tetableta
29.02.12,14:47
Dobrý deň,


rada by som sa opýtala, ako má byť vykázaný preplatok na preddavkoch na daň z príjmu.
Za rok 2011 mi v spoločnosti, v ktorej som pracovala, vznikol preplatok na preddavkoch na daň z príjmu z dôvodu PN počas roka – je to približne 200 EUR. Od 1.1.2012 som nezamestnaná, no pre bývalého zamestnávateľa robím aspoň určitú časť práce na dohodu. Jej výška je 115 EUR mesačne. Toto potvrdenie o dohode mám odovzdávať na úrade práce, ktorý takto kontroluje, či mám oprávnenie na poberanie dávky v nezamestnanosti, na ktorú mi vznikol nárok.

Ak by som vrátenie spomínaného preplatku uviedla k môjmu príjmu na dohodu, tak by som prekročila maximálnu hranicu 139 EUR mesačne a prišla o podporu v nezamestnanosti. Preto sa chcem, prosím, opýtať, ako a kde mám tento preplatok vykázať? Nejedná sa predsa o príjem, ale o vrátenie už zaplateného preddavku.


Ďakujem
ewita888
29.02.12,14:01
nikde ho neuvádzaš... na potvrdenie pre upsvar o tvojom zárobku sa uvedú len zdanit. príjmy, ktoré v ten mesiac zarobíš..
tetableta
29.02.12,14:21
Dakujem za odpoved, este by soms a chcela opytat, ze kde ma byt vykazany tento preplatok? z rocnom zuctovani, ktore mi robi byvaly zamestanavatel?

dakujem




nikde ho neuvádzaš... na potvrdenie pre upsvar o tvojom zárobku sa uvedú len zdanit. príjmy, ktoré v ten mesiac zarobíš..
ewita888
29.02.12,14:25
neviem, čo máš na mysli.. bude v ročnom zúčtovaní, v mzdovom liste, vo výplatnej páske...