laky1
29.02.12,17:12
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Keď mi zamietli reklamaciu obuvy odborným posúdením a ja s nim nesúhlasím ako mam postupovat.. Mam si dať vypracovať nezávyslé odb. posúdenie (kde? a koľko stoji?)? Keď ho budem mať čo ďalej? Ak bude v môj prospech v čo verím, preplatí mi ho predajca? Sú tam nejake časové lehoty. Obuv bola kúpená 13.01.2012 a reklamácia bola neuznaná 27.02.2011.. bola používaná asi 2 krát a už sa poškodila odlomením opätku...keby ste videli to lepenie zaplačete nad kvalitou 50 eurových čižiem.. Hnevá ma keď niekto napíše na odborne posúdenie (adresa posudzovateľky a adresa ústredia značky- predajcu sa zhodujú tak asi to nebude nezávislé) že k poškodeniu došlo mechanickým spôsobom..a že dizajn obuvy je dôležitejší ako kvalitatívne vlastnosti niektorých súčastí obuvy. Vychádza mi z toho len to, že síce sa v nich nedá chodiť ale vypadajú dobre...dám si ich preto do vitrínky a budem sa na ne dívať...Na Slovensku je všetko možné...
arizona
29.02.12,18:32
Ak nie si spokojna, mozes si dat tiez obuv dat do skusobne na posudenie vlastne naklady. Ale ak znalecky posudok uvadza reklamaciu ako mechanicke poskodenie,tak to bude tazsie dokazat.
Inak, tovar poskodeny v tak kratkej dobe by mal byt posudzovany ako "vyrobna vada"...ale zalezi samozrejme aj od vyjadrenia znalca.

skus sa informovat aj u dalsich odbornikov www.pravaspotrebitela.sk (http://www.pravaspotrebitela.sk)
laky1
29.02.12,20:36
kde si to môžem dať na posúdenie?? ak bude posúdenie v môj prospech uznajú mi reklamáciu a preplatia mi náklady spojene s posudkom??
avalik
29.02.12,20:43
kde si to môžem dať na posúdenie?? ak bude posúdenie v môj prospech uznajú mi reklamáciu a preplatia mi náklady spojene s posudkom??

arizona ti dala vynikajuci link, mas tam kontakty na odbornikov v oblasti spotrebitelskych prav ... zavolaj si, poradia ti
arizona
29.02.12,20:55
kde si to môžem dať na posúdenie?? ak bude posúdenie v môj prospech uznajú mi reklamáciu a preplatia mi náklady spojene s posudkom?? - ano, v tom pripade mas samozrejme narok na preplatenie nakladov, vic sa dozvies v prilozenom linku prisp. c2
Po Vipoteste Partizanske prevzal skusobnu Matador Puchov