micka273
02.03.12,09:02
Dobrý večer som začínajúca účtovníčka a neviem si rady porsím niekoho skúseného o radu. Jeden zamestnanec urobil škodu na majetku tým, že podpálil maringotku podotýkam bol opitý a dohodol sa so zamestnávateľom že mu miesto ohlásenia stiahne dovolenku ale účtovníčka to neurobila a ani vobec neodpisovala dovolenku ked si ju aj zamestnanci nahlasili a teraz majú veľa dovolenky a hrozí že si ju budú chcieť dať neoprávnenne preplatiť.A ešte niektorý zamestnanci dostali miesto preplatenej dovolenky drevo a tiež to samozrejme tá pani účtovníčka nespravila . Ako to mám teraz napraviť? prosím veľmi o pomoc. Ďakujem
Tweety
02.03.12,08:08
Dobrý večer som začínajúca účtovníčka a neviem si rady porsím niekoho skúseného o radu. Jeden zamestnanec urobil škodu na majetku tým, že podpálil maringotku podotýkam bol opitý a dohodol sa so zamestnávateľom že mu miesto ohlásenia stiahne dovolenku ale účtovníčka to neurobila a ani vobec neodpisovala dovolenku ked si ju aj zamestnanci nahlasili a teraz majú veľa dovolenky a hrozí že si ju budú chcieť dať neoprávnenne preplatiť.A ešte niektorý zamestnanci dostali miesto preplatenej dovolenky drevo a tiež to samozrejme tá pani účtovníčka nespravila . Ako to mám teraz napraviť? prosím veľmi o pomoc. ĎakujemTreba postupovať podľa ZP, a nie tak, ako uvádzaš. To, nie je v súlade so zákonom. Dovolenka sa neodpisuje len tak, hala bala. A rovnako sa ani neprepláca, pozri si príslušné ustanovenia ZP.
Stanislav 1975
02.03.12,08:09
Dobrý večer som začínajúca účtovníčka a neviem si rady porsím niekoho skúseného o radu. Jeden zamestnanec urobil škodu na majetku tým, že podpálil maringotku podotýkam bol opitý a dohodol sa so zamestnávateľom že mu miesto ohlásenia stiahne dovolenku ale účtovníčka to neurobila a ani vobec neodpisovala dovolenku ked si ju aj zamestnanci nahlasili a teraz majú veľa dovolenky a hrozí že si ju budú chcieť dať neoprávnenne preplatiť.A ešte niektorý zamestnanci dostali miesto preplatenej dovolenky drevo a tiež to samozrejme tá pani účtovníčka nespravila . Ako to mám teraz napraviť? prosím veľmi o pomoc. Ďakujem
to sú nejaké zvláštné čachre-machre toto...
drobeceva
02.03.12,08:13
Dobrý večer som začínajúca účtovníčka a neviem si rady porsím niekoho skúseného o radu. Jeden zamestnanec urobil škodu na majetku tým, že podpálil maringotku podotýkam bol opitý a dohodol sa so zamestnávateľom že mu miesto ohlásenia stiahne dovolenku ale účtovníčka to neurobila a ani vobec neodpisovala dovolenku ked si ju aj zamestnanci nahlasili a teraz majú veľa dovolenky a hrozí že si ju budú chcieť dať neoprávnenne preplatiť.A ešte niektorý zamestnanci dostali miesto preplatenej dovolenky drevo a tiež to samozrejme tá pani účtovníčka nespravila . Ako to mám teraz napraviť? prosím veľmi o pomoc. Ďakujem
hovorí niečo pojem porušenie PD, škodová komisia?
Tweety
02.03.12,08:15
Podľa mňa tu celkovo chýbajú elementárne znalostí ZP. A možno nie len toho. A to by mala ovládať už aj začínajúca účtovníčka. Odporúčam teda študovať, študovať, bez toho sa nedá robiť nič dobre.
Stanislav 1975
02.03.12,08:18
Podľa mňa tu celkovo chýbajú elementárne znalostí ZP. A možno nie len toho. A to by mala ovládať už aj začínajúca účtovníčka.
tweety-na, nebud na ňu taká zlá- však si spomeň, na to,že aj ty si niekedy začínala? tiež si bola nesmelá a nebola si od narodenia hneď taká účtovnícka hviezda ako si teraz...:D
Tweety
02.03.12,08:47
tweety-na, nebud na ňu taká zlá- však si spomeň, na to,že aj ty si niekedy začínala? tiež si bola nesmelá a nebola si od narodenia hneď taká účtovnícka hviezda ako si teraz...:D

Ja nie som zlá, je to len a len v jej prospech. Bez študovania zákonov to jednoducho neide.
Tweety
02.03.12,08:48
tweety-na, nebud na ňu taká zlá- však si spomeň, na to,že aj ty si niekedy začínala? tiež si bola nesmelá a nebola si od narodenia hneď taká účtovnícka hviezda ako si teraz...:D
Neviem ako Ty, ale keď som sa narodila, bola som malým bábätkom .:---
blavaciko
02.03.12,09:24
dostali namiesto dovolenky drevo??? :DDD
prepac, ale prave si mi rozjasnila vikend :D
micka273
02.03.12,18:04
Ja som myslela, že porada slúži na pororadenie pre ľudí menej znalých a nevedela som že Vás tu svojou neznalosťou takto pobúrim.to drevo firma kúpila z toho dôvodu že si to ľudia žiadali pretože potrebujú kúriť, bola to kompenzácia miesto vyplatenia dovolenky a predsa firma za to zaplatila žiadne čachre machre lenže pani , ktorá mimochodom ma ZP v malíčku to vôbec nezaučtovala a nechala to tak čím vzniklo že síce firma vyplatila ale ona tie dovolenky vobec ľuďom nestiahla a teraz majú dovolenky aj po 133 dní, ale už viem ako na to takže Vám prajem príjemnú zábavu a ja idem študovať aby som nemusela nikoho zaťažovať svojou hlúposťou Ďakujem
kopretinka
02.03.12,18:08
mimotemy133? to 5 rokov nečerpali dovolenku? to je čo za chujovinu,s prepáčením?
veronikasad
02.03.12,18:14
Ja som myslela, že porada slúži na pororadenie pre ľudí menej znalých a nevedela som že Vás tu svojou neznalosťou takto pobúrim.to drevo firma kúpila z toho dôvodu že si to ľudia žiadali pretože potrebujú kúriť, bola to kompenzácia miesto vyplatenia dovolenky a predsa firma za to zaplatila žiadne čachre machre lenže pani , ktorá mimochodom ma ZP v malíčku to vôbec nezaučtovala a nechala to tak čím vzniklo že síce firma vyplatila ale ona tie dovolenky vobec ľuďom nestiahla a teraz majú dovolenky aj po 133 dní, ale už viem ako na to takže Vám prajem príjemnú zábavu a ja idem študovať aby som nemusela nikoho zaťažovať svojou hlúposťou Ďakujem
Micka, dovolenka sa neprepláca, dovolenka sa musí vyčerpať do konca nasl.kal.roka. Firma môže preplatiť len časť nad 4 kal.týždne. Ak si ju zamestnanec nestihne vyčerpať, bohužial - prepadne mu.

Doporučujem preštudovať novelu Zákonníka práce, ktorú nájdeš na hornej liste Porady.

Prepáč - vykazovať zamestnancovi 133 dní dovolenky je poriadna blbosť. Ak ju urobila predchádzajúca účtovníčka, je na tebe, aby si to dala do poriadku.