sheriff
01.03.12,22:11
Poprosim o radu, moja mama chce vysporiadať cast rodicovskemu domu od svojho brata, ktory zomrel a zil v Ceskej republike. Prebehlo po nom dedicske konanie ale len v Ceskej republike. Na majetok, ktory mal na Slovensku este dedicske konanie nebolo "otvorene". V jeho majetku bol podiel na rodicovskom dome / rodina po bratovi sa chce tohto podielu vzdat v prospech mamy/ a pozemky o ktore ma rodina po bratovi zaujem. Moze toto dedicske konanie na Slovensku otvorit moja mama alebo len rodina po zosnulom bratovi? Moze sa dedicske konanie otvoriť len na časť jeho majetku - podielu na dome? Pripadne, vie spisat u notara osvedcenie o uzivani / mama uziva rodicovsky dom viac ako 20rokov/ aby nemuselo prebehnut dedicske konanie? Dakujem za rady.
doktor23
02.03.12,12:10
podať návrh na dedičské konanie, doložiť úmrtný list, resp. dedičské rozhodnutie z ČR, list vlastníctva a okruh dedičov. Podať to na okresný súd, v obvode ktorého sú tie nehnuteľnosti. Prejednáva sa všetko ...
sheriff
07.03.12,16:01
Dakujem pekne za rady..Neviete nam poradit, ci by nebolo jednoduchsie a lacnejsie vyriesit to cez notara ako drzbu vlastnictva? Suhlas od dedicov by sme urcite vybavili...