svk_businessman
02.03.12,20:54
No tak moju temu ste mi zamkli bez ohladu na to ze ste mi celkom neporadili ohladom toho co som chcel vediet a viem ze mi tuto temu zamknete ale musim sa vyjadrit. Strasne tu vsetci obhajujete sucasny system a ked napisem nieco proti tomu tak ma posielate prec z vysokej skoly a nech idem robit. Neviem aku mylnu predstavu mate o tych vysokoskolskych tituloch ale mozem vam povedat ze ja uz som Bc a za tie 3 roky som sa ucil mozno tak na jednu skusku ostatne som vsetko opisal a statnice spravil na A A A a nepotrebujem tu teraz nejako machrovat ze som nejaky genius alebo co lebo vdaka sucasnemu systemu ked od kazdeho potrebuju titul tak tu celu VS berem len ako zbytocnych 5 rokov a titul takmer bez namahy pritom z toho skoro nic neviem a ani vediet nepotrebujem lebo aj tak na 90% sa tym v buducnosti zivit nebudem, ide mi len o tie pismenka pred menom a hladam co najlahsiu cestu ako to dosiahnut :) A to hlavne z toho dovodu ze vsetko toto tu je jeden velky zbytocny nezmysel lebo uz davno to tu mohlo fungovat inak. Nastudujte si nieco o PROJEKTE VENUS. Jacq Fresco o nom hovoril uz v 70 rokoch a keby tym co riadia tento svet skutocne zalezalo na vas co ma tu tak kritizujete ze neakceptujem zakon tak uz davno tu mohol byt raj na zemi ako povedal Fresco. Neexistovali by peniaze a kazdy na svete by mal rovnake a velmi dobre podmienky take ako maju dnes najbohatsi ludia, pretoze kazdy by mohol mat vsetko. Ludia by nemuseli chodit do prace a SKOLSTVO by bolo na uplne inej urovni ako je dnes. Kedze ludia by uz nepotrebovali zarobit co najviac lebo kazdy by mal vsetko co potrebuje, tak ludia by sa nevzdelavali koli tomu aby si mohli najst co najlepsiu robotu ale ucili by sa to co ich bavi a aby mohli prispiet k dalsiemu rozvoju tohto sveta. Nikto by nikoho nenutil chodit na prednasky kazdy by tam prisiel sam od seba lebo by sa chcel naucit nieco nove co moze vyuzit a nie teraz ked si vyberie nejaky odbor napr matematiku a uci sa tam take predmety co s tym vobec nesuvisia, co ja viem napr psychologiu, sociologiu, dejepis... To vsetko to uz dnes mohlo byt pretoze technologiu na to mame!
lubko6394
02.03.12,20:03
A o čo Ti ide ? ja som Ing. ale Tvoj text som nepochopil - je na vine VŠ ?
svk_businessman
02.03.12,20:04
nie, na vine su ludia :)
pepsikova
02.03.12,20:09
No tak moju temu ste mi zamkli bez ohladu na to ze ste mi celkom neporadili ohladom toho co som chcel vediet a viem ze mi tuto temu zamknete ale musim sa vyjadrit. Strasne tu vsetci obhajujete sucasny system ty nečítaš poriadne, sú tu rôzne názorya ked napisem nieco proti tomu tak ma posielate prec z vysokej skoly a nech idem robitno ako skúšku dospelosti by som to dala do zákona.Neviem aku mylnu predstavu mate o tych vysokoskolskych tituloch ale mozem vam povedat ze ja uz som Bc a za tie 3 roky som sa ucil mozno tak na jednu skusku ostatne som vsetko opisal a statnice spravil na A A A a nepotrebujem tu teraz nejako machrovat ze som nejaky genius alebo co lebo vdaka sucasnemu systemu ked od kazdeho potrebuju titul tak tu celu VS berem len ako zbytocnych 5 rokov a titul takmer bez namahy pritom z toho skoro nic neviem a ani vediet nepotrebujem lebo aj tak na 90% sa tym v buducnosti zivit nebudem, ide mi len o tie pismenka pred menom a hladam co najlahsiu cestu ako to dosiahnut :) notykoky, a ty si si ešte asi nestihol všimnúť, že takých ako ty tu máme plné kýble a v snahe niečo dosiahnuť sa naučili perfektne klamať a kradnúť?..A to hlavne z toho dovodu ze vsetko toto tu je jeden velky zbytocny nezmysel lebo uz ...si šikovno pohol rozumom-len nejako šumííí Nastudujte si nieco o PROJEKTE VENUS. Jacq Fresco o nom hovoril uz v 70 rokoch a keby keby bolo h*vno cukrom, seondieme si do kávytym co riadia tento svet skutocne zalezalo na vas co ma tu tak kritizujete ze neakceptujem zakon tak uz davno tu mohol byt raj na zemi ako povedal Fresco. Neexistovali by peniaze a kazdy na svete by mal rovnake a velmi dobre podmienky take ako maju dnes najbohatsi ludia, pretoze kazdy by mohol mat vsetko. a žili by z láskya SKOLSTVO by bolo na uplne inej urovni ako je dnes. Kedze ludia by uz nepotrebovali zarobit co najviac lebo kazdy by mal vsetko co potrebuje, tak ludia by sa nevzdelavali koli tomu aby si mohli najst co najlepsiu robotu ale ucili by sa to co ich bavi a aby mohli prispiet k dalsiemu rozvoju tohto sveta. Nikto by nikoho nenutil chodit na prednasky kazdy by tam prisiel sam od seba lebo by sa chcel naucit nieco nove co moze vyuzit a nie teraz ked si vyberie nejaky odbor napr matematiku a uci sa tam take predmety co s tym vobec nesuvisia, co ja viem napr psychologiu, sociologiu, dejepis... To vsetko to uz dnes mohlo byt pretoze technologiu na to mame!..

..ďalej sa mi ani nechce...a takí, ako ty sa tu chcú mať lepšie...len si nenaznačil, ako to dosiahnuť!!..odpísať teóriu už vieš, tak pohni rozumom a daj návod-ale podrobný, ako to aplikuješ v praxi...a kde na to zoberieš peňáze...teda sorry, eurá..
..a neoponuj mi, tiež mám dva tituly pred menom a dva za menom..a psa..
svk_businessman
02.03.12,20:24
pepsikova- zakladom vsetkeho je nevedomost, to ze ti ktory riadia tento svet uz niekolko rokov hovoria ze toto je jediny funkcny system a ludia to potom aj tak beruJa som
totizto presne naznacil ako to dosiahnut. Projekt Venus a tam ide o to ze na to nepotrebujes tie eura, tam ide o to zrusit vsetky peniaze :) zakladom je zdrojova ekonomika a nie monetarna politka ako je to dnes o ktorej su ludia presvedceny ze jedine takto a dodrziavanim zakonov moze existovat najlepsi svet lebo inak by tu bol bordel a kazdy by si robil co chce. Na youtube bol jeden velmi dobry dokument o tom bohuzial uz ho tam neviem najst s titulkami jedine v originali http://www.youtube.com/watch?v=bwJaLFMf7IA ked si ho ale pozries tak zistis ze ako by sa mohol mat kazdy na tomto svete dobre a nemusel by riesit problemy s peniazmi, robotou alebo SKOLOU.
pepsikova
02.03.12,21:06
pepsikova- zakladom vsetkeho je nevedomost, to ze ti ktory riadia tento svet uz niekolko rokov hovoria ze toto je jediny funkcny system a ludia to potom aj tak beruJa som
totizto presne naznacil ako to dosiahnut. Projekt Venus a tam ide o to ze na to nepotrebujes tie eura, tam ide o to zrusit vsetky peniaze :) zakladom je zdrojova ekonomika a nie monetarna politka ako je to dnes o ktorej su ludia presvedceny ze jedine takto a dodrziavanim zakonov moze existovat najlepsi svet lebo inak by tu bol bordel a kazdy by si robil co chce. Na youtube bol jeden velmi dobry dokument o tom bohuzial uz ho tam neviem najst s titulkami jedine v originali http://www.youtube.com/watch?v=bwJaLFMf7IA ked si ho ale pozries tak zistis ze ako by sa mohol mat kazdy na tomto svete dobre a nemusel by riesit problemy s peniazmi, robotou alebo SKOLOU...

