ssssssssssaaaaaa
29.02.12,17:46
Zdravým všetkých,
rozmýšlam na tom že by som začal odkupovať zeleninu z južného slovenska a odviesť ho na sever a predať na výkupoch. Niekto mi hovoril že aby odo mňa prevzali tovar budem potrebovať určité papiere. Vedel by som naraz odviesť tak do 3t (tranzit3,5t+príves2t). Rozmýšlal som aj nad obilninamy ale ako som počítal tam by som na zisk potreboval vetšie množstvo.
Vedel by niekto poradiť čo by som mal vybavovať.
terezamaria
29.02.12,16:52
Zdravým všetkých,
rozmýšlam na tom že by som začal odkupovať zeleninu z južného slovenska a odviesť ho na sever a predať na výkupoch. Niekto mi hovoril že aby odo mňa prevzali tovar budem potrebovať určité papiere. Vedel by som naraz odviesť tak do 3t (tranzit3,5t+príves2t). Rozmýšlal som aj nad obilninamy ale ako som počítal tam by som na zisk potreboval vetšie množstvo.
Vedel by niekto poradiť čo by som mal vybavovať.
V prvom rade potrebuješ živnosť, potom zmluvy s príslušnými odberateľmi, lebo veľa z nich už svojích dodávateľov má a nie je ich málo. O tovare, ktorý budeš predávať odberateľom potrebuješ doklad, že spĺňa hygienické normy a je vhodný na priamy predaj.
ssssssssssaaaaaa
01.03.12,16:33
Ako získam doklad o spĺňaní hygienickej normy? Živnosť a zmluvu musím mať v každom prípade, lebo zo začiatku by som chcel len skúsiť len v menšom (príves za autom) či by sa darilo scháňat kupcov a získať určité zázemie.