bubusko
01.03.12,20:54
Ahojte poradaci,

poprosim o radu:

mam klienta, ktory prevadzkuje vyrobu cukrarenskych vyrobkov v rodinnom dome. Ten nie je zaradeny do obchodneho majetku,
ani si ho neprenajimaju, platia energie. Teraz si k domu postavili malicku pristavbu na skladove ucely. celkova suma nakladov bez DPH je nieco cez
750EUR. Mam to zaradit a odpisovat? ak ano tak ako? ako budovu? to sa mi zda ale divne, taku sumu odpisovat 20 rokov.
a ak nie, tak to mozem dat do rezie?

vie mi niekto prosim poradit? neviem ani poriadne, co ta pristavba obnasa, ale myslim, ze len nejaka jedna priecka ...nakup tvori stavebny material...muriva, tmely, lepisla, tvarnice, dvere a podlahovina.
pekne prosim, poradte
AdelaS
01.03.12,21:29
Ahoj,
podľa mňa by sa to mohlo zaradiť ako dlhodobý drobný hmotný majetok, nakoľko cena nepresahuje 1 700 €, ale načo si zbytočne komplikovať život. Naviac podľa funkcie by asi išlo o technické zhodnotenie pôvodnej stavby a tu by sa to komplikovalo ešte viac. Ja by som to určite dala do réžie, nakoľko je to obstarané preukázateľne v súvislosti s podnikaním.
bubusko
02.03.12,15:47
Ahoj, velmi pekne dakujem, takto sa to aj mne zda najlepsie. len dufam ze tento isty nazor budu zdielat aj danovaci.....dakujem krasne!!!!!!!!