..presne tam máš pravdu!!..a pretože si taký múdry, však zabehni s tvojim návrhom do parlamentu po voľbách, toto ešte nikto nemal, a ako tvrdíš, je to dobré, no tak to prejde, aj prezident to odklepne a fičíme......ale až po voľbách, lebo, ako vidíš, monetárna politika zatiaľ vládne svetu a zmyslom ľudí, a jedine money im zatiaľ dokážu zabezpečiť pohodu a blahobyt...a money musia zarobiť, niekto rukami, niekto rozumom..tak ty máš možnosť zarobiť rozumom...
korela
02.03.12,21:38
Rada si niekedy pozriem. Ďak.
svk_businessman
02.03.12,21:52
preco sem stale pleties peniaze ked vravim ze projekt venus nie je o peniazoch a pri tom by mal kazdy blahobyt lepsi ako ma teraz pretoze jedine co brani vo vyvoji technologie su peniaze!!! A s tym parlamentom si to dufam nemyslel vazne :) Je predsa jasne ze nikto z nich to neschvali kedze oni sa maju az velmi dobre a riadi ich niekto kto sa ma este lepsie :) Je len na ludoch ako si dokazu otvorit mysel a pochopit ze svet moze fungovat ovela lepsie pre vsetkych uz dnes, ziadne vojny, ziadne choroby, ziadna chudoba, kazdy ma dostatok vsetkeho. A skus si pozriet to video tam je vsetko, ja uz k tomu nemam co viac napisat...
korela
02.03.12,21:58
Mladí vychádzajú zo škôl, veľa sa ich však stále hľadá. Zvolili nevhodnú školu? Alebo po prvom, aj druhom ročníku zanechávajú štúdium, neoslovili ich pedagógovia svojím prístupom, očakávali od vysokej školy viac, po sklamaní sú dnes trestaní za štúdium na novej škole jeho spoplatnením. Nie je to správne podľa mňa.
Školstvo aj spoločnosť kričí po reforme. Spoplatnením sa nič nevyrieši pre pracovníkov v školstve, iba sa neumožní štúdium aj nadaným ľuďom z menej solventných vrstiev, čím národ príde v konečnom dôsledku o hodnoty. Ešte nie je vhodná doba.
Je verejne známe, na ktorých školách sa vkladajú do indexu peniaze po skúške, aby sa zapísala.
Preto som ešte v prvej téme reagovala tak, ako som reagovala, nie je titul ako titul.
Sú tituly vydreté, iné získané lacno. Netreba spomínať tituly pred a za.
Čo je najpodstatnejšie, zo škôl by mali vychádzať vzdelaní rozhľadení ľudia, budúca elita národa.
korela
02.03.12,22:01
A o čo Ti ide ? ja som Ing. ale Tvoj text som nepochopil - je na vine VŠ ?

Systém školstva ako celok.
pepsikova
03.03.12,05:18
preco sem stale pleties peniaze ked vravim ze projekt venus nie je o peniazoch a pri tom by mal kazdy blahobyt lepsi ako ma teraz pretoze jedine co brani vo vyvoji technologie su peniaze!!! A s tym parlamentom si to dufam nemyslel vazne :) Je predsa jasne ze nikto z nich to neschvali kedze oni sa maju az velmi dobre a riadi ich niekto kto sa ma este lepsie :) Je len na ludoch ako si dokazu otvorit mysel a pochopit ze svet moze fungovat ovela lepsie pre vsetkych uz dnes, ziadne vojny, ziadne choroby, ziadna chudoba, kazdy ma dostatok vsetkeho. A skus si pozriet to video tam je vsetko, ja uz k tomu nemam co viac napisat.....

..ale!..však už aj tvoj nick naznačuje peniaze..biznis nie je o fikcii, ktorá sa nedá aplikovať len tak, ako ty píšeš!...to nie je rozhodnutie jednotlivca, i keď by to bol ten najlepší spôsob, treba ho nejako zabezpečiť, aby fungoval...a ako by si si to predstavoval?..to mňa zaujíma, projekt už niekto vymyslel a očividne sa mu nepodarilo ho prepchať do praxe, tak daj návod ty!..a ak nemáš, mlátime tu prázdnu slamu, lebo zatial sú peniaze dôležité, všade...no a že si mladí ""kupujú" rozum a odpisujú svoje školské úlohy,tak potom dopadnú ako ty, máš projekt a nevieš ho realizovať...len o ňom diskutovať..
svk_businessman
03.03.12,07:57
Ale ved ja som dal presny navod! Jacq Fresco to v tom videu vsetko popisuje, keby sa ludia na celom svete zobudia tak uz od zajtra sa to moze zacat realizovat. Pretoze vlady to nikdy neschvalia, lebo ich riadia korporacie, ktore riadia zidia a oni maju trosku iny zamer s tymto svetom. Preco je asi tolko vojen? Afganistan, Irak, Lybia (kde sa mali ludia lepsie ako v ktorom kolvek state europy) a teraz bude nasledovat Iran a Syria, vsetko je to o peniazoch ale nie o peniazoch pre vsetkych ale o peniazoch elity ktora riadi tento svet takze ich uz nezaujma aby sa mali vsetci dobre na svete kedze oni sa tak uz maju... Skus si najst ten dokument s titulkami, pozri si ho, a potom az nieco napis lebo dovtedy to nemas ako pochopit...

korela- a nie len VS ale aj strednych skol, ved co to zas schvalili za blbost ze maturita z eng uz musia mat vsetci len na tej tazsej urovni, ved to uz je absolutny nezmysel keby ma niekto na SLOVENSKU nezmaturovat koli cudziemu jazyku. Ja by som zrusil znamkovanie anglictiny do 8 triedy alebo do 4 triedy 8rocneho gymnazia. A ziaci by sa potom tu eng neucili koli znamkam ale koli tomu aby to aj vedeli lebo to je hlavny problem, tie znamky dostatocne nemotivuju pretoze viac na to aby si sa to naucil sa sustredis na to aby si to len spravil, radsej si spravi tahak alebo podobne, ale pokial by to bolo len absolvoval a hodiny by prebiehali formou konverzacie tak ziaci by sa na tej hodine sustredili len na to co sa tam naucia a nie co vyuziju pri najblizsej odpovedi alebo pri pisomke...
Eulalia
03.03.12,11:05
A o čo Ti ide ? ja som Ing. ale Tvoj text som nepochopil - je na vine VŠ ?


