motylik7
01.03.12,14:20
Je v súčasnosti nejaký spôsob, ako sa dostať k svojim peniazom uloženým v správcovskej spoločnosti ešte pred dovŕšením dôchodkového veku? Ide konkrétne o doplnkové dôchodkové sporenie (AXA).
Na internete som informácie nenašla a ani som nepočula o takejto možnosti z legislatívneho hľadiska.
buchač
01.03.12,15:27
Je v súčasnosti nejaký spôsob, ako sa dostať k svojim peniazom uloženým v správcovskej spoločnosti ešte pred dovŕšením dôchodkového veku? Ide konkrétne o doplnkové dôchodkové sporenie (AXA).
Na internete som informácie nenašla a ani som nepočula o takejto možnosti z legislatívneho hľadiska.
...JE , no je v tom aj zádrhel....

Ten je v tom , že pred dovršením toho veku je potrebné splniť jednu podmienku - zomrieť ......no v tomto prípade pozostalí dostanú tie peniaze ....

...že čierny humor ???....nevadí , no žiaľ je pravdivý ...aj ja som chcel zrušiť a utrel som nos , nakoľko

Zmena podmienok vyplácania starobného dôchodku z 2. piliera - sporiteľovi sa vypláca
starobný dôchodok podľa zákona o SDS formou programového výberu s doživotným
dôchodkom alebo formou doživotného dôchodku, ak
a) dovŕšil najmenej dôchodkový vek a
b) získal najmenej 10 rokov starobného dôchodkového sporenia.

http://www.axa.sk/Files/58/582aa1d1-c014-46c6-bc6b-b3b5b4f07138.pdf
draik
01.03.12,17:47
Po novom je možné požiadať o odstupné a dostanete 80% hodnoty z hodnoty na účte. Závisí to však aj od toho, akým dávkovým plánom sa riadite (kedy ste podpísali zmluvu a či ste menili dávkový plán). Dávkové plány sú na webe.
P.S. Zadávateľ sa pýta na DDS (3. pilier), nie DSS (2. pilier)