sury30
01.03.12,20:53
Dobry den,

sme bytovy dom, kde su byty vo vylucne sukromnom vlastnictve, mame spravcu a voleneho zastupcu vlastnikov. Mame podozrenie ze spravca vyuziva nase peniaze vo svoj prospech, ale zial to nevieme dokazat, aspon momentalne. zial nas domovnik je so spravcom " jedna ruka" a v jeho rozhodnutiach mu vzdy nadrza nie v prospech vlastnikov ktorych zastupuje ale v prospech spravcu.preto sa chcem spyta je mozne doplnit do bytoveho domu nejaku dozornu radu resp. kontrolorov, ktori by mali pravomoc na nich dohliadat? ak sa na tom my ako vlastnici dohodneme na schodzi a otvorime zmluvy i vykone spravy so spravcom , musi spravca suhlasit? je to v sulade so zakonom?
dakujem
tictac7
01.03.12,20:03
...o čo Ti ide? Najskôr riešiš domovníka, potom radu, teraz správcu, ale v konečnom dôsledku, chceš vedieť stále to isté a už máš odpovede v týchto Tvojich témach (nehovoriac o tom, že ich je požehnane aj v iných)

http://www.porada.sk/t186855-kontrola-domovnika.html#post1977224

http://www.porada.sk/t188371-spravca-a-rada.html#post1995708
sury30
01.03.12,20:16
...a tebe o co ide? co tu ty riesis? no a co ked sa pytam na viac veci, vsak som na portaly porada? si zapni radsej telku, ked sa nudis a nie tu davas taketo rozumy o nicom. ja tu chcem riesit realne problemy,
avalik
01.03.12,20:25
...a tebe o co ide? co tu ty riesis? no a co ked sa pytam na viac veci, vsak som na portaly porada? si zapni radsej telku, ked sa nudis a nie tu davas taketo rozumy o nicom. ja tu chcem riesit realne problemy,

vyhladavanie ti nefunguje? a co tak precitat si aj zakon?
sury30
01.03.12,20:29
citala som neboj sa. aj vyhladavanie funguje, ale otazky su specificke predsa. ja riesim bytovy dom v komplet sukromnom vlastnictve co spada pod spravcu, vacsinou su tu prispevky na bytove druzstva, co je si myslim iny pripad.
verkaz
01.03.12,20:37
Otvor si tému "Správca a rada", tam máš na svoju otázku odpovede.
Neotváraj novú tému, keď na svoju otázku si už dostal dosť odpovedí,
tictac7
01.03.12,20:39
...a tebe o co ide? co tu ty riesis? no a co ked sa pytam na viac veci, vsak som na portaly porada? si zapni radsej telku, ked sa nudis a nie tu davas taketo rozumy o nicom. ja tu chcem riesit realne problemy,

...prepáč, že som vôbec reagovala. Len Ťa chcem upozorniť, že príspevky tu sú na báze dobrovoľnosti, A Ty len zadáš otázku, rozprúdi sa diskusia, máš odovlávku na §-y, na zákony a žiadna reakcia. Ak Ti však niekto napíše, že by bolo dobré, aby si si pozrela zákon, použila vyhľadávač...tak len neužitočné rozdávaš. Už v téme, ktorú si zadala o platení za výťah si mala aj zákon, aj to, ako postupovať na schôdzi, keď chceš presadiť zmenu...takže neviem, asi Ti je fakt zbytočné rozumy dávať - akékoľvek,...
sito
01.03.12,21:31
...a tebe o co ide? co tu ty riesis? no a co ked sa pytam na viac veci, vsak som na portaly porada? si zapni radsej telku, ked sa nudis a nie tu davas taketo rozumy o nicom. ja tu chcem riesit realne problemy,

Reálne tu vyriešiš h....! Realitu treba riešiť doma v dome. :);)
sito
01.03.12,21:46
citala som neboj sa. aj vyhladavanie funguje, ale otazky su specificke predsa. ja riesim bytovy dom v komplet sukromnom vlastnictve co spada pod spravcu, vacsinou su tu prispevky na bytove druzstva, co je si myslim iny pripad.

To ako, ak je ako komplet, súkromný, vy ste potom podnájomníci. Či nie?

Ak sú v dome vlastníci bytov, tak potom je dom v spoluvlastníctve vlastníkov bytov. Ak ich je viac ako tri, platí pre ich správu zákon 182/1993.

Ak nie ste schopní si spravovať dom sami, môžete sa dohodnúť s niekym na tom, že sa bude starať o váš dom, niekto iný na základe dohodnutých podmienok v zmluve o výkone správy.

Kde to žiješ, bytové družstvá sú prevažne správcovia bytov, ktoré previedli ako bývalý vlastník bytov do osobného vlastníctva svojím členom na základe žiadosti o prevod družstevného bytu do ich osobného vlastníctva za zostatkovú anuitu a poplatky spojené s prevodom bytu.
Orim
08.03.12,19:11
sury30
Čo by si robila, keby zo zákona bolo stanovené, že vždy musí byť SVB.... :)