Leila
04.02.06,21:09
Poradí mi prosím vás niekto ako dostať zo skladu nepredajné zásoby? Nemáme ich komu predať ani za minimálnu cenu alebo darovať, pretože sú už technicky zastarané. Ide len o pár kusov. Aké bude účtovanie? Odvediem DPH na výstupe a z akej ceny? Ovplyvní mi to daňové náklady v PÚ? ĎAKUJEM.
KEJKA
04.02.06,21:50
vyradiť ako nepredajné - likvidáciou. Účtovanie 549/132
DPH sa neodvádza.
PRE DPPO je to pripočitateľná položka
Leila
06.02.06,12:50
Dakujem pekne.
tamara
06.02.06,13:00
a možem to takto urobit aj s nepredajným materiálom na sklade?
Peterka
06.02.06,13:16
vyradiť ako nepredajné - likvidáciou. Účtovanie 549/132
DPH sa neodvádza.
PRE DPPO je to pripočitateľná položka
Prečo to papierovo nepredať za symbolickú cenu ? Účtovať sa bude ako normálny predaj so stratou.
Leila
06.02.06,19:50
No... v našom pripade by to bolo dosť nápadné, nakoľko sa nám počas rokov trochu pozmenil predmet podnikania. Inak - nemusí sa ten rozdiel pri predaji so stratou dodaniť ?
KEJKA
06.02.06,20:18
No... v našom pripade by to bolo dosť nápadné, nakoľko sa nám počas rokov trochu pozmenil predmet podnikania. Inak - nemusí sa ten rozdiel pri predaji so stratou dodaniť ?
súhlasím s Peterkom, ale treba opatrne a ako všeobecná rada neobstoji. Moja odpoved je správna (549/132, samozrejme aj v druhom prípade 549/112.
Ale aj predaj so stratou je možný, ale ako vždy... všetko s mierou.
Umelo dodaňovať ... len ak ide o prepojené osoby.:)
Pavla P
06.02.06,20:46
Lida,
kedze ja mam prepojene osoby. Manzelia su spolocnici v sro, predmet podnikania maju nakup tovaru velkoobchod, maloobchod - odevy.
Manzelka ma aj ZL a vlastny obchod, kde to predava. Takze si to z sro vyfakturuje na FO (s rabatom 10%).
Avsak, teraz v marci zatvara obchod, lebo to nejde a zostal tovar na sklade v sro v hodnote 230tis. Ako ho odtial dostat?