ihBony
02.03.12,20:59
Dobrí deň, prosím Vás, viete mi niekto poradiť ohľadom zmeny priezviska dieťaťa? Máme s priateľkou štvorročnú dcéru a v pôrodnici jej napísali priezvisko po matke.Nakoľko nechceme aby sa naša dcéra volala po bývalom manželovi priateľky vybrali sme sa na matriku a tam sme dostali jednoznačnú odpoveď že pokial sa nezosobášime tak nieje možná zmena priezviska po otcovi ( ktorý je riadne zapísaný v rodnom liste dieťaťa ). Za pomoc vopred ďakujem.
Stanislav 1975
02.03.12,20:03
dá sa to- ale iba súdnou cestou...,to nieje len tak na ohlásenie na matrike, také jednoduché to nieje...
arizona
02.03.12,20:07
hubatá
02.03.12,20:15
Biologický otec môže robiť prieky keď riadne platí a prejavuje záujem o dieťa........
Ale dobre si to rozmysli s osvojením, lebo pri prípadnom rozvode si uvedomíš že platíš na cudzie dieťa. Jeden tu už plakal, len som zabudla názov témy.
ewita888
02.03.12,20:19
Biologický otec môže robiť prieky keď riadne platí a prejavuje záujem o dieťa........
Ale dobre si to rozmysli s osvojením, lebo pri prípadnom rozvode si uvedomíš že platíš na cudzie dieťa. Jeden tu už plakal, len som zabudla názov témy.
si zle pochopila otázku zadávateľa..
arizona
02.03.12,20:21
Ale ved on pise, ze to dieta je jeho ...;)
ihBony
04.03.12,19:24
tu ide o moju dcéru