za rok 2011 (ďalej len súhrnný výkaz). Súhrnný výkaz obsahuje všetky údaje potrebné na vykonanie ročného zúčtovania, vrátane skutočnej výšky príjmu, na ktorý vznikol zamestnancovi nárok.
Ak má zamestnávateľ do 2 (vrátane) zamestnancov predkladá súhrnný výkaz v listinnej forme a v prípade ak má zamestnávateľ 3 a viac zamestnancov predkladá súhrnný výkaz v elektronickej forme.
S účinnosťou od 1.12.2011 Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vydal metodické usmernenie č. 3/5/2008 Spôsob a forma vykazovania preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, v rámci ktorého stanovil vzor listinnej formu tohto výkazu ako aj dátové rozhranie pre elektronickú formu súhrnného výkazu. Usmernenie v plnom znení je zverejnené na stránke www.udzs-sk.sk (http://www.udzs-sk.sk/).
tictac7
29.02.12,13:33
Zaujima ma, ci ako zamestnavatel FO-podnikatel, ktory zamestnava 1 pracovnika, som povinny zaslat zdravot.poistovni Výkaz preddavkov zamestnávateľa pre účely vykonania ročného zúčtovania každopádne, alebo len vtedy, ak zamestnanec splna kriteria na vykonanie RZZP. Tiez ma zaujima, ako je to s rocnym zuctovanim ZP pre mna, ako SZČO, ci tam tiez treba poslat nejake podklady a dokedy


mimotemy si Ty ale zvláštny človek, len zadávaš otázky, ktoré sa tu už dávno riešia, a ani nepoďakuješ... a k tej dnešnej otázke - už si jeden deň po funuse....
veronikasad
29.02.12,14:33
Zaujima ma, ci ako zamestnavatel FO-podnikatel, ktory zamestnava 1 pracovnika, som povinny zaslat zdravot.poistovni Výkaz preddavkov zamestnávateľa pre účely vykonania ročného zúčtovania každopádne, alebo len vtedy, ak zamestnanec splna kriteria na vykonanie RZZP. Tiez ma zaujima, ako je to s rocnym zuctovanim ZP pre mna, ako SZČO, ci tam tiez treba poslat nejake podklady a dokedy
1. Ano - bol si povinný podať Výkaz do 28.2.
2. Podklad je správne vyplnený odd. VI. DP typu B.