Mangoooo
01.03.12,19:25
Dobrý den. Mám takýto problém:
Predával som plynovu pištol Walther P22 cez inzerát na internetovom bazári . Ohlásil sa mi záujemca ktorý mal o zbran záujem.
Zbran som mu po jeho navrhnutí poslal na dobierku. Dnes mi od neho prišiel mail, kde ma žiadal z dôvodu podvodu o vrátenie penazí a následné vrátenie zbrane. Ako dôvod uviedol fakt, že som ho podviedol a zavádzal. Momentálne sa pri nevrátení penazí vyhráža trestnoprávnym konaním. Zbran však bola plne funkčná , dal som k nej všetko , čo som písal v inzeráte a nemám dôvod prečo mu peniaze vraciať, kedže nemám potuchy či mi ju on naozaj aj pošle a čo snou robil.
Ako je to vlastne? môže na mna podať sťažnosť? alebo trestnoprávne konanie? Nerád by som sa do niečoho takého "namočil" ale nemám ani dôvod peniaze mu vrátiť, kedže z mojej strany bolo všetko čo som slubil splnené, zbran funkčná a všetko v poriadku?

Ak sa nájde niekto, kto mi bude vedieť poradiť, budem velmi rád. Dakujem vopred všetkým!!
S pozdravom Marián
buchač
01.03.12,18:56
Dobrý den. Mám takýto problém:
Predával som plynovu pištol Walther P22 cez inzerát na internetovom bazári . Ohlásil sa mi záujemca ktorý mal o zbran záujem.
Zbran som mu po jeho navrhnutí poslal na dobierku. Dnes mi od neho prišiel mail, kde ma žiadal z dôvodu podvodu o vrátenie penazí a následné vrátenie zbrane. Ako dôvod uviedol fakt, že som ho podviedol a zavádzal. Momentálne sa pri nevrátení penazí vyhráža trestnoprávnym konaním. Zbran však bola plne funkčná , dal som k nej všetko , čo som písal v inzeráte a nemám dôvod prečo mu peniaze vraciať, kedže nemám potuchy či mi ju on naozaj aj pošle a čo snou robil.
Ako je to vlastne? môže na mna podať sťažnosť? alebo trestnoprávne konanie? Nerád by som sa do niečoho takého "namočil" ale nemám ani dôvod peniaze mu vrátiť, kedže z mojej strany bolo všetko čo som slubil splnené, zbran funkčná a všetko v poriadku?

Ak sa nájde niekto, kto mi bude vedieť poradiť, budem velmi rád. Dakujem vopred všetkým!!
S pozdravom Marián
...asi chybne si uviedol.....aj peniaze , aj zbraň ???

No to máš tak , určité veci sa proste na dobierku nepredávajú ....teda ja by som nie ...;)....pekne z rúčky do rúčky , po ošahaní a preskúšaní , inak nie !!!
Zbraň bola funkčná ( vravíš síce Ty ) , no čo keď to tak nebolo ???.....predsa len ( neber osobne ) , nie každý vie zaobchádzať ...

No ale aký problém ???......pošli mu mail , v ktorom ho žiadaš o vrátenie zbrane - na dobierku , teda tak , ako si Ty jemu poslal ...so všetkými náležitosťami ...
Po prevzatí so over výrobné číslo ( ak tam ovšem je ) , prever kompletizáciu všetkých súčiastok , či tam niečo nechýba ...rozober do poslednej pružinky , možno dotyčný potreboval práve nejakú súčiastku a takto sa snaží oonačiť predajcu ....
Samozrejme preskúšaj funkčnosť zbrane , to ani nejak nepripomínam - považujem za zbytočnosť ...

Preveríš , otestuješ ....bude v poriadku všetko ......šak zaplatíš .....tých cca 40 € Ťa hádam nezabije ...

Sťažovať sa môže ísť tak na lampáreň do Olcnavy ...slovo proti slovo , Ty si v poriadku poslal , nemá šanc dokázať ...
Trestno - právne konanie ???.......bububu .....že jak by som sa bál ....:---

...ale ako vravím , nech pošle a Ty zaplať ....budeš spať kľudne , henten nech sa ide bodnúť ...
Mangoooo
01.03.12,19:15
čiže aj keby mu peniaze naspeť nepošlem, rsp nepreberiem zbran tak mi v podstate nemôže nič..?
lebo ako 2x sa mi nechce veriť tomu, že mi ju pošle, rsp. že v balíku bude práve všetko to, čo som mu posielal ja.
a kedže som mu zbran poslal funkčnu tak sa mi nezdá ani to, že je snou nespokojný...

no nevadí, v každom prípade dakujem za radu :-)
buchač
01.03.12,19:21
čiže aj keby mu peniaze naspeť nepošlem, rsp nepreberiem zbran tak mi v podstate nemôže nič..?
lebo ako 2x sa mi nechce veriť tomu, že mi ju pošle, rsp. že v balíku bude práve všetko to, čo som mu posielal ja.
a kedže som mu zbran poslal funkčnu tak sa mi nezdá ani to, že je snou nespokojný...

no nevadí, v každom prípade dakujem za radu :-)
...čiň , ako myslíš ...
Mangoooo
04.03.12,09:36
Dobrý den, tak mám tu pokračovanie. Kupujuci sa mi dlhšie neozval, myslel som si, že sa na to vykašlal. No, napísal mi že zbran poslal poštou a ak ju nepreberiem tak to bude riešiť sudnou cestou. Pričom dodal že zbran je nefunkčná a má aj nefunkčnu poistku, čo je totálna blbosť, Kedže den pred odoslaním som ju pre takýto prípad testoval. Poiskta bola v poriadku tak ako aj zbran.
Chcem sa opýtať či existuje zákon, alebo paragraf, ktorý na ktorý sa on môže obratíť a žalovať ma..Alebo čo v tomto prípade zmôže on, a ako sa ja môžem brániť.

Ďakujem vopred
buchač
04.03.12,09:52
Dobrý den, tak mám tu pokračovanie....
Ďakujem vopred
...nože zadri cifru , o akú sa jedná ...:confused:

Potom budeme pokračovať ...;)
Mangoooo
04.03.12,09:54
Jedná sa o 102€ ( 2€ bolo poštovné :D )
buchač
04.03.12,10:13
Dobrý den, tak mám tu pokračovanie. Kupujuci sa mi dlhšie neozval, myslel som si, že sa na to vykašlal. No, napísal mi že zbran poslal poštou a ak ju nepreberiem tak to bude riešiť sudnou cestou. Pričom dodal že zbran je nefunkčná a má aj nefunkčnu poistku, čo je totálna blbosť, Kedže den pred odoslaním som ju pre takýto prípad testoval. Poiskta bola v poriadku tak ako aj zbran.
Chcem sa opýtať či existuje zákon, alebo paragraf, ktorý na ktorý sa on môže obratíť a žalovať ma..Alebo čo v tomto prípade zmôže on, a ako sa ja môžem brániť.

Ďakujem vopred


Jedná sa o 102€ ( 2€ bolo poštovné :D )

Jasné , že existuje zákon ....


Trestný zákon
§ 221 z.č. 300/2005 Z.z.
Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

...respektíve si preštuduj nasledovné , že aký je rozdiel medzi priestupokom a trestným činom ...
http://www.streetparty.sk/doc/poskodzovanie.htm

...no musel by to dokázať , že zbraň bola poškodená , nefunkčná ....
...ale tiež aj Ty , že bola v poriadku....