lluucciia
01.03.12,19:42
Pekný deň,

rada by som sa na Vás obrátila s otázkou, čo musí človek v našej malebnej krajine spraviť pre to, aby mohol predávať veci cez vlastný eshop. Ja som si myslela, že založenie živnosti je vec samozrejmá a preto to bola prvá vec, ktorú som pred začatím podnikania podnikla. Ale v poslednom čase ma prekvapilo, že vlastný eshop má mnoho ľudí z kategórie "slobodné povolanie- umelec". Je toto vôbec legálne??? Podobní "podnikatelia" totiž disponujú len číselkom DIČ, žiadne IČO, žiadna pokladňa...mne to nepríde v poriadku, či sa mýlim?

Vopred Ďakujem za objasnenie.

:)
misomiso
01.03.12,18:49
Na to, aby si prevadzkovala e-shop nepotrebujes registracnu pokladnu, ani keby si bola akciovou spolocnostou.
lluucciia
01.03.12,18:53
Mas pravdu, to nepotrebuju :) ale staci mat " status umelec" aby mohli ludia vpohode predavat cez eshop? To sa mi stale akosi nepozdava...
blavaciko
01.03.12,19:44
treba si uvedomit ze oni nepredavaju tovar ale "umelecke diela"
a ano, je to legalne...
lluucciia
01.03.12,20:00
ahaaa ďakujem za vysvetlenie, mne bolo pred rokom povedané, že keď chcem predávať šaty (hoci aj keď sú to limitované edície, jednokusovky ktorých som autorkou) musím mať živnosť..tak som si spravila živnosť a teraz pozerám, že každý druhý návrhár si predáva vo vlastnom eshope hoci živnosť nemá...tak som nevedela :) Ešte raz vďaka...
joomlanet
12.03.12,14:16
Ahojte,

osobne preferujem určite registráciu na IČO, má to mnohé výhody oproti registrácií len DIČ.

Záleží na mnohých faktoroch pri existencii e-shopu.

Prajem mnoho úspechov.
niesisam
15.03.12,08:58
ak budeš mať kupcov zo zahraničia, bude to príjem zo zahraničia a tá sa dá zdaniť paušálnou daňou -ak budeš mať dane zaplatené, potom Ti nikdo nebude ubližovať...:)