tweedle
01.03.12,09:28
toto mi prišlo mailom, uvidíme čo je na to pravdy, ale nečudovala by som sa keby to bolo skutočne tak

Kolaps na daňových úradoch.
Povinné podávanie elektronických daňových priznaní k DPH sa odkladá!
Hovorí sa o 1. januári 2013.
Laguna13
01.03.12,08:38
Áno, bola o tom večer na STV1 z parlamentu i kusá nenápadná správa, ktorá bola hneď pohltená inými "dôležitejšími" správami. Dnes som bola na DÚ a pýtala som sa zamestnankyne DÚ, čo je na tom pravdy, a ona na to, že ráno čosi zachytila v správach v rozhlase. Takže doma ešte nevedia, čo sa im varí v kuchyni.
Johanka
01.03.12,08:41
FINANČNÉ RIADITEĽSTVO = A JE TO !
Aljok
01.03.12,08:52
tweedle
01.03.12,08:58
a za 2013 bude 2014,2015,,,,možno naše deti budú posielať elektronicky
tweedle
01.03.12,09:57
týkať sa to má podnikateľov s obratom nad 50tisíc eur...
srska
01.03.12,10:01
týkať sa to má podnikateľov s obratom nad 50tisíc eur...novinári nepoznajú obsah § 14 zákona č. 563/2009
jacekova
01.03.12,10:06
práve hovorili v rádiu, že povinnosť odosielania elektronicky je už oficiálne od 1.1.2013.
kto chce, môže i skôr... (ja by som aj chcela, keby sa to dalo, a keby tam boli aktuálne tlačivá)
AnnaK
01.03.12,10:11
novinári nepoznajú obsah § 14 zákona č. 563/2009

súhlas, tí toho nepoznajú veľa! už ma štve ich úplné diletantstvo pri kladení otázok, veď oni ani nevedia, čo sa majú spýtať a čo je naozaj dôležité! :D:D
srska
01.03.12,12:11
súhlas, tí toho nepoznajú veľa! už ma štve ich úplné diletantstvo pri kladení otázok, veď oni ani nevedia, čo sa majú spýtať a čo je naozaj dôležité! :D:Dmne sa obzvlášť páči pani vlková z ta3:D
miruka
02.03.12,19:20
Pozerala som na stránke DRSR neni tam ešte žiadna zmena ohľadne presunu elektronického doručovania na 1.1.2013.Teraz vybaviť, alebo ešte počkať?
Mila123
02.03.12,19:28
Pozerala som na stránke DRSR neni tam ešte žiadna zmena ohľadne presunu elektronického doručovania na 1.1.2013.Teraz vybaviť, alebo ešte počkať?
parlament na svojom poslednom zasadaní schválili opäť novelu zákona, kde sa presúva termín.....ale ak chceš choď na DU a vybav si to.....
marjankaj
02.03.12,19:32
Pozerala som na stránke DRSR neni tam ešte žiadna zmena ohľadne presunu elektronického doručovania na 1.1.2013.Teraz vybaviť, alebo ešte počkať?
Veď to ešte najprv musí podpísať prezident. A až to vyjde v zbierke, tak to bude platiť. Skôr nie.
miruka
02.03.12,19:36
Ešte radšej počkám s vybavovaním ktovie čo ešte vymyslia
sally
07.03.12,06:02
Ahojte,
teraz som ráno čítala v novom čase že prezident podpísal novelu, že elektronické podávanie bude od 01.01.2013. Píše nový čas pravdu?
tweedle
07.03.12,06:55
včera podpísal prezident novelu zákona, tak by to mala byť pravda, ale nikde okrem nového času som sa o tom nedočítala
Aljok
07.03.12,12:29
včera podpísal prezident novelu zákona, tak by to mala byť pravda, ale nikde okrem nového času som sa o tom nedočítala

Je to pravda. Už len počkáme na uverejnenie v Zbierke...
Pozri sem :
http://www.prezident.sk/?zakony-podpisane-prezidentom-sr


(http://www.prezident.sk/?zakony-podpisane-prezidentom-sr)
sally
07.03.12,12:36
zo stránky drsr.sk

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.

