_zuzana_
01.03.12,19:31
Vie mi niekto poradiť ohľadom odmeňovania členov a zapisovateľa volebnej komisie a aké odvody platia? Vďaka za odpoveď. Možno bude užitočná pre viacerých.
Reve
07.03.12,08:44
Zdravím,
no ja som polietala po nete, poposielali čosi aj z oU....ale som z toho stále jeleň. Niečo bolo publikované v PP zo 6.3.2012 ... tam bolo nakonci napísané že je na rozhodnutí obce či členov VK prihlási ako zamestnanca s NP alebo ako dohodára. Zapisovateľ by mal byť na 1 deň prihlásený ako zamestnanec s NP (odvod na dôchodkové poistenie)... citujem "Na záver zároveň uvádzame, že MV SR v aktuálnom metodickom pokyne nevylučuje (a ani počas predchádzajúcich volieb nevylučovalo), aby zamestnávateľ (obec) uzatvoril s fyzickou osobou na výkon funkcie člena volebnej komisie dohodu o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Je teda na obci, aký postup zvolí, v oboch prípadoch však pôjde o odmenu považovanú za zdaniteľný príjem zo závislej činnosti.".... čiže sa asi bude treba pozrieť do metodického pokynu... ale to nezabezpečí že to z toho bude jednoznačne určené...
Reve
bbveva
07.03.12,12:52
Ahoj Zuzana.
Pozri si kompletnú odpoveď p.Motyčkovej tu na Porade pod názvom "poistné člena volebnej komisie a zapisovateľa". A keď k tomu pridáš odpovede z OU tak máš vyhraté :D
truch
07.03.12,13:31