zanomira
01.03.12,21:09
Dobrý deň,

Chcela som sa informovať na výrobu "hračiek", napr. plyšových a mäkkých hračiek. Viem, že na to aby mohli byť predávané ako detské hračky musia byť testované a certifikované. Čo ale keď sú to jedinčné kusy, z ktorých vyrobím max. 3 kusy z jedného druhu. Stačí ich niak inak definovať na etikete? Kedy sa to dá definovať ako umelecké dielo? Ako musia byť označené, napr. aj čo sa týka materiálového zloženia, resp. kde sa táto info. dá nájsť? Čo ešte potrebujem na to aby som mohla produkty vlastnej výroby predávať?

Vopred ďakujem za odpoveď.
lluucciia
01.03.12,20:24
Veľmi podobnú záležitosť s dizajnérskymi "hračkami" kuriozitami rieši aj moja známa, tak hádam sa na porade nájde nejaký odborník v danej oblasti. Držím palce!
zanomira
02.03.12,11:55
Prosím môže sa k tejto téme niekto vyjadriť? ďakujem
misomiso
02.03.12,11:57
Suvenir.
zanomira
02.03.12,12:05
hmm okej niak rozvinut a komplexnejsie odpovedat by sa nedalo?
misomiso
02.03.12,16:48
No prepac, ale nie je tu zvykom davat "neuzitocne" za to, ze sa ti niekto snazi uprimne vyriesit tvoj probelm. To tu potom mozes aj dost rychlo skoncit - nikto nebude ochotny ti nic poradit.
buchač
02.03.12,17:14
zanomira
02.03.12,18:15
Úprimne ma teraz trochu zaskočila vaša reakcia, na margo buchača: ja už som si niečo na túto tému v legislatíve naštudovala, ale vzhľadom na to že do tých zákonov toľko nevidím som si myslela že by mi mohol niekto na tomto portáli pomôcť.
Odpoveď misomiso som označila za "neužitočnú", lebo sa mi zdala neužitočná, ak Vám to niakym spôsobom znižuje osobné ohodnotenie tak sa ospravedlňujem, ale použila som to označenie len kvôli tomu že podľa môjho názoru to nezodpovedalo moju otázku a potrebovala som ďaľšie informácie.
Myslela som, že portál Porada je tu na to aby pomohol začínajúcim podnikateľom zodpovedať otázky z legislatívy v ktorej sa nemusia všetci vyznať.
Prajem pekný piatkový večer.
lujza.j
02.03.12,18:27
korela
02.03.12,22:23
Úprimne ma teraz trochu zaskočila vaša reakcia, na margo buchača: ja už som si niečo na túto tému v legislatíve naštudovala, ale vzhľadom na to že do tých zákonov toľko nevidím som si myslela že by mi mohol niekto na tomto portáli pomôcť.
Odpoveď misomiso som označila za "neužitočnú", lebo sa mi zdala neužitočná, ak Vám to niakym spôsobom znižuje osobné ohodnotenie tak sa ospravedlňujem, ale použila som to označenie len kvôli tomu že podľa môjho názoru to nezodpovedalo moju otázku a potrebovala som ďaľšie informácie.
Myslela som, že portál Porada je tu na to aby pomohol začínajúcim podnikateľom zodpovedať otázky z legislatívy v ktorej sa nemusia všetci vyznať.
Prajem pekný piatkový večer.
Vidím podľa reakcie, že si to už riešila pred časom na Porade.
http://www.porada.sk/t154766-vyroba-hraciek.html#post1898285
Budeš to mať iba textilné, alebo aj iného materiálu, v podstate je to jedno, ak je to pre deti, malo by to byť z etického ak už nie z právneho dôvodu čisté.
Inak misomiso má pravdu, podľa toho čo to je, dá sa obísť výrobok ako kategória suvenír. Dobre ti poradil.
Pochoď obchody, porovnaj ako to riešia druhí výrobcovia.
Odkiaľ si?
V BA by som ti povedala kam zájsť na príklady. Skús si nájsť mentorku.
zanomira
03.03.12,09:05
Vidím podľa reakcie, že si to už riešila pred časom na Porade.
http://www.porada.sk/t154766-vyroba-hraciek.html#post1898285
Budeš to mať iba textilné, alebo aj iného materiálu, v podstate je to jedno, ak je to pre deti, malo by to byť z etického ak už nie z právneho dôvodu čisté.
Inak misomiso má pravdu, podľa toho čo to je, dá sa obísť výrobok ako kategória suvenír. Dobre ti poradil.
Pochoď obchody, porovnaj ako to riešia druhí výrobcovia.
Odkiaľ si?
V BA by som ti povedala kam zájsť na príklady. Skús si nájsť mentorku.

Je to textilné, ale budú na tom plastové bezpečnostné oči. Nechápte ma zle, mne nejde o to niakym spôsobom obísť zákon, určite chcem aby moje podnikanie bolo v súlade so zákonmi a aby moje výrobky boli ako ste to nazvali "čisté". Len to nebude sériová výroba, bude to niečo ako zberateľské kusy a ak by sa mal každý kus dať testovať a certifikovať tak by sa to predražilo. Teda pokiaľ som správne ten zákon pochopila tak sa musí všetko čo je navrhnuté a vyrobené pre deti dať testovať kvôli bezpečnosti.

Som z Bratislavy budem rada keď mi pošlete tie príklady.
Ďakujem za odpoveď.