Systém školstva ako celok.
Sorry, ale v tej prvej téme toto nebolo jasne povedané. Celý problém bol postavený tak, že študent nemôže flákať prednášky tak, ako učitelia. A tomu sa prispôsobili aj naše reakcie.

Milý mladý businessman, niektoré Tvoje postrehy sú správne, niektoré naivné a niektoré smiešne.
Čo myslíš, prečo ľudia nemôžu zrazu všetci naraz otvoriť oči a pustiť sa do niečoho, čo je podľa Teba tak super?
A skutočne tento projekt vznikol až v roku 1970? Myslíš, že predtým tu rôzne takéto teórie neboli?
Čo tak asi ľudstvu bráni v tom, aby vykročilo smelo k lepším zajtrajškom? Mimochodom, aj to sme tu už mali.
Odpoveď - lebo peniaze.
svk_businessman
03.03.12,18:20
Tak v tej prve teme ma hlavne zaujmalo to ci su prednasky povinne a kedze asi teda su tak ma dalej zaujmalo ci je niekde v zakone alebo niekde inde stanovene ze kolko ich mozem vynechat alebo plati to co povie ucitel. A potom si stanovy napr ze ked budem mat 3 a viac absencii tak budem musiet pisat pisomku...

No a ktore napr su naivne a smiesne? A Jacq Fresco na tom projecte Venus pracoval cely zivot a nie len od tych 70 rokov. Dnes uz ma vyse 90 rokov. A ak aj boli predtym nejake teorie tak v tej dobe neboli realizovatelne pretoze vtedy sme na to nemali TECHNOLOGIU!!! a to je zaklad pretoze v technologii je riesenie, dnes sme schopny pocitacmi naprogramovat stroje tak aby v podstate sami stavali domy, auta a rozne ine veci a jedine co brani tomu ze to tu este nie je su peniaze!!! Keby sa zrusia peniaze a da sa dokopy tym vedcov a inych ludi tak za par tyzdnov by tu bolo vsetko inak, jedine co brani aj vedeckemu pokroku dnes su peniaze.Takze na tu tvoju odpoved lebo peniaze je jednoducha odpoved, zrusit tie peniaze :)
Pozri si napriklad aj Zeitgeist moving forward tam je to tiez velmi dobre vysvetlene, tu je to aj so svk dabingom...
http://www.youtube.com/watch?v=BEAPbmhpfZY
tictac7
03.03.12,19:19
Tak v tej prve teme ma hlavne zaujmalo to ci su prednasky povinne a kedze asi teda su tak ma dalej zaujmalo ci je niekde v zakone alebo niekde inde stanovene ze kolko ich mozem vynechat alebo plati to co povie ucitel. A potom si stanovy napr ze ked budem mat 3 a viac absencii tak budem musiet pisat pisomku...školu tu nerieš, prosím, ja som si ju robila tiež, popri zamestnaní, a nikoho nezaujímalo, či mám niečo v práci alebo nie. Prednášky - 5 rokov - každú sobotu - zápočty a skúšky - podľa uváženia skúšajúceho - hlavne zápis známok bol úžasný....

No a ktore napr su naivne a smiesne? A Jacq Fresco na tom projecte Venus pracoval cely zivot a nie len od tych 70 rokov. som nezaťažená -vtedy som sa na rozdiel od neho len rodila.... Dnes uz ma vyse 90 rokov. hej?! ja už 41. Teda furt som s peniazmi na tom lepšie ... o nejakých 50 rokov, či?! A ak aj boli predtym nejake teorie tak v tej dobe neboli realizovatelne pretoze vtedy sme na to nemali TECHNOLOGIU!!! nekecaj, stačí - vôbec nemusíš navštíviť NASA, stačí naša SAV-ka a normálne, vtedy štátne podniky...a to je zaklad pretoze v technologii je riesenie, dnes sme schopny pocitacmi naprogramovat stroje tak aby v podstate sami stavali domy, auta a rozne ine veci a jedine co brani tomu ze to tu este nie je su peniaze!!! ...kedy si naposledy videl "I, robot"?....a si myslíš...sprav...také niečo - R.U.R....- aj ja mám rada sci-fi Keby sa zrusia peniaze...žeby komunizmus?! a da sa dokopy tym vedcov a inych ludi tak za par tyzdnov by tu bolo vsetko inak, jedine co brani aj vedeckemu pokroku dnes su peniaze.Takze na tu tvoju odpoved lebo peniaze je jednoducha odpoved, zrusit tie peniaze :)


Pozri si napriklad aj Zeitgeist moving forward tam je to tiez velmi dobre vysvetlene, tu je to aj so svk dabingom...
http://www.youtube.com/watch?v=BEAPbmhpfZY


v texte a dovetok: ujo V.I.Lenin je by mal dnes viac, ako tých 90. .... teda je staršejší ako Tvoj idol ... si myslíš, že to je z jeho hlavy? Skús si niečo z dejín naštudovať....nemusíš hlboko - stačí od féničanov....
svk_businessman
03.03.12,21:55
A podla teba je normalne ze si bola zamestnana a este si musela popri robote chodit aj do skoly? A co si tym dosiahla, kolko zarobis mesacne 400e? Toto je spravodlive?? Preco mi pises nech to neriesim, toto treba riesit! Lebo ludia robia za minimalnu mzdu od pondelka do piatka 40-50 rokov a idu do dochodku a maju taky dochodok ze su radi ze splatia ucty, plus kolko penazi len minu na lieky.

A asi si to nepochopila, pred 100 rokmi tu boli tak mozno ciernobiele televizori, ziadne PC nic, chapes? nebola taka technologia ako je dnes vdaka ktorej by ludia nemuseli takmer vobec pracovat keby je vsetko automatizovane. Prosim ta pozri si ten dokument project Venus a potom sem az pis. Chapes? Najskor si to pozri aby si vedela o com hovorim a potom az vyjadri svoj nazor, ako mozes vobec pisat o niecom o com nemas ziadne poznatky? Ja si nepotrebujem studovat o Leninovi lebo pokial on aj mal vtedy nejake napady tak neboli realne dosiahnutelne v tej dobe a Jacq fresco cely zivot na tom pracuje ma rozpracovane navrhy ktore sa daju uz dnes pouzit len jedine co tomu brani su peniaze, pretoze peniaze predstavuju nedostatok.

