milka1619
01.03.12,13:36
Prosím poradiť : v deň skončenia PP alebo DOVP dávam z-ncovi potvrdenie o zdaniteľ.mzde ( potvrdenie také, ako k dani) vystavené s dátumom napr.: - skončenie PP (DOVP) 31.3.2012
- potvrdenie o zdan. mzde dátum vystavenia : 31.03.2012
- mzda vyplatená 30.04.2012.
Postupujem správne. Jedná sa mi najmä o tie dátumy. Ďakujem.
janaGT
01.03.12,12:42
ak PP ukončí 31.3., potvrdenie mu predsa môžeš vydať až po spracovaní mzdy za 03 ... takže dátum vystavenia nebude 31.3., ale neskôr ... ibaže by si mu mzdu vyrátala hneď toho 31.3.
milka1619
01.03.12,12:52
Mzdový program mi vytlačí iba toto potvrdenie. A pri skončené PP mu musím nejaké dať. ako postupujete vy?
janaGT
01.03.12,12:58
keď si pozrieš na potvrdenie, ktoré ti soft vytlačí 31.3., tak zistíš, že tam máš zarátané iba obdobie 1-2, teda mala by si mať, ak nemáš urobenú mzdu za 03.... postupje sa zvyčajne tak, že pošleš potvrdenie buď po spracovaní mzdy za 03 resp. za posledný odrobený mesiac, a potom potvrdenie alebo urobíš a pošleš až na začiatku budúceho roka, ke*ď budeš potvrdeia pre iných zamestnancov
janaGT
01.03.12,12:59
a ty chceš vedieť všetky doklady, ktoré mu dáš, alebo čisto len máš problém s potvrdením o zdan . mzde?
milka1619
01.03.12,13:02
V deň skončenia PP mu musím dať aj potvrdenie na ÚP - k dávke v nezam., tak tam musím mať vypočítanú aj mzdu za 03.
Potvrdenia o mzde posielam aj začiatkom roka k RZD.
drobeceva
01.03.12,13:05
V deň skončenia PP mu musím dať aj potvrdenie na ÚP - k dávke v nezam., tak tam musím mať vypočítanú aj mzdu za 03.
v deň ukončenie PP dávam zápočtový list, s ktorým sa ide hlásiť na ÚP. Potvrdenie k dávke nie som schopná dať, nakoľko posledného nemám ani podklady k výplate. Až po ukončení výplat za daný mesiac tieto údaje doplním...a stačí to aj pre SP.
janaGT
01.03.12,13:08
V deň skončenia PP mu musím dať aj potvrdenie na ÚP - k dávke v nezam., tak tam musím mať vypočítanú aj mzdu za 03.
Potvrdenia o mzde posielam aj začiatkom roka k RZD.

nemusíš, potvrdenie nebude potrebovať v deň evidencie, bude potrebovať hlavne doklad o ukončení PP, zápočtový list a potvrdenie až neskôr v priebehu cca 1-2 týždeňov
milka1619
01.03.12,13:14
Ja som to robila tak isto. Inšpektorát práce kontroluje dátumy vystavenia dokladov pre zamestnanca pri skončení PP. Pri jednom tel. hovore sa na mňa inšpektor vykričal, že doklady musí dostať z- nec v ten deň, kedy končí PP. ( dodal poznámku - že čo ak zamestnanec letí lietadlom do zahraničia napr. o hodinu na dobu jedného roka a doklady nedostane)
janaGT
01.03.12,13:16
Ja som to robila tak isto. Inšpektorát práce kontroluje dátumy vystavenia dokladov pre zamestnanca pri skončení PP. Pri jednom tel. hovore sa na mňa inšpektor vykričal, že doklady musí dostať z- nec v ten deň, kedy končí PP. ( dodal poznámku - že čo ak zamestnanec letí lietadlom do zahraničia napr. o hodinu na dobu jedného roka a doklady nedostane)

tak nech si to príde pán inšpektor vyskúšať do praxe, nie vykrikovať od stola :)

mať všetky doklady ihneď pri ukončení PP nie je možné ... uvidíš, určite napíšu aj iní poraďáci ...