Jamka
13.09.04,09:49
Máte niekto vedomosti v tejto oblasti?
Urobili sme zmenu v OR (zmena konateľa). PRišli nám hneď 3 zloženky ako poplatky za zápis do OR:
-INFODAT - 2450,- Sk poplatok za zápis (v hlavičke majú REGISTER OBCHODNYCH SPOLOČNOSTI)
-FORMDATA OZA - 2380,- Sk - poplatok za zápis (v hlavičke majú REGISTER OBCHODU A ŽIVNOSTI)
-INFORMATIK s.r.o. - 1990,- SK poplatok za zápis do elektron.verzie (v hlavičke REGISTER OBCHODU A ŽIVNOSTI)

Musím platiť všetkým trom poplatky? Ktorý je povinný a ktorý dobrovolný?
Díky za rady!!
Ervin
13.09.04,07:57
ani jeden z týchto "registrov" nepoznám:-)))
bea
13.09.04,08:05
To sú komerčné záležitosti, netreba platiť ani jedno.
Ervin
13.09.04,08:09
ide zrejme o nejaké informčné resp. reklamné služby. Dôležitý je Obchodný register, Živnostenský register (fyz. osoby). Teda z hľadiska právneho.
janka
13.09.04,09:35
nám tiež prišli tri zloženky a to sme ani nerobili žiadne zmeny ale neplatili sme, základ je obchodný register.
ANNA
13.09.04,09:56
Fakturuje to ministerstvo spravodlivosti a poplatok 600,- bez DPH. Nie sú platcami. Je to daňový náklad. Ostatné poplatky, ktoré Vám fakturujú nemáte povinnosť uhradiť.
jess
13.09.04,10:02
Ja som založila s.r.o. a prv než mi prišlo rozhodnutie o tom, že ju už mám zapísanú v OR, prišli mi tieto 3 !milé! faktúry, na ktoré ale uplne kašlem.
Katarína STR
13.09.04,10:08
Anna má pravdu, ja som tiež platila len ministerstvu spravodlivosti.

Inak ostatné sú len blbosti. Vždy som to hádzala do koša.

Tiež mi prišli tie zloženky, pri ktorých bol vždy list, kde bolo napísané, že je to len dobrovolné. Takže sme neplatili nič.
Jamka
13.09.04,10:09
Díky za rady.
vieroslava
05.01.06,06:57
Vidím, že od roku 2004 sa nič nezmenilo. Reagujem, lebo niekto sa dobre nabaľuje na predávaní databázy údajov z podateľne obchodného registra a ľudskej nepozornosti. Dňa 28.12.2005 sme podávali návrh na zmenu adries v OR a už 3.1.2006 sme mali v pošte od uvedených tiežpodnikateľov šeky a návrh na zápis zmeny podľa údajov o ktorých súd ešte ani nerozhodol. Aj tak uvažujem, či to nie je trestné, takýto únik aj dôverných informácií z podateľne súdu. Samozrejme na tel. číslach, ktoré sú uvedené na výzve na zaplatenie, nikto nedvíha telefón.
D123
19.01.06,12:26
Veru, nic sa nezmenilo. Iba snad pribudlo viac firiem:
Register Obchodu SR v.o.s. za 2299,- Sk a Register Obchodu Slovenskej republiky za 2.180,- Sk.:)
EBENZART
15.09.06,18:54
Práve mi prišiel list aj s bankovou zloženkou na 1480 Sk /FIRMDATA SLOVAKIA OZA/ Nepíše sa tu nič o dobrovolnosti!!! Len malím písmom napísané ... Poplatok za zápis do "Registra obchodu a živností" Takže POZOR !!! Netreba to platiť !!! Niekto sa tu musí poriadne nabaľovať a nič sa mu nestane. Treba na to dávať POZOR a poriadne ČÍTAŤ !!!!!!!!! :O)
yes111
26.09.06,11:18
mne to doslo vcera a je to pekne zabalene ze clovek pri nepozornom citani ma pocit ze to zaplatit musi ... ale ked som sa zamyslel ze st. institucie peniaze prijmaju iba v kolkoch vedel som ktora bije a ked tam v rozku bolo este ico organizacie ... tak sa rozsvietilo.
Bastian
14.11.07,09:08
Vidím, že od roku 2004 sa nič nezmenilo. Reagujem, lebo niekto sa dobre nabaľuje na predávaní databázy údajov z podateľne obchodného registra a ľudskej nepozornosti. Dňa 28.12.2005 sme podávali návrh na zmenu adries v OR a už 3.1.2006 sme mali v pošte od uvedených tiežpodnikateľov šeky a návrh na zápis zmeny podľa údajov o ktorých súd ešte ani nerozhodol. Aj tak uvažujem, či to nie je trestné, takýto únik aj dôverných informácií z podateľne súdu. Samozrejme na tel. číslach, ktoré sú uvedené na výzve na zaplatenie, nikto nedvíha telefón.

Je to možné aby sa také niečo dialo???
Fakt by ma zaujímalo, odkiaľ môžu mať tie informácie.
Poctivých ľudí vedia buzerovať či už policajti alebo daňováci a pritom tie veľké svinstvá sa dejú priamo pred našimi očami a zostávajú nepotrestané.

mimotemy
Len som zvedavý, či aj momentálna kauza predaja tatier zostane bez potrestania...
Ale v podstate si za to môžeme sami. Sami si ich volíme (v Maďarsku sú už výsledky podobnej politiky ako je tu u nás - ako to u nich prepuklo, tak sa priznali že celý čas iba klamali a že sú v riti). Ľudia by sa mali v takýchto momentoch búriť (inde vo svete je to normálne). Len my slováci kývneme plecami... nad takými chytrákmi ako sú Mečiar, Slota, Majský, Jakabovič, Tkáč....
Ma hnevá, že na Slovensku majú väčší strach obyčajní poctiví podnikatelia, ako tí, ktorí robia špinavosti. Navyše sa vedia arogantne predvádzať bez štipky strachu.
FAA
22.11.07,11:21
Tie firmy sú napojené na obchodný register cez korupciu, pretože faktúry prídu ešte skôr, ako sa zápis objaví na internete, alebo ešte skôr, ako sudca rozhodne o zápise. To sa deje hlavne vtedy, keď sudca pre nedostatky nerozhodne do 5-tich dní, ale až po ich odstránení.
Bastian
03.12.07,15:00
Tie firmy sú napojené na obchodný register cez korupciu, pretože faktúry prídu ešte skôr, ako sa zápis objaví na internete, alebo ešte skôr, ako sudca rozhodne o zápise. To sa deje hlavne vtedy, keď sudca pre nedostatky nerozhodne do 5-tich dní, ale až po ich odstránení.
Ak je to naozaj tak, tak je to vrchol drzosti. A nemala by sa tým začať zaoberať polícia?