Jeden priklad od Fresca na com raz pracoval, neviem uz presne co to bolo tusim nejaka proteza na nohu, mal riesenie ale chybali mu peniaze predal vsetko co len mohol aby si na to mohol kupit material ale zrazu nemal za co uz zaplatit ucty a tak prisiel exekutor a zobral mu to. On presne vedel ako to spravit ale kedze nemal peniaze aby si mohol kupit na to potrebne veci tak to nemohol spravit. Takze jedine peniaze brzdia vyvoj...
marjankaj
03.03.12,22:09
Koňa môžeš doviesť k vode, ale piť ho nedonútiš.:cool:
svk_businessman
03.03.12,22:47
Este odcitujem nieco z toho zeitgeistu pre lahsie pochopenie pre tych ktory sa tu ohanaju ROBOTOU a PENIAZMI a ked som sa tu stazoval na skolsky system tak ma posielali robit aby som vedel co je zivot :D

Vravi sa, ze ak neexistuje vonkajsi natlak aby clovek pracoval koli prezitiu ludia budu len posedavat nic nerobit a zmenia sa na tucnych lenivcov. To je nezmysel! System prace ktory mame dnes je vlastne generatorom lenivosti. Spomente si na obdobie ked ste boli este dietatom, plny zivota zaujaty novymi vecami ktore ste chceli pochopit so zaujmom tvorit a objavovat. Ale ako cas plynul system vas tlacil aby ste si nasli sposob zarabania penazi a od skolky az po studium na univerzite z vas robia osobu ktora ako skrecok v obeznom kolese sluzi systemu v ktorom vsetok med zlize najbohatsie 1% obyvatelstva. Vedecke studie ukazali ze ked ide o jedinecnost a kreativitu ludi skutocnosti nemotivuje financna odmena, ich odmenov je samotne tvorenie. Peniaze podla vsetkeho sluzia len ako motivacia pri opakujucich sa monotonnych cinnostiach, ktore by mohli vykonavat stroje.
danushka
03.03.12,22:57
Nuž, keď v 21. storočí niekto začne presviedčať širokú verejnosť o novodobom komunizme ružovou utópiou, akurát si zaspomínam na Lenina a Marxa s Engelsom a na staré zlaté časy, ktoré boli zlaté asi len preto, že som bola dieťa a nebola som zaťažená myšlienkami o money minimálne tak, ako sme nimi tuším všetci smrteľníci zaťažovaní :).

Nedalo mi a nazrela som do skorejších príspevkov tohto mladíka a poldruharočný prierez, nákuk mi našepkáva, že mladý muž je frustrovaný z toho, že spôsobov ako zarobiť chechtáky je neúrekom, ale je to zdĺhavé, namáhavé, mnohými zákonmi sťažujúce... Dovoz z Číny pre neho s predajom cez eshop je riskantný pre kazivosť tovaru a jeho možnú reklamáciu, denný predaj mlieka v maličkých potravinách nevynáša, pozháňať dobré miesto na prenájom bilboardov tiež asi nie je dobrý nápad, čo tak mať stávkovú kanceláriu, či požičiavať peniaze...
Hmmm a k tomu všetkému ten debilný systém v školstve. Keď si toto všetko človek prečíta, priam depresiu, aby z toho života na tomto svete dostal! Musím však použiť krásnu buchačovu vetu- ,,už ani depresie nie sú to, čo bývali" :D, tak čo teda ďalej... Poďme snívať o komunizme a založme si izbu revolučných tradícií.

Bez akejkoľvek irónie zadávateľ prosím Ti rada poviem, že jedného takého snílka doma vychovávam a z kvartálu na kvartál je to lepšie. Vidím, že z toho vyrastá. Tak ako vychovávam ja jeho, tak vychováva on mňa.

Môj skromný záver : Komunizmus a žiadna iná jeho napodobenina, nech už sa volá akokoľvek tu nebude nikdy a peniaze pravdepodne budú stále. Ak nebudú peniaze, bude iné platidlo.
Vlastne, napadla mi ešte jedna bizarná myšlienka, možno ten komunizmus naozaj existuje na onom svete, v rajskej záhrade, v edene, tam by tá pozemská utópia hádam na nás mala čakať, len si ju treba zaslúžiť ako odmenu za tento život. Tak nezúfajme, raz sa jej dožijeme určite. A ak nie, vraj ani v pekle nie je až tak celkom zle, je tam teplo, chlast a žúrky, podľa mňa aj korupcia, ale tej je tu dosť, na tú sme si už mohli zvyknúť...
svk_businessman
03.03.12,23:13
sranda ako think tank v skutocnosti posobi na ludsku mysel :) namiesto toho aby si si pozrela dokument o projecte Venus alebo Zeitgeist tu obhajujes terajsi system a radsej si citas moje prispevky stare par mesiacov :) Nechapem jedno, ako mozes kritizovat nieco o com nic nevies, ak chces nieco kritizovat musis byt s tym najskor oboznamena aby si mohla najst dovod preco by to nemohlo fungovat takze ti navrhujem, pozri si to a potom povedz svoj nazor.
danushka
04.03.12,10:02
sranda ako think tank v skutocnosti posobi na ludsku mysel :) namiesto toho aby si si pozrela dokument o projecte Venus alebo Zeitgeist tu obhajujes terajsi system a radsej si citas moje prispevky stare par mesiacov :) Nechapem jedno, ako mozes kritizovat nieco o com nic nevies, ak chces nieco kritizovat musis byt s tym najskor oboznamena aby si mohla najst dovod preco by to nemohlo fungovat takze ti navrhujem, pozri si to a potom povedz svoj nazor.
svk_businessman,
nekritizujem video, ktoré si priložil a predstav si, pustila som si ho od samotného začiatku až dokonca :).
Chceš zmeniť túto spoločnosť? Začni od seba. Si mladý a len v Tvojich rukách je osud a život, len Ty sám môžeš prežiť život tak, ako túžiš. Nemôžeš sám bojovať s nadnárodnými spoločnosťami.
Nájdi si dobré dievča a maj so svojou ženou aspoň tri deti, aby si vylepšil demagogickú krivku. Vychovávaj svoje deti tak, aby neboli deprirované napriek tomu, že vyrastajú v úplnej rodine. Vezmi do svojej rodiny jedno rómske dieťa, odňaté z bio rodiny a vychovávaj ho ako svoje. Nezadlžuj sa nezmyselnými pôžičkami a ži na vidieku, maj svoju krávku, sliepočky a zopár ovocných stromkov, dopestovanú vlastnú zeleninku. Ideálne je mať alternatívny zdroj vlastnej vody a tepla v podobe kachľovcov, aby si bol nezávislý od obecnej vody a ukrajinského plynového kohútika.
Keď takto budeš žiť, bez pôžičiek a vysokých spotrebných nárokov, rodinu povýšiš nad akékoľvek materiálno, uspokojíš sa aj s 400€ platovým a zistíš, že dokážeš prežiť.