Takže mám tomu rozumieť tak, že ten čo bol platiteľom DPH do 01.apríla 2012 musí zasielať elektronicky.?
Aljok
07.03.12,14:05
Toto je citát zo schváleného znenia (ešte nevyšlo v Zbierke...) :



Čl. III


Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 331/2011 Z. z., zákona č. 332/2011 Z. z., zákona č. 384/2011 Z. z., zákona č. 546/2011 Z. z. a zákona č. 69/2012 Z. z. sa mení takto:

§ 165a znie:


„ § 165a

(1) Podľa § 13 ods. 5 druhej a tretej vety postupuje správca dane, ktorým je colný úrad pri správe daní podľa osobitného predpisu33) od 1. januára 2013 a podľa § 14, § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2013.
(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.“.

Nakoľko povinnosť doručovať podania elektronicky pre platiteľov DPH je definovaná v § 14, tak podľa schváleného znenia sa táto povinnosť posúva na 1. január 2013.

§ 14

(1) Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 finančnej správe má
a) daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
b) daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
c) advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní.
Economic
07.03.12,16:44
Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013.Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.


Dobre tomu rozumiem, že ostatní platitelia DPH doterajší majú povinnosť od 1. 4. 2012 ? Zmena sa naozaj týka iba hore vymenovaných v červenom ? Mne to tak vychádza.
Economic
07.03.12,16:46
zo stránky drsr.sk

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.

Takže mám tomu rozumieť tak, že ten čo bol platiteľom DPH do 01.apríla 2012 musí zasielať elektronicky.?


Mne to tak isto vychádza z toho oznamu. Však ale to bude dobrý guláš podľa mňa. Zmena bola úplne inak prezentovaná v médiách.
Aljok
07.03.12,16:51
Prečítaj si môj príspevok č. 17.
ErikaDP
07.03.12,16:59
Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013.Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.


Dobre tomu rozumiem, že ostatní platitelia DPH doterajší majú povinnosť od 1. 4. 2012 ? Zmena sa naozaj týka iba hore vymenovaných v červenom ? Mne to tak vychádza.
Pripajam sa k Economic,
podla toho výkladu na drsr mi to vychadza takto:

posun elektronickeho podavania je len pre:

novovzninutých platitelov DPH ktorí sa zaregistrujú pre DPH až po 1.4.2012
existujucich, ale takých ktorí sa daju zastupovat danov.poradcovi , advokatovi alebo inému zastupcovi až po 1.4.2012

t.j. ak je teraz exitujuci platitel DPh, a už ho zastupujeme ( dal sa nami zastupovat pred 1.4.2012) tak NEMA posunutu povinnost elektrnickeho podania od 1.1.2013, ale za neho musime všetko podavať vylučne elektronicky, lebo na nas sa ta novela nevsťahuje ...

Erika
Aljok
07.03.12,17:13
Pripajam sa k Economic,
podla toho výkladu na drsr mi to vychadza takto:

posun elektronickeho podavania je len pre:

novovzninutých platitelov DPH ktorí sa zaregistrujú pre DPH až po 1.4.2012
existujucich, ale takých ktorí sa daju zastupovat danov.poradcovi , advokatovi alebo inému zastupcovi až po 1.4.2012

t.j. ak je teraz exitujuci platitel DPh, a už ho zastupujeme ( dal sa nami zastupovat pred 1.4.2012) tak NEMA posunutu povinnost elektrnickeho podania od 1.1.2013, ale za neho musime všetko podavať vylučne elektronicky, lebo na nas sa ta novela nevsťahuje ...

Erika
Čítala si môj príspevok č. 17?
Je tam schválené znenie novely daňového poriadku.
Pozri § 165a.

Ja som to pochopila takto :
Ak si platiteľ DPH do vyhlásenia tohto zákona platí pre Teba bod 1. T.j. podľa § 14 (povinnosť súčasných platiteľov DPH podávať výkazy elektr.) sa postupuje od 1.1.2013.
Ak sa staneš platiteľom po 1.4.2012 tak pre Teba platí bod 2. T.j. tiež až od 1.1.2013.
aktaK
07.03.12,17:15
to sa zas niekomu niečo podarilo :D
Economic
07.03.12,17:19
Tak v tom prípade kompetentní, ktorí oznam zverejnili nerozumejú tomu čo bolo schválené.
ErikaDP
07.03.12,17:49
Čítala si môj príspevok č. 17?
Je tam schválené znenie novely daňového poriadku.
Pozri § 165a.

