mišanka
02.03.12,13:38
zdraivm, chcem radu, manzel pracoval asi cca necely rok v jednej firme a po dvoch rokoch nam prisiel papier rovno od exekutora, ze neplatil do zdravotnej, pritom na vyplatnej paske to mal strhnute...problem, je ze zamestnavatel uz neexistuje...a zo zdravotnej nam nic neprislo len teraz toto rovno od exekutora...
ewita888
02.03.12,12:41
a na tom papieri je napísané, že to je za obdobie, kedy bol zamestnaný?
mišanka
02.03.12,12:45
nie praveze tam nie je nic napisane ze od kedy, ale volal mu dnes byvaly kolega z tej firmy, ze aj jemu to tak prislo, a uz bola aj telke tato firm,a ze nepaltila odvody, a v otm papieri co nam teraz dosiel, je ze zo dna 24.3.2010 vydalo union penanzne plnenie...cize rok nam nic nperilo rovno exekutor..nechapem tomu...
ewita888
02.03.12,12:47
a robil na pracovnú zmluvu, alebo na dohodu ?
mišanka
02.03.12,12:49
normalne mal pracovnu zmluvu...asi si tie peniaze niekto ulieval do vlastneho vrecka...clovek aby ssi uz v nicom isty nebol, a nechpaem ani tu poistovnu, sak uz tam nerobi dobre tri roky..ani zaidne upozornenie neposlala
ewita888
02.03.12,12:50
je otázne, či ho zamestnávatel prihlásil do poistovne... zoberte pracovnú zmluvu a choďte s ňou na poisťovňu preukázať, že mal pracovný pomer u toho zamestnávatela--
mišanka
02.03.12,12:52
lebo co sme na internete pozerali, tak v socialnej nema ziadne podlznosti.....postovnu?
ewita888
02.03.12,12:53
sociálne odvody by manžel, keby nebol zamestnaný, nebol povinný platit.. zdravotné áno.. preto, ak ho zamestnávatel neprihlásil, vyskakuje v ZP ako neplatca..
Sarlotka
02.03.12,12:53
preklep poistovnu myslela ewita888
mišanka
02.03.12,12:57
aha...cize zajst do zdravotnej a overit, si ci ho tam zamestnavatel prihlasil, a ak nie..tak to si mozememe buchat halvu o stenu asi..vsaaak...a ak ho prihlasil a napriek tomu neplatil? lebo na paskach je to strhnute
ewita888
02.03.12,12:59
má riadnu podpísanú pracovnú zmluvu a má aj doklad o ukončení prac. pomeru?
mišanka
02.03.12,13:07
ma normalne pracovnu zmluvu a potom ma ukoncenie pomeru dohodou,/dal sam vypoved/
ewita888
02.03.12,13:10
tak potom zoberte tieto doklady a choďte na ZP..
hlavu si búchať nemusíte, aj keby ho zamestnávatel prihlásil a neplatil za neho odvody, vy s tým nič nemáte...
ak ho neprihlásil, PZ a doklad o ukončení pr.pomeru sú doklady, ktoré pre ZP postačia, že ho mal prihlásiť.. ak máte aj výpl. pásky, aspon niektoré, zoberte aj tie..
mišanka
02.03.12,13:14
hej ma nejake, ale asi nie vsetky vyplatne pasky, ale co mame urobit, ten exekutor, nam tie peniaze uz strhol z uctu, poistovna sa vobec neohlasila, rovno exekutor...co som na nete pozerala dlznici v zdravotnej tak tam bola suma do 200 e ale exekutor si stiahol dokopy cca 650 e....
astensova
02.03.12,13:15
Mala som podobnú situáciu. Išlo to cez trestné oznámenie. Treba sa spojiť s exekútorom a vysvetliť situáciu. Nakoľko poisťovňa to bude žiadať od Vás. U nás to bolo tak, že sa spoja s majiteľom. a budú to vymáhať od neho a ten od osoby, ktorá tam už nepracuje. Pôjde to súdnou cestou. Je to na dlhé lakte. Polícia spíše spis pre poisťovňu. Sme ešte v riešení ale podľa toho to budú vymáhať od spoločnosti a nie od nás.
mišanka
02.03.12,13:16
lenze problem je v otm, ze dana firma uz neexsituje....aj ta ich uctovnicka, bola v televiznych novinach za dake ich machinacie....takze tak...
ewita888
02.03.12,13:17
exekútor vám nedal priestor? žiadne oznámenie o exekúcii? hneď vám stiahol peniaze ?
ewita888
02.03.12,13:18
lenze problem je v otm, ze dana firma uz neexsituje....aj ta ich uctovnicka, bola v televiznych novinach za dake ich machinacie....takze tak...
to, že firma neexistuje, nie je dovod, aby tie odvody ste mali platiť teraz vy..
astensova
02.03.12,13:21
No neviem u nás to bola s.r.o. ešte funguje. Skúste sa poinformovať či sa dá dať trestné oznámenie na meno konateľa tej spoločnosti.
mišanka
02.03.12,13:22
no poslali to koncom feruara, ale nakolko sme prestahovani, tak nam to manzelovi rodicia dali dnes, a peniaze boli stiahnute z uctu mylsim pred dvomi dnami....ale preco nas najprv enkontaktovala ZP ale rovno exekutor, nechpaem tomu..a v tom liste sa vobec nepise, od akeho obdobia to nie je vyplatene, iba to , ze nedoplatok a je tam len nejake cislo a z ezo dna24.3.2010...to ako rok sa poistovna neozvala alebo co..ja tomu neorzumiem...
ewita888
02.03.12,13:24
ako je možné, že exekúciu vám doniesli rodičia? posiela sa to predsa doporučene..
no nič, treba zájsť na tú zdravotku..
astensova
02.03.12,13:26
Spojte sa s poisťovňou a aj s exekútorom. Máte doklady v rukách. Vysvetlite situáciu. Exekútor Vám povie od akého obdobia to nebolo hradené.
mišanka
02.03.12,13:27
ale sak postarka to dala rodicom, aj ked to bolo doporucene...
astensova
02.03.12,13:29
Poštárka to nemala dať rodičom. No aj keby im to nedala a list by sa neprebral považoval by sa za doručený. Takto aspoň viete čo sa stalo a môžete to riešiť.
Tweety
02.03.12,14:54
zdraivm, chcem radu, manzel pracoval asi cca necely rok v jednej firme a po dvoch rokoch nam prisiel papier rovno od exekutora, ze neplatil do zdravotnej, pritom na vyplatnej paske to mal strhnute...problem, je ze zamestnavatel uz neexistuje...a zo zdravotnej nam nic neprislo len teraz toto rovno od exekutora...