A nevyčítaj mi prosím, že som nazrela do Tvojich starších príspevkov. Veď sám si uvažoval o tom, že by si poskytoval pôžičky a iné aktivity robil, ktoré by Ti sypali money. Takže zmeň seba najskôr, preži niečo, vychovaj deti a lej múdrosť do iných hláv.
marjankaj
04.03.12,11:13
Nastudujte si nieco o PROJEKTE VENUS. Jacq Fresco o nom hovoril uz v 70 rokoch a keby tym co riadia tento svet skutocne zalezalo na vas co ma tu tak kritizujete ze neakceptujem zakon tak uz davno tu mohol byt raj na zemi ako povedal Fresco. Neexistovali by peniaze a kazdy na svete by mal rovnake a velmi dobre podmienky take ako maju dnes najbohatsi ludia, pretoze kazdy by mohol mat vsetko. Ludia by nemuseli chodit do prace a SKOLSTVO by bolo na uplne inej urovni ako je dnes. Kedze ludia by uz nepotrebovali zarobit co najviac lebo kazdy by mal vsetko co potrebuje, tak ludia by sa nevzdelavali koli tomu aby si mohli najst co najlepsiu robotu ale ucili by sa to co ich bavi a aby mohli prispiet k dalsiemu rozvoju tohto sveta. Nikto by nikoho nenutil chodit na prednasky kazdy by tam prisiel sam od seba lebo by sa chcel naucit nieco nove co moze vyuzit a nie teraz ked si vyberie nejaky odbor napr matematiku a uci sa tam take predmety co s tym vobec nesuvisia, co ja viem napr psychologiu, sociologiu, dejepis... To vsetko to uz dnes mohlo byt pretoze technologiu na to mame!

Raj na zemi tu už bol na začiatku(teda podľa veriacich). A odvtedy to ide dolu kopcom. A raz sa dostaneme aj na dno. Nebudeme tu navždy. Raz zmizne aj naša planéta v ohni. (že by v pekle?)

Kapitalisti hovoria Peniaze budú. Komunisti hovorili, že v komunizme nebudú. a realisti hovoria, že u niekoho budú a u niekoho zase nebudú. A podľa situácie dnes sa zdá že tí realisti sú k pravde najbližšie.

Ľudia nebudú musieť nič jesť, nikde bývať ani sa vyváťaž na autách a vysedávať v reštikách. Veď kto by ich obskakoval a vyrábal pre nich všetky tie veci.
Napríklad takí fajčiari by len fajčili, znečisťovali ovzdušie a aj zem špakmi. Už si predstavujem tých ochotníkov, ako to budú po nich upratovať a ešte sa v tom vyžívať.
Všetci sa budú zdravo stravovať. Taká zelenina je super. Ale kto bude hrdlačiť na poliach a zberať úrodu? Tých zberačov by sme tu už aj mali - našu najväčiu menšinu. Tí sú už jednou nohou v tom projekte VENUS.

No na toto netreba psychológov, skôr psychiatrov.
svk_businessman
04.03.12,11:31
ano uvazoval som o tom ale to som este nevedel o projekte Venus...

toto co si tu napisala je nezmysel, prosim ta len sa nad tym zamysli o com je projekt venus, ty tu hovoris ze sa uspokojim zo 400e ale preco by som sa mal s nimi uspokojit ked je tu realna sanca aby som sa mal lepsie a nepotreboval sa starat o dom o zvierata a chodit do roboty a robit kazdy den to iste len preto aby som mohol prezit. Projekt Venus ponuka pre kazdeho cloveka na Zemi totalnu SLOBODU. Odpoved je v technologii ktoru dnes mame ale vsetko je to hlavne o ludskej mysli a ty si jasnym prikladom. Ked cely zivot zijes s tym ze tento svet funguje len vdaka peniazom tak potom nedokazes prijat iny system ktory je lepsi vo vsetkom, ci uz v pohodli cloveka, zdravi cloveka, ale aj k ochrane nasej planety a bohuzial sucasny system je proti vsetkym tymto hodnotam a ty ho tu este obhajujes...

marjankaj - asi nedokazes citat s porozumenim :) Vsetko je o technologii, nikto nemusi nic zbierat na to budu stroje :) Bohuzial to co si opisala tak tak to funguje teraz, 99% ludi je len otrokmi pre elitu, v projekte Venus je kazdy clovek slobodny a ma dostatok vsetkeho, ci je to slovak, madar, rus, zid, krestan, biely, cierny,... kazdy si je rovny.
danushka
04.03.12,11:56
Chcela by som vidieť tú silu, čo by 1% populácie donútila vzdať sa 40% celosvetového majetku včetne prírodných zdrojov, ornej pôdy a prostriedkov ovládania 99% masy.

Nespím a keď sa ráno zobúdzam, nevyťahujem ruku z nočníka.

Prajem Ti pekné snívanie chlapče a keď tak túžiš po Venuse, šup-šup na Floridu, možno tam majú miesto aj pre Teba. Kašli aj na prednášky na VŠ.

Zeitgeist je pre mňa nič iné, len ďaľšie vymývanie mozgov. Dokument je rozložený do troch blokov, pričom prvé dve tretiny hovoria o veciach vecne a dá sa z nich vybrať dosť, aby človek vedel ako má naložiť so svojim životom. Posledná tretina je totálna utópia nezlučiteľná s realitou.
svk_businessman
04.03.12,12:14
Nie je to utopia, je to len o ludoch a elita si ich vychovala tak ze projekt Venus povazuju za utopiu :) Oni mozno maju 40% bohatstva ale ich je len 1% a nas 99%, trochu nepomer :) Pokial by sa vsetci ludia spojili tak nemaju sancu :) Mozno to nevnimas lebo media ti to neponukaju ale ludia sa buria po celom svete, occupy wall street, zvrhnutie vlady na Islande a zbavenie sa dlhu jednoduchym referendom, protesty v spanielsku, grecku, v podstate po celej europe, v mediach to zrhnu maximalne do jednej spravy a nepovedia skutocnu pravdu, vojna v Lybii, zavadzanie celeho sveta ze Iran vyraba jadrovu bombu a vytvorenie tak zamienky na vojnu v Irane ktora sa vyvynie do 3 svetovej vojny. Tento rok sa udeje strasne vela veci a je len na ludoch aku si vyberu cestu, treba zacat kriticky mysliet!
danushka
04.03.12,12:29
Nie je to utopia, je to len o ludoch a elita si ich vychovala tak ze projekt Venus povazuju za utopiu :) Oni mozno maju 40% bohatstva ale ich je len 1% a nas 99%, trochu nepomer :) Pokial by sa vsetci ludia spojili tak nemaju sancu :) Mozno to nevnimas lebo media ti to neponukaju ale ludia sa buria po celom svete, occupy wall street, zvrhnutie vlady na Islande a zbavenie sa dlhu jednoduchym referendom, protesty v spanielsku, grecku, v podstate po celej europe, v mediach to zrhnu maximalne do jednej spravy a nepovedia skutocnu pravdu, vojna v Lybii, zavadzanie celeho sveta ze Iran vyraba jadrovu bombu a vytvorenie tak zamienky na vojnu v Irane ktora sa vyvynie do 3 svetovej vojny. Tento rok sa udeje strasne vela veci a je len na ludoch aku si vyberu cestu, treba zacat kriticky mysliet!