Ja som to pochopila takto :
Ak si platiteľ DPH do vyhlásenia tohto zákona platí pre Teba bod 1. T.j. podľa § 14 (povinnosť súčasných platiteľov DPH podávať výkazy elektr.) sa postupuje od 1.1.2013.
Ak sa staneš platiteľom po 1.4.2012 tak pre Teba platí bod 2. T.j. tiež až od 1.1.2013.
AJOK,
klobuk dolu, vyzera to tak ako píšeš,
ja som pri čítaní §165a preskočila bod (1), s tým že sa týka colnej správy ... nedočítala som do konca, neuvedomila som si že vo vete je spojovník a a za ním je vypichnutý §14, a rovno som čítala bod (2)

ale je to zmatočné, lebo nechápem načo vlastne davali ten bod (2), ked v bode (1) je učinnosti !14 posunutá, načo ešte portebovali duplicitne v (2) vypichnuť že sa to vsťhuje aj na novovzniknutých ?
T.j. ak teda dobre chápem (1) hovorí že účinnost je posunutá pre všetkých a následne (2) hovorí zduplľovane, že účinnost je posunutá pre novovzninutých.
Economic
07.03.12,17:59
Asi to tak bude. Na stránke finančnej správy totálne zmätočný oznam ! Za to by som niekomu "poďakovala" . Málo máme iných starostí :confused:
tictac7
07.03.12,19:44
...keď som to tam zbadala, skoro som zinfarktovala...
Dáša_
07.03.12,21:48
AJOK,
klobuk dolu, vyzera to tak ako píšeš,
ja som pri čítaní §165a preskočila bod (1), s tým že sa týka colnej správy ... nedočítala som do konca, neuvedomila som si že vo vete je spojovník a a za ním je vypichnutý §14, a rovno som čítala bod (2)

ale je to zmatočné, lebo nechápem načo vlastne davali ten bod (2), ked v bode (1) je učinnosti !14 posunutá, načo ešte portebovali duplicitne v (2) vypichnuť že sa to vsťhuje aj na novovzniknutých ?
T.j. ak teda dobre chápem (1) hovorí že účinnost je posunutá pre všetkých a následne (2) hovorí zduplľovane, že účinnost je posunutá pre novovzninutých.

ten bod dva tam potrebovali dať preto, lebo keby novovzniknutý subjekt pozrel do zákona, tak by tam bolo napísané po starom od 1.4. pre tých, čo vzniknú po 1.4. Preto správne riešili aj starých aj nových. A do oznamu to napísali tak, ako má byť.
tweedle
08.03.12,06:34
takže všetci od 1.1.2013?
Economic
08.03.12,06:35
takže všetci od 1.1.2013?

ÁNO. VŠETCI ELEKTRONICKY OD 1. 1. 2013.
tweedle
08.03.12,06:44
nehnevaj sa, ale išlo mi o jednoznačnú odpoveď áno či nie, ak si to bude niekto čítať nech nájde rýchlo jendoznačnú odpoveď :)
Economic
08.03.12,06:47
Nemám sa vôbec prečo hnevať. Chaos a nervozitu som tu podľa mňa nespôsobila ja.
Aljok
08.03.12,07:14
Odpoveď si mala predsa už v mojom príspevku č. 17 aj s citáciou zákona.
Aljok
08.03.12,07:45
AJOK,
klobuk dolu, vyzera to tak ako píšeš,
ja som pri čítaní §165a preskočila bod (1), s tým že sa týka colnej správy ... nedočítala som do konca, neuvedomila som si že vo vete je spojovník a a za ním je vypichnutý §14, a rovno som čítala bod (2)

ale je to zmatočné, lebo nechápem načo vlastne davali ten bod (2), ked v bode (1) je učinnosti !14 posunutá, načo ešte portebovali duplicitne v (2) vypichnuť že sa to vsťhuje aj na novovzniknutých ?
T.j. ak teda dobre chápem (1) hovorí že účinnost je posunutá pre všetkých a následne (2) hovorí zduplľovane, že účinnost je posunutá pre novovzninutých.

Nie, nie je to zdupľovane :

Bod 1 posúva účinnosť prvého odseku § 165a

Bod 2 posúva účinnosť tohto druhého odseku § 165a:
„(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne uplynutím 15 dní odo dňa, keď sa stal platiteľom dane z pridanej hodnoty. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne uplynutím 15 dní odo dňa účinnosti plnomocenstva voči správcovi dane podľa § 9 ods. 4.“.

Ak by do novely nedali bod 2, tak platitelia DPH, ktorí sa nimi stanú po 1.4.2012 by museli povinne elektr. doručovať podania po 15 dňoch odkedy sa stali platiteľmi.

Preto na stránke FR SR uviedli oznam pre súčasných platiteľov DPH - prvá veta oznamu:

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.