To, že zamestnáv. neodvádzal, nie je váš problém. Vám to bolo riadne zrážané, na jeho záväzku teda nenesiete žiadnu zodpovednosť. Exekútor má právo vymáhať od zamestnaváteľa ( asi ten list je len oznámenie o jeho exe.)
ewita888
02.03.12,15:00
To, že zamestnáv. neodvádzal, nie je váš problém. Vám to bolo riadne zrážané, na jeho záväzku teda nenesiete žiadnu zodpovednosť. Exekútor má právo vymáhať od zamestnaváteľa ( asi ten list je len oznámenie o jeho exe.)
No veru, nie je to také oznámenie... už im to exekútor strhol z účtu..
A exekútor by určite neposlal zamestnancom oznámenie, že jeho bývalého zamestnávateľa exekuuje..
Tweety
02.03.12,15:14
Potom to bude niečo iné. Klientami SP a ZP sú zamestnávatelia. nie zamestnanci v PP.
ewita888
02.03.12,15:16
Potom to bude niečo iné. Klientom SP a ZP sú zamestnáv. nie zamestnanci v PP.
Majka, čo ak ho zamestnávateľ neprihlásil.. a vyzerá to tak, že nie...
Tweety
02.03.12,15:18
Vidíš, na to som nemyslela. Ale pomýlil ma príspevok, veď písala, že bol v PP a zamestnáv. neodvádzal. Teraz už len ostáva súdne vymáhanie od zamestnáv., ktorý ich obral o peniaze takpovediac dvakrát.
Xanti
02.03.12,15:21
Za moju mamu jej jeden zamestnávateľ neplatil odvody. Teraz si nepamätám či ju vôbec neprihlásil ale pred pár rokmi si vybavovala kúpeľný pobyt, a vtedy jej povedali, že za to obdobie rokov cca 1999-2000 nemá uhradené poistné, a že pokiaľ má dlh na poistnom tak jej kúpele nemôžu schváliť.

Pozrela doma papiere, prišla na to, že vtedy pracovala u toho zamestnávateľa ( i ona sa s ním súdila o výplatu ), doniesla na ZP kopiu zmluvy a ukončenia PP. A všetko bolo v poriadku - dúfam, lebo od vtedy jej pár krát kúpele schválili a nespomínali už nič.

Takže ani nám domov neprišli papiere, a myslím že nebyť tej náhody, že si vybavovala kúpele, tak dnes by asi tiež vlastnila pozdrav od exekútora.

Netuším či pri neopravnenej exekúcii musí všetko exekútor vrátiť, ale šla by som na ZP dokladovala obdobie a napísala exekútorovi vyjadrenie, že jeho exekúcia je neoprávnená, a že žiadam o vrátenie prostriedkov. Presne ten istý list by som poslala aj ZP nech to riešia.

Lebo technicky došlo k neoprávnenému obohateniu sa. Ale v tomto nám asi lepšie poradia právnici.