M[a]nny
02.03.12,14:45
Zdravím,

chystám sa vypustiť web s vtipnými obrázkami (JPG) a animáciami (GIF). Chcem sa spýtať či neporušujem nejakým spôsobom zákon o publikovaní obrázkov na webe a autorskom práve. Vtipné obrázky získavam kde-tade po webe a nikto si na ne nerobí nároky, lebo sú voľne vypustené bez uvedeného autora (vyskytujú sa po celom webe na XY stránkach). Ak by som do webu zapísal text "Pokiaľ nájdete obrázok, ktorý vám patrí a neprajete si, aby bol publikovaný na našom webe, napíšte nám a my ho bezodkladne odstránime." - bude to stačiť?

Vďaka za váš čas a prípadné odpovede.
Richard
02.03.12,14:08
Ak nechceš porušiť práva, treba uviesť minimálne zdroj/link pôvodu, ak má na stránke copyright, tak si treba naštudovať či dáva obrázky k dispozícií a za akých licenčných podmienok.
M[a]nny
02.03.12,14:26
Pokiaľ má web v dolnej časti webu len uvedené copyright (c) ... bude dostatočné, ak len uvediem zdroj, odkiaľ som obrázok získal?
A čo v prípade, ak jeden konkrétny obrázok bude uvedený na viacerých weboch, no z toho bude mať každý iné podmienky? To si môžem vtedy zvoliť odkiaľ vyberiem zdroj? Lebo pôvod obrázku ja asi ťažko zistím.