Milý mladý muž, tieto veci vnímam minimálne 20 rokov dlhšie ako Ty :).
Študovala som filológiu v Srbsku a rozbíjanie EU už vtedy začalo, takže sa trošku na veci dívam zoširšia, ako len z altánku vo svojej záhradke ;).
marjankaj
04.03.12,12:33
ano uvazoval som o tom ale to som este nevedel o projekte Venus...
marjankaj - asi nedokazes citat s porozumenim :) Vsetko je o technologii, nikto nemusi nic zbierat na to budu stroje :) Bohuzial to co si opisala tak tak to funguje teraz, 99% ludi je len otrokmi pre elitu, v projekte Venus je kazdy clovek slobodny a ma dostatok vsetkeho, ci je to slovak, madar, rus, zid, krestan, biely, cierny,... kazdy si je rovny.
No to nemusíš čakať až to sem príde. Aj teraz máme ústavy, kde nemusíš pracovať, a postarajú sa o tvoje potreby.
svk_businessman
04.03.12,13:15
danushka- prosim ta co vnimas 20 rokov? occupy wall street, zvrhnutie vlady na Islande a zbavenie sa dlhu jednoduchym referendom, protesty v spanielsku, grecku, toto zacalo tak pred 3 rokmi tak ako to mozes vnimat 20 rokov?? si jasnovidec? A prosim ta hovoris ze si to studovala, predpokladam ze na nejakej skole, tu mozem zas citovat text z jednej pesnicky od Suverena "archaicky skolsky system je to co hra im do karat, oni nechcu mudry lud ktory kriticky vie premyslat..." Ked chces vediet pravdu tak treba hladat inde a nie to co ti kazu ucit v skole...

marjankaj- ako sa o teba postaraju? daju ti zadarmo auto? dom? pocitac? mobil? mozes zadarmo telefonovat? mas zadarmo elektrinu? mas zadarmo vodu? mas zadarmo jedlo? Projekt venus (zdrojova ekonomika) je zalozena na tom ze tato planeta patri vsetkym ludom a kazdy ma pravo na vsetko co planeta ponuka. Ved to je chore aby napr zdroje vody vlastnila nejaka sukromna firma ktora to potom predavala za ucelom vlastneho zisku. V podstate predava nieco co patri vsetkym ludom.
danushka
04.03.12,13:31
danushka- prosim ta co vnimas 20 rokov? occupy wall street, zvrhnutie vlady na Islande a zbavenie sa dlhu jednoduchym referendom, protesty v spanielsku, grecku, toto zacalo tak pred 3 rokmi tak ako to mozes vnimat 20 rokov?? si jasnovidec? A prosim ta hovoris ze si to studovala, predpokladam ze na nejakej skole, tu mozem zas citovat text z jednej pesnicky od Suverena "archaicky skolsky system je to co hra im do karat, oni nechcu mudry lud ktory kriticky vie premyslat..." Ked chces vediet pravdu tak treba hladat inde a nie to co ti kazu ucit v skole...



Ani som nečakala, že pochopíš, čo som tým chcela povedať. Znak toho, že dnešná mládež má problém natlačiť do seba dátum skončenia 2.svetovej vojny, nie to tak ešte chápať nejaké historické súvislosti Európy prvej polovice 20.storočia a rozloženie celosvetových síl po 2.svetovej vojne.

Netajím sa dlhodobo svojimi názormi na špinavú celosvetovú politiku USA a tým, že je všeobecne známe, ktoré skupiny, resp. jedna najsilnejšia skupina ovláda celý svet a jediné koho sa bojí ako čert kríža a s kým nenaloží sú Slovania a Čína. A po zhliadnutí videa Zeitgeist mi to zaváňa ako posledný klinček do rakvy, ako totálne ovládnuť svet a podrobiť ho pod zámienkou, že všetci budú mať všetko a nebudú ptrebné peniaze.

No určite! Tretiu dierku si nechám vrtkať do nošteka, lebo som negramotná ;).
svk_businessman
04.03.12,13:44
a ako by asi ovladali svet keby tu existuje projekt Venus? :) Asi stale nechapes tej podstate...
danushka
04.03.12,13:50
Pozri, ja Ti neberiem Tvoje názory, predpokladám, že si rátal aj s takou možnosťou, že bude niekto oponovať. Už minulý rok bola podobná téma založená http://www.porada.sk/t175097-venus-projekt.html?highlight=projekt+venus. Možno keď sa tam viacerí rovnako zmýšľajúci pozbierate, tak sa budete dobre cítiť.
svk_businessman
04.03.12,14:50
Samozrejme ze som s tym ratal, preto aj o tom tu pisem aby som ukazal ludom ze tu skutocne moze byt raj na zemi, a viem ze ty za to nemozes ze si to nechces pripustit ze to je riesenim na vsetky problemy, moze za to sucasny system a ten kto to vsetko riadi, mozno ked prides o pracu, nebudes mat ako splacat ucty alebo niekoho s tvojich blizkych zabije auto a potom si uvedomis ze keby je tu projekt Venus tak by si taketo problemy nemala, kazdy clovek na svete by bol stastny a vysielal by to vesmiru pozitivnu energiu a cely svet by bol v harmonii.
danushka
04.03.12,15:02
Samozrejme ze som s tym ratal, preto aj o tom tu pisem aby som ukazal ludom ze tu skutocne moze byt raj na zemi, a viem ze ty za to nemozes ze si to nechces pripustit ze to je riesenim na vsetky problemy, moze za to sucasny system a ten kto to vsetko riadi, mozno ked prides o pracu, nebudes mat ako splacat ucty alebo niekoho s tvojich blizkych zabije auto a potom si uvedomis ze keby je tu projekt Venus tak by si taketo problemy nemala, kazdy clovek na svete by bol stastny a vysielal by to vesmiru pozitivnu energiu a cely svet by bol v harmonii.
Rozosmial si ma teraz!
Ty čo máš problém rešpektovať dochádzku na dennom štúdiu ideš rozprávať dospelej žene niečo o živote :D.
Za posledný rok som zmenila troch zamestnávateľov v dôsledku krízy a každý mesiac prv než idem naplniť chladničku, musím poplatiť také sumy, že sa ani neodvážim umrieť, lebo z mojich detí by sa stali bezdomovci.
Napriek tomu som šťastná a dokonca nepozerám len na seba, ale sa aktivizujem aj v oblasti charity a s manželom čakáme na náhradnú starostlivosť jedného malého cigánčeka, ktorého chceme vychovávať ako vlastné dieťa. Tak mi tu chlapče nedristaj o harmónii aká by mohla byť. Harmónia je presne taká, akú si urobíš sám. Je úplne jedno, či Ťa okupujú kapitalisti, komunisti alebo utopisti.
Príď ku nám na kávu, v našom dome Ťa dobijeme toľkou vesmírnou pozitívnou energiou, že raz dva zabudeš na hlúposti :).
svk_businessman
04.03.12,15:14
Ako vravim, staci jedna necakana udalost v tvojom zivote a hned mas po harmonii, a potom to pochopis...

