Brunos
01.03.12,11:56
Dobrý deň.
Mám taký problém a chcel by som sa spýtať či by ste mi nevedeli poradiť.
Asi pred mesiacom nám majiteľka firmy oznámila, že naša firma je v strate.Už dlhšie ako dva a pol roka.
Z toho titulu, nám začala posielať výplatu na naše účty na dva krát, podla toho ako natečú peniaze účet firmy.
Samozrejme bez prémii a motivačných príplatkov.To sa dá ako tak pochopiť.I keď dva a pol roka v strate sa mi nezdá.(môže tak dlho fungovať nejaký subjekt v strate?)
Ide však o to, že začala chodiť za nami zamestnancami z dodatkom k prac.zmluve v ktorom sa zriekame prémiových a motivačných zložiek k výplate.Že keď bude na tom firma lepšie tak nám to bude zas vyplácať.
Poprosila by som teda poradiť, či je to všetko v poriadku a či má právo ma nejako postihnúť keď to nepodpíšem.
Má vôbec právo chodiť s takým dodatkom za zamestnancami?

Ďakujem.
Brunos
02.03.12,05:56
Naozaj sa nedá poradiť? Prosím...
drobeceva
02.03.12,06:01
podmienky, ktoré sú zakotvené v PZ, musia byť dodržané. Prémie a rôzne motivačné príplatky nie sú nárokovateľná položka. Tú z-ľ môže, ale nemusí priznať.
Dodatky k PZ musia podpísať obidva zmluvné strany. Pokiaľ nie, platí to pôvodné. Ak dodatky nepodpíšete, potom je na rozhodnutí z-ľa, aký ďalší postup zvolí.
drobeceva
02.03.12,06:13
Brunos-chcem ešte doplniť poslednú otázku.Jasné, že má z-ľ právo chodiť s dodatkami. Podmienky si meniť môže, je otázne, ako sa k tomu postaví z-c. Či v týchto ťažkých časoch súhlasí s podmienkami, ktoré ponúka z-ľ.
Brunos
05.03.12,04:11
Ďakujem za odpoveď.
Ja viem, že prémie a iné podobné príplatky nie je povinná nám vyplácať.
Len by som rád vedel či je takéto jednanie bežné a čo tým môže zamestnávateľ sledovať.Pripadá mi to byť po pravde špekulácia.Veď keď nám to nie je povinný vyplácať tak prečo tie dodatky.
A ešte by som poprosil názor na to :ako môže byť firma viac ako dva a pól roka v strate.
Môže vôbec firma fungovať tak dlho bez zisku?
Ďakujem.
Brunos
05.03.12,04:14
Len v poslendnej dobe je tých dodatkov je akosi moc.Mení pravidlá dosť často.