Daniela33
02.03.12,10:05
Ahojte, potrebujem súrne poradiť. Ak sídlo s.r.o. je rovnaké ako je trvalé bydlisko jediného štatutára a konateľa, môže si do nákladov uplatniť výmenu bezpečnostných vchodových dverí? A ak áno, tak v akej výške? ďakujem
tictac7
02.03.12,09:20
...a byt je majetkom firmy?
Daniela33
02.03.12,09:27
nie, byt nie je majetkom firmy....Len sídlo firmy je na tej adrese. Názory sa totiž rôznia. Vraj si môže uplatniť nejakú čiastku z toho a dokonca aj určité percento z el. energie si môže uplatniť do nákladov. Len nikde sa k tomu nemôžem dopátrať
tictac7
02.03.12,09:33
nie, byt nie je majetkom firmy....Len sídlo firmy je na tej adrese. Názory sa totiž rôznia. Vraj si môže uplatniť nejakú čiastku z toho a dokonca aj určité percento z el. energie si môže uplatniť do nákladov. Len nikde sa k tomu nemôžem dopátrať

...akože, nehnevaj sa na mňa, ale deklaruješ tu o sebe, že si účtovník. Ako môžeš zaúčtovať do oprávnených výdavkov opravu alebo výmenu nejakej súčasti majetku, ktorý nie je Tvojim majetkom, nemáš právo nakladania s ním...
..."vraj" neexistuje. Áno, možeš si dať do nákladov, keď sa prihlásiš ako FO na DÚ a s.r.o. to budeš fakturovať. Ale nezabudni ešte tú časť bytu vyňať z bytového fondu, platiť daň z nehnuteľnosti ako nebytový priestor a elektrinu ako firma a nie byt.... A aj keď toto všetko spravíš, vchodové dvere do nákladov s.r.o. nedostaneš - ani ich časť...
Daniela33
02.03.12,09:48
..ako podľa mňa to tiež nie je reálne, ale rozprávala som sa s viacerými a každý tvrdí niečo iné...preto to slovíčko VRAJ....len som sa potrebovala utvrdiť v tom, že to možné nie je....myslím si, že je lepšie sa na to opýtať
007gituska
02.03.12,19:55
s.r.o. by mala mať s občanom /v tomto prípade s majiteľom bytu/ uzatvorenú dohodu o nájme. v nej dohodnú čo je predmetom nájmu a kto čo bude financovať. ak s.r.o. zafinancuje náklady občanovi, musí to mať uvedené v zmluve. netreba zabúdať, že aj občanovi vyplývajú z príjmov z prenájmu ďalšie povinnosti. treba zvážiť čo je lepšie. náklady s.r.o alebo vyšší príjem občana. v prípade jednoosobovej s.r.o., ktorá má sídlo v byte občana, ktorý je zároveň konateľom by som to zvažovala ešte viac.