Cely zivot zijes v strachu, sama si to teraz priznala ze si nemozes dovolit umriet lebo z tvojich deti budu bezdomovci. Toto nie je ziadna harmonia ani sloboda!!! V projekte Venus totizto neexistuje nieco taketo...
danushka
04.03.12,15:18
čo sa vo venuse samozrejme nemôže stať...
viktorviktor
04.03.12,16:50
svk_businessman okrem ebay rozšíril svoje pôsobenie v hnutí aj na poradu, ciele
Hnutie Zeitgeist (The Zeitgeist Movement) bolo založené režisérom Peterom Josephom začiatkom roku 2009, krátko po zverejnení dokumentárneho filmu Zeitgeist: Addendum. Súčasným poslaním hnutia je najmä šíriť osvetu o problémoch a nedostatkoch terajšieho spoločenského zriadenia a zároveň predostrieť ako alternatívu systém zdrojovej ekonomiky.
Hlavným cieľom hnutia je celospoločenská osveta, šírenie idey nutnosti zásadnej zmeny a oboznamovanie ľudí s konceptom zdrojovej ekonomiky po celom svete. Hnutie Zeitgeist je medzinárodne organizované v takzvaných chapteroch. Tieto „miestne pobočky“ hnutia existujú dnes už v približne 60 krajinách sveta, vrátane Českej republiky a Slovenska, kde pôsobí spoločný Česko-Slovenský chapter.

Nejde o centralizovanú organizáciu vedenú nejakými lídrami, náboženskú sektu ani podobne zameranú skupinu ľudí. Hnutie sa opiera o myšlienky projektu Venus
danushka
04.03.12,21:29
Ako vravim, staci jedna necakana udalost v tvojom zivote a hned mas po harmonii, a potom to pochopis...

Cely zivot zijes v strachu, sama si to teraz priznala ze si nemozes dovolit umriet lebo z tvojich deti budu bezdomovci. Toto nie je ziadna harmonia ani sloboda!!! V projekte Venus totizto neexistuje nieco taketo...

Strach a rešpekt pred povinnosťami sú dve odlišné veci. A Tvoje príspevky majú od povinností nahony ďaleko.
Ak sa raz ľudstvo prepracuje k zdrojovej ekonomike, ja tu už určite nebudem. A nebudú tu ani moje pravnúčatá. Takže ak dovolíš, naďalej budem s rešpektom, no bez strachu žiť ten svoj vcelku jednoduchý život, nabitý pozitívnou vesmírnou energiou, ktorú si Ty doteraz nenašiel :).

Človek by si myslel, že v mladých sa nájde trošku viac reálneho entuziazmu.
buchač
04.03.12,22:07
Rozosmial si ma teraz!
Ty čo máš problém rešpektovať dochádzku na dennom štúdiu ideš rozprávať dospelej žene niečo o živote :D.
Za posledný rok som zmenila troch zamestnávateľov v dôsledku krízy a každý mesiac prv než idem naplniť chladničku, musím poplatiť také sumy, že sa ani neodvážim umrieť, lebo z mojich detí by sa stali bezdomovci.
Napriek tomu som šťastná a dokonca nepozerám len na seba, ale sa aktivizujem aj v oblasti charity a s manželom čakáme na náhradnú starostlivosť jedného malého cigánčeka, ktorého chceme vychovávať ako vlastné dieťa. Tak mi tu chlapče nedristaj o harmónii aká by mohla byť. Harmónia je presne taká, akú si urobíš sám. Je úplne jedno, či Ťa okupujú kapitalisti, komunisti alebo utopisti.
Príď ku nám na kávu, v našom dome Ťa dobijeme toľkou vesmírnou pozitívnou energiou, že raz dva zabudeš na hlúposti :).
mimotemy
...očuj , dospelá ........mňa nevieš zavolať ??? :rolleyes:

...že vezmem nejaký papek a dobijem Ťa ním ???...to bude inakšia energia ...raz dva zabudneš na hlúposti ....:---:D
buchač
04.03.12,22:22
ale musim sa vyjadrit.

Strasne tu vsetci obhajujete sucasny system

a za tie 3 roky som sa ucil mozno tak na jednu skusku ostatne som vsetko opisal

a titul takmer bez namahy pritom z toho skoro nic neviem a ani vediet nepotrebujem

Skúsim aj JA ...

Mal som možnosť pôsobiť na dvoch vysokých školách , podotýkam ale , že nie ako pedagóg - ale bolo aj také , že som hodinu viedol , zastupoval...
...dosť som kecal so študentami ...na rôzne témy sa viedli debaty v tých voľných chvíľach ...

Osobne som sa a ani sa netajím tým , že by sa malo za štúdium platiť určitú čiastku ...
Pri bežnom termíne skúšky bez poplatku ...
Prvý opravný termín ?...čiastka X
Druhý ???...................čiastka Y
Dekanský ???..............čiastka X + Y

...zaujímavé na tom je ale , že sami študenti mi dali za pravdu , lebo v takomto prípade ,ak by rodič mal takéto pálky cvakať , ani si to predstaviť nevedeli ...
Inak by vyzeralo to štúdium , žiadne žúrky , chlastačky .......ale pekne by sedeli nad skriptami , učebnicami ...poznámkami a nešpekulovali by o takých blbostiach , či sa majú zúčastniť prednášok , alebo nie ...

...o neskoršej úrovni vedomostí absolventa ani nevravím ............

...a že je naše vysoké školstvo jaksi premnožené ( čo sa týka počtu škôl a aj počtu študentov ) , tak to je už iná káva ......
korela
04.03.12,23:45
Som vďačná niektorým príspevkom, z ktorých som získala nové informácie.
Projekt Venus som si zatiaľ nepozrela, tak sa k nemu nemôžem vyjadriť.
Ako som vydedukovala, asi je pre dnešné generácie ešte nadčasový.
Ľudstvo sa ešte nepoučilo z veľkých osobností dejín, ktorí svojimi myšlienkami predbehli
dobu a zbytočne zomreli násilnou smrťou po súdnych verdiktoch. Čas im dal za pravdu.

Vývoj ide stále dopredu, zastaviť sa nedá.
Je na ľuďoch a ich myšlienkach, ako sa ich životy budú uberať.
Niekto to pochopí ako mladý, niekto neskôr, niekto nikdy. Úlohu zohráva veľa faktorov.

Ľudia si sú vedomí, že nie je všetko v poriadku.
To odznelo aj v príspevkoch.

Myslel by si ešte niekto prednedávnom, ako rýchlo vznikne a bude akcelerovať nový druh komunikácie?https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif


Ako sa zrýchli životné tempo?
Koľko pozitív a negatív prinesú nové technologické prístupy vo všetkých odvetviach, prístupy politikov?


Veľmi sa mi páči jedno asi z najfrekventovanejších slov dnešnej doby a tým je tolerancia.


Prečo vlastne niekto považuje túto tému za vyriešenú, keď sa dá o nej diskutovať ešte dlhšie?
Ja ju nepokladám za vyriešenú, rovnako ako poukazovanie na nezmyselné zákony, ktoré vznikli aj v našej spoločnosti
na základe vstupu do EÚ, a aby som sa držala témy, tak konkrétne zákonov v školstve.
Koľko rodín zasiahli, zmenili im životy, koľko mladých ľudí muselo opustiť takmer dokončenú VŠ. Nikto im nevráti
stratený čas späť. Boli to ľudia, ktorí mali dobrý prospech. Len žiaľ prišla čiara. Prechod z magisterského na bakalárske.

