pongo
04.02.06,22:27
Daňovník mal prijmy zo ZČ na Slovensku a tiež z Čiech. Z potvrdení : Slovensko ČZD 219 tis., DDP 12 tis., preddavky 30 tis., Čechy ČZD 39 tis.(po prepočte), preddavky 4 tis. Vyplňujem daňové priznanie r. 35 - 258 tis., odpoč.položky na daňovníka 88 tis., na manželku 36 tis.,DDP 12 tis., spolu 136 tis., riadok 43 - 122 tis., daň 23 tis. (r. 44). A teraz mám problém, ako ďalej ? Ako vyplniť riadky 45-52 ? Vie mi niekto poradiť ? Vopred ďakujem.
DanielaSL
04.02.06,21:33
Minule mi kamarátka ukazovala ako sa to robí , tak ak ti nikto neporadí skôr , tak skúsim na to pozrieť v pondelok , mám to v práci.
pongo
06.02.06,15:47
No, myslím, že som si to riadne preštudovala a urobila som k tomu aj nejakú pomôcku na výpočet. Prikladám ju, dúfam, že pomôže aj ostatným. Ak by náhodou mal niekto námietky s výpočtom, ozvite sa.
Marína
06.02.06,20:12
Pripájam aj ja Daňové priznanie s výpočtom. Je to síce typ B, ale dá sa samozrejme využiť aj pre výpočet len zo závislej činnosti. POZOR!!! Daňové priznanie je pre rok 2004(posun čísel riadkov), takže zdôrazňujem, slúži len pre výpočet, nie pre vyplnenie daňového priznania. Preddavky si správne vypočítate, ak nezdaniteľnú čiastku dáte 90816.
TENTO PRÍSPEVOK JE NEAKTUÁLNY. PRIPÁJAM LINK NA DP PRE ROK 2005.
http://www.porada.sk/t19254-dp-pre-fob-a-po-v-excelipomcka.html
ZuzanaP
07.02.06,04:56
Marína a prečo 90 816? Asi 87 936 by mala byť odpočítateľná položka.
Marína
07.02.06,08:38
Všimla si si? Píšem o výpočte preddavkov na obdobie 1.4.2006-31.3.2007. Pri výpočte preddavkov na toto obdobie sa zo základu dane odpočítava
-nezdaniteľná čiastka stanovená na obdobie r.2006
-daňový bonus
.
.
.
ZuzanaP
07.02.06,08:57
Prepáč, nevšimla.:confused:
pavlos
08.03.06,15:49
2pongo: super vypocet...ale asi zdanim vsetky moje prijmy v cechach (teda uvidim ako to tu vyjde). Dost ma zaraza mierne nerespektovanie zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia zo strany slovenskeho MF.

Otazka: aky zmysel ma r.50 DP typu A (okrem toho ze my namiesto preplatku vyjde doplatok :mad: )
Johanka
08.03.06,15:57
Riadok 50 vyjadruje percentuálny podiel príjmov zo zahraničia na celkových príjmoch.
alexxandra
08.03.06,16:43
jednou vetou : prijmy z ceskej republike podliehaju metode zapoctu? Cize staci normalne sa drzat danoveho priznania a postupovat metodou zapoctu,alebo je s Ceskou republikou nieco specialne? Vdaka :-) A este, akym kurzom mam prepocitat prijem za januar az marec,ked mi donesie klasicke Potvrzeni od zamestnavatela, ze za uvedene mesiace zarobila tolko a tolko,ale neviem,v ktorom mesiaci kolko? A fondy mozem uznat tiez? Aha,ze jednou vetou ;-))) Dakujem :-)
Johanka
08.03.06,17:12
jednou vetou : prijmy z ceskej republike podliehaju metode zapoctu? Áno Cize staci normalne sa drzat danoveho priznania a postupovat metodou zapoctu,alebo je s Ceskou republikou nieco specialne? Nič špeciálneVdaka :-) A este, akym kurzom mam prepocitat prijem za januar az marec,ked mi donesie klasicke Potvrzeni od zamestnavatela, ze za uvedene mesiace zarobila tolko a tolko,ale neviem,v ktorom mesiaci kolko? Ak nevieš, na ktorý mesiac aký príjem pripadá, prepočítaj príjem buď priemerným ročným kurzom alebo priemerom z priemerných mesačných kurzov za mesiace, v ktorých sa poberali príjmy ( § 31 ods.2 Zo DP). A fondy mozem uznat tiez? Od hrubého príjmu odpočítaš odvody, výsledok je základ dane.Aha,ze jednou vetou ;-))) Dakujem :-)
Odpovede sú tučným písmom.