HEČER
29.02.12,16:24
prosím poradte mi , benzin ktorý mi zostava na konci roka v nádrži treba ho evidovať v sklade napríklad 15 ,56 litrov- čiže prijať ho príjemkou na sklad a potom v novom roku vydať ho výdajkou . Ako sa to má správne robiť????????? Potom treba sai zostatok uvádzať vo výkaze o majetku a záväzkoch na riadku 04 Zásoby- materiál. ďakujem
Príroda
29.02.12,15:33
Myslím, že také malé množstvo netreba dávať do výkazu, pokiaľ nevedieš skladové karty a nemáš toho materiálu na sklade viac. Ak je v nádrži, brala by som to ako že sa už používa a už nemôže byť na sklade.
HEČER
29.02.12,16:32
Môj manžel podniká v oblasti chladiarenstva tak musí viesť sklad ,v ktorom má náhradné diely na sklade. Ja som si myslela že by som to mohla dať na sklad a mala by som s tým pokoj. Ale na druhej strane si myslím že je to obhájiteľníé aj to, že sa používa.
Katarina
29.02.12,17:58
Benzín v nádrži sa neeviduje ako zásoba a ani sa základ dane neopravuje o zostatok v nádrži k 31.12.2011 cez uzávierkové operácie.
Príroda
01.03.12,17:17
Benzín v nádrži sa neeviduje ako zásoba a ani sa základ dane neopravuje o zostatok v nádrži k 31.12.2011 cez uzávierkové operácie.
Ja mám zostatok na konci roka väčšie množstvo nafty. Dala som to normálne do VOZD pri nákupe a zostatok som vyčíslila vo výkaze o majetku a záväzkoch ako zásobu na konci roka. Nerozumiem, čo píšeš o opravovaní základu dane cez uzávierkové operácie? Môžete mi to vysvetliť? Ďakujem.Ide o naftu do traktora.
Príroda
02.03.12,14:51
Vyjadrí sa niekto k zostatku PHM na konci roka? Vďaka.
veronikasad
02.03.12,14:55
Ja mám zostatok na konci roka väčšie množstvo nafty. Dala som to normálne do VOZD pri nákupe a zostatok som vyčíslila vo výkaze o majetku a záväzkoch ako zásobu na konci roka. Nerozumiem, čo píšeš o opravovaní základu dane cez uzávierkové operácie? Môžete mi to vysvetliť? Ďakujem.Ide o naftu do traktora.
Príroda, väčšie množstvo = kolko ? Ide o naftu v nádrži mot.vozidla alebo v sudoch ?
Katka písala o nafte v nádrži .
Príroda
02.03.12,15:11
Nie v nádrži, je to 800 litrov v sudoch, v bandaskách , čo spotrebuje asi za dva mesiace. Kúpil ju do zásoby, preto som dala zostatok do výkazu, inak skladovú evidenciu nevedie. Nahrádza ju na naftu zošiť, kde sa denne vedú pohyby, teda zmeny stavu materiálu ako na karte. Iný taký materiál nemá, nakúpi len to, čo hneď dá do spotreby, či používania. Keď na konci roka zostávalo malé množstvo v nádrži, to som samozrejme vo výkaze neuvádzala. Teraz to bolo prvý krát také veľké množstvo. Pripomínam ,že hovorím o traktor, kde sa vmestí oveľa viac ako do auta.
veronikasad
02.03.12,15:13
Nie v nádrži, je to 800 litrov v sudoch, v bandaskách , čo spotrebuje asi za dva mesiace. Kúpil ju do zásoby, preto som dala zostatok do výkazu, inak skladovú evidenciu nevedie. Nahrádza ju na naftu zošiť, kde sa denne vedú pohyby, teda zmeny stavu materiálu ako na karte. Iný taký materiál nemá, nakúpi len to, čo hneď dá do spotreby, či používania. Keď na konci roka zostávalo malé množstvo v nádrži, to som samozrejme vo výkaze neuvádzala. Teraz to bolo prvý krát také veľké množstvo. Pripomínam ,že hovorím o traktor, kde sa vmestí oveľa viac ako do auta.
Potom máš výkaz o majetku v poriadku. Úpravou základu dane sa rozumie preúčtovanie z daňových výdavkov do nedaňových. To sa robí v podvojnom účtovníctve, ak firma účtuje spôsobom B.
Príroda
02.03.12,15:16
Si zlatá, výkaz viem, že je v poriadku. Ide mi hlavne o to, či tom môžem nechať v celej sume vo VOZD ako to mám?
veronikasad
02.03.12,15:18
Si zlatá, výkaz viem, že je v poriadku. Ide mi hlavne o to, či tom môžem nechať v celej sume vo VOZD ako to mám?
Ano, môžeš. V JU je to VOZD dňom zaplatenia, nie dňom spotreby (výnimku tvoria len stravné lístky, tie nie je možné kupovať do zásoby a hneď účtovať ako VOZD)
Príroda
02.03.12,15:43
Veľmi pekne ďakujem za ochotu, potešila si ma. Prečítala som si odkaz, ani mne sa nedala Tebe odoslať SS. Poslala som Ti žiadosť o priateľstvo, veľmi na tejto stránke tieto veci neovládam ale rada by som sa s tebou bližšie zoznámila. Prajem pekný večer a veľa úspechov v práci.