P.S.
Tiež som pozrela do profilu zadávateľa. Mne asocioval, že riešil najskôr akútny rodinný existenčný problém. Možno sa mýlim.
Nikdy neviete, koho máte na druhej strane PC. Ale má pravdu v tom, že školstvo ako také nie je dlho v poriadku po všetkých líniách.
Nespokojnosť učiteľov, rodičov a viem si predstaviť v školách i spokojnejšie deti vo všetkých vekových kategóriách.
korela
04.03.12,23:57
Skúsim aj JA ...

Mal som možnosť pôsobiť na dvoch vysokých školách , podotýkam ale , že nie ako pedagóg - ale bolo aj také , že som hodinu viedol , zastupoval...
...dosť som kecal so študentami ...na rôzne témy sa viedli debaty v tých voľných chvíľach ...

Osobne som sa a ani sa netajím tým , že by sa malo za štúdium platiť určitú čiastku ...
Pri bežnom termíne skúšky bez poplatku ...
Prvý opravný termín ?...čiastka X
Druhý ???...................čiastka Y
Dekanský ???..............čiastka X + Y

...zaujímavé na tom je ale , že sami študenti mi dali za pravdu , lebo v takomto prípade ,ak by rodič mal takéto pálky cvakať , ani si to predstaviť nevedeli ...
Inak by vyzeralo to štúdium , žiadne žúrky , chlastačky .......ale pekne by sedeli nad skriptami , učebnicami ...poznámkami a nešpekulovali by o takých blbostiach , či sa majú zúčastniť prednášok , alebo nie ...

...o neskoršej úrovni vedomostí absolventa ani nevravím ............

...a že je naše vysoké školstvo jaksi premnožené ( čo sa týka počtu škôl a aj počtu študentov ) , tak to je už iná káva ......

Prečo väčšina ľudí spája študentov s nočným životom, "žúrmi", alkoholom? Moje deti boli asi z iného sveta. Možno sa to vzťahuje na internátových študentov.
Moje nechodili ani na krúžkovice. Lebo sa zozbieralo také zoskupenie v ročníku, že sa jednoducho ani nekonali. Stalo sa. V ročníku pár jednotlivcov. Prednášky - nebolo možné, aby sa vynechali.
Toto sú nepodstatné veci.

Rozober mi radšej tú kávu, tá ma mimoriadne zaujíma.
korela
04.03.12,23:59
A prečo mám slniečko hore? :-) Malo byť až za kávou. :-(
korela
05.03.12,00:33
Ale ved ja som dal presny navod! Jacq Fresco to v tom videu vsetko popisuje, keby sa ludia na celom svete zobudia tak uz od zajtra sa to moze zacat realizovat. Pretoze vlady to nikdy neschvalia, lebo ich riadia korporacie, ktore riadia zidia a oni maju trosku iny zamer s tymto svetom. Preco je asi tolko vojen? Afganistan, Irak, Lybia (kde sa mali ludia lepsie ako v ktorom kolvek state europy) a teraz bude nasledovat Iran a Syria, vsetko je to o peniazoch ale nie o peniazoch pre vsetkych ale o peniazoch elity ktora riadi tento svet takze ich uz nezaujma aby sa mali vsetci dobre na svete kedze oni sa tak uz maju... Skus si najst ten dokument s titulkami, pozri si ho, a potom az nieco napis lebo dovtedy to nemas ako pochopit...

korela- a nie len VS ale aj strednych skol, ved co to zas schvalili za blbost ze maturita z eng uz musia mat vsetci len na tej tazsej urovni, ved to uz je absolutny nezmysel keby ma niekto na SLOVENSKU nezmaturovat koli cudziemu jazyku. Ja by som zrusil znamkovanie anglictiny do 8 triedy alebo do 4 triedy 8rocneho gymnazia. A ziaci by sa potom tu eng neucili koli znamkam ale koli tomu aby to aj vedeli lebo to je hlavny problem, tie znamky dostatocne nemotivuju pretoze viac na to aby si sa to naucil sa sustredis na to aby si to len spravil, radsej si spravi tahak alebo podobne, ale pokial by to bolo len absolvoval a hodiny by prebiehali formou konverzacie tak ziaci by sa na tej hodine sustredili len na to co sa tam naucia a nie co vyuziju pri najblizsej odpovedi alebo pri pisomke...

K EN. Mňa zachytila povinná ruština. Ale učila sa ju celá trieda s radosťou vďaka tomu, že sme mali nadčasovú učiteľku, učila nás aj hud. výchovu, otvorila nám svet hudby, prehrávala vlastné platne, žiadne notové diktáty. Mala odvahu ísť v tej dobe aj mimo osnov. Celý druhý stupeň. Pani pedagogička a úžasná žena.
Svoj súkromný aj profesionálny život neskôr zasvätila opere. Zo školstva odišla a vychovala nášho známeho operného speváka.
Mala som aj povinnú nemčinu na strednej a iné jazyky mimo školy. Dnes by som k nim pristupovala ešte zodpovednejšie.
V dnešnej dobe pokladám angličtinu za kľúčový jazyk v medzinárodnej komunikácii, a iba jeden cudzí jazyk nestačí. Takže tu som za povinnú EN. Otázka - kto ju bude kvalifikovane na školách učiť. Keďže sa táto otázka v štátnom školstve rieši ešte stále veľmi konzervatívne, budúcnosť kvality žiarivo nevidím. Nevedomosť EN je brzdou súčasného rozvoja života jednotlivca, spoločnosti.
korela
05.03.12,00:58
Sorry, ale v tej prvej téme toto nebolo jasne povedané. Celý problém bol postavený tak, že študent nemôže flákať prednášky tak, ako učitelia. A tomu sa prispôsobili aj naše reakcie.

Milý mladý businessman, niektoré Tvoje postrehy sú správne, niektoré naivné a niektoré smiešne.
Čo myslíš, prečo ľudia nemôžu zrazu všetci naraz otvoriť oči a pustiť sa do niečoho, čo je podľa Teba tak super?
A skutočne tento projekt vznikol až v roku 1970? Myslíš, že predtým tu rôzne takéto teórie neboli?
Čo tak asi ľudstvu bráni v tom, aby vykročilo smelo k lepším zajtrajškom? Mimochodom, aj to sme tu už mali.
Odpoveď - lebo peniaze.

Peniaze. Mali by prúdiť prirodzene ako voda riek v korytách vytvorených prírodou. Neregulovať toky. Všetko by bolo v poriadku bez manipulácie. Bolo by na všetko.

Na strednej sme mali z viacerých predmetov dvojhodinovky. Na prvé hodiny profesori nechodili ako bol rok dlhý. Vieš ako nám to chýbalo? Kľúčové predmety. Nikto z vedenia nič nevidel. Dodnes im to zazlievam. Vedeli sme čím sa zaoberali. Súkromnými záujmami.