Evuľa
02.03.12,13:39
Dobry den
Vedel by mi niekto poradit na aky riadok v danovom priznaní typu B sa pisu podiely vyplatene urbarskym spolocenstvom?
dakujem
Mila123
02.03.12,12:49
podiely za čo? podiely zo zisku?
Evuľa
02.03.12,17:17
ano zo zisku
začínam
02.03.12,18:32
ja mám príjem od spoločenstva bez práv.subj. zareg.podľa 181/1995 a dávam to do § 6 odst.1 písm.a
Mila123
02.03.12,20:23
ano zo zisku
pozri si § 3 ods. 2 pís. c

c) podiel na zisku (dividenda) vyplácaný zo zisku obchodnej spoločnosti alebo družstva, určeného na rozdelenie osobám, ktoré sa podieľajú na ich základnom imaní alebo členom štatutárneho a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, aj keď sú zamestnancami tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, vyrovnací podiel, podiel na likvidačnom zostatku obchodnej spoločnosti alebo družstva a podiel na výsledku podnikania vyplácaný tichému spoločníkovi okrem podielu na výsledku podnikania vyplácaného tichému spoločníkovi verejnej obchodnej spoločnosti, podielu na zisku spoločníka verejnej obchodnej spoločnosti a komplementára komanditnej spoločnosti a okrem podielu spoločníka verejnej obchodnej spoločnosti a komplementára komanditnej spoločnosti na likvidačnom zostatku pri likvidácii spoločnosti a vyrovnacieho podielu pri zániku účasti spoločníka vo verejnej obchodnej spoločnosti alebo pri zániku účasti komplementára v komanditnej spoločnosti; za obchodnú spoločnosť alebo družstvo sa považuje aj obdobná obchodná spoločnosť alebo družstvo so sídlom v zahraničí,