A budúcich ( ktorí sa nimi stanú po 1.4.2012) platiteľov DPH - druhá časť oznamu:

Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.
ErikaDP
08.03.12,08:12
Nie, nie je to zdupľovane :

Bod 1 posúva účinnosť prvého odseku § 165a

Bod 2 posúva účinnosť tohto druhého odseku § 165a:
„(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne uplynutím 15 dní odo dňa, keď sa stal platiteľom dane z pridanej hodnoty. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne uplynutím 15 dní odo dňa účinnosti plnomocenstva voči správcovi dane podľa § 9 ods. 4.“.

Ak by do novely nedali bod 2, tak platitelia DPH, ktorí sa nimi stanú po 1.4.2012 by museli povinne elektr. doručovať podania po 15 dňoch odkedy sa stali platiteľmi.

Preto na stránke FR SR uviedli oznam pre súčasných platiteľov DPH - prvá veta oznamu:

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.

A budúcich ( ktorí sa nimi stanú po 1.4.2012) platiteľov DPH - druhá časť oznamu:

Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.

Aljok, vďaka za vysvetlenie,
som taka vystresovana z tohto čo sa deje okolo nás a elektronických pidavaní a špecifických symbolov ... mam nervy z toho že pre elektronické podavanie ( ktoré vraj šetrí čas ... ale komu, iba príjmcom podaní) mne to berie čas na "normalnu" robotu , podat elektronicky výkazy za firmu ktorá má 3 zamestnacov v troch roznych poistvniach + socialka + du prehľad mesačný + dDPH, pri našom užasnom systéme že každá inštitúcia má svoje prístupové heslá, a pri systéme že nestačí sa raz pripojit a odslat, ale potom sa znovu pripojit za učelom odkontrlovania či to prešlo a vytlačenia aj pri fungujucom internete to je časovo náročné ked účtovník robí niekoľko firiem ...
tak pri súčasnom vystresovaní z tejto situácie sa mi stalo že som zakon v pôvodnom znení neprečítala dosledne a urobila som si mylný záver,
tak vďaka za vyvedenie z omylu a Vaš čas stravený písaním vysvetlenia
tweedle
08.03.12,08:30
úplne súhlasím s Erika DP,, šetrenie času?! včera som hodinu posielala prehľad za 2 zamestnancov,,, pri týchto neustálych zmenách a problémoch si už človek nie je istý ničím,,,
Aljok
08.03.12,08:55
úplne súhlasím s Erika DP,, šetrenie času?! včera som hodinu posielala prehľad za 2 zamestnancov,,, pri týchto neustálych zmenách a problémoch si už človek nie je istý ničím,,,
Súhlasím. Neustále zmeny v zákonoch nás zaťažujú. Preto sa snažím svoje odpovede dopĺňať o citácie z platných zákonov.
Žabinka
08.03.12,11:28
Na stránke drsr sa oznam trošku zmenil, asi pochopili, že to bolo ťažko pochopiteľné...
>> Oznámenie

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa povinnosť doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedená v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013. To znamená, že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami finančnej správe má od 1.1.2013


daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.

Uvedená novela zákona nebola ešte zverejnená v Zbierke zákonov
tweedle
08.03.12,16:20
nemohli to napísať takto už včera, menej chápajúci (ako ja :)) by mali o starosť menej,,,
halúzka
08.03.12,23:46
Tak, toto je po dlhom čase pozitívna správa. Takže máme čas vybavovať identifikátory a zmluvy do konca roku 2012.
avalik
09.03.12,08:28
posunutie terminu na 1.1.2013 uz vyslo v zbierke zakonov:

91/2012 Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (http://zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=210796&FileName=zz2012-00091-0210796&Rocnik=2012)
zazulka
13.03.12,10:39
Je to teda schválené a povinnosť podávať elekronickou formou DPH a mesačné výkazy až od 01.01.2013?
avalik
13.03.12,10:58
v predchadzajucom prispevku mas dokaz
jb0863
14.03.12,09:16
dobrý deň
rozumiem tomu tak , že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami majú len platitelia DPH, daňový poradca a advokát za daňový subjekt ? Ti čo nie sú platcami DPH , tak tých sa povinnosť doručovania el. prostriedkami netýka ani po 1.1.2013 ?
ďakujem
Economic
14.03.12,09:49
dobrý deň
rozumiem tomu tak , že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami majú len platitelia DPH, daňový poradca a advokát za daňový subjekt ? Ti čo nie sú platcami DPH , tak tých sa povinnosť doručovania el. prostriedkami netýka ani po 1.1.2013 ?
ďakujem


Presne tak.