kassiopeia
02.03.12,08:25
chcela by som sa opytat.moze otec s matkou prepisat dom s nehnutelnostou namna ak mam aj dalsich surodencov??chcel by som vybrat hypoteku a rucil by som s nehnutelnostou.mozu surodenci napadnut??
arizona
02.03.12,07:44
Je to ich majetok, mozu si s nim robit co chcu,aj darovat jednemu z deti,alebo hocikomu cudziemu...

O tom, ze to urcite nastrbi vztahy v rodine,asi netreba pisat,lebo ostatni surodenci sa budu citit ukráteni takymto neferovym pristupom ...
pre_podnikanie
02.03.12,07:44
draik
02.03.12,07:48
Nehnuteľnosť nemusíte vlastniť, aby ste si zobrali hypotéku. Nehnuteľnosť môžu založiť aj rodičia.
GabiZ
02.03.12,07:51
Áno, počas života môžu a to ktorémukoľvek so súrodencov (za predpokladu, že by išlo o darovanie). Až v prípadnom dedičskom konaní sa potom to, čo vám darovali započítava dedičovi do jeho podielu, čo za života poručiteľa od neho bezplatne dostal t.j. dospelé deti (teda vy a vaši súrodenci) by ste mali nárok na polovicu dedičstva, ale z tvojho podielu by sa odpočítalo to, čo si za života od rodičov dostala. Samozrejme toto započítanie je možné, ak po poručiteľovi ešte potom nejaký majetok zostane. Ak by vám rodičia nehnuteľnosť darovali, napadnúť prípadnú darovaciu zmluvu by mohli len oni. Zároveň platí aj to, čo je písané v príspevkoch predo mnou.