sury30
02.03.12,22:03
kedze príspevok do FO je podľa vlastníckeho podielu, je v poriadku ked sa z FO hradi napriklad spolocne ihrisko pre subor domov a majitelia vacsich bytov kedze do FO prispievaju viac platia viac aj za ihrisko ako ti co maju mensi byt?
nebolo by vhodne mat zvlast poducet urceny na kupu novych veci pre bytovy dom a zvlast ucet FO?
sme totiz novy bytovy dom, ktory ma momentalne vacsie investicie ako napr. velke ihriska, vstupnu rampu, kamerovy system...atd.
nezda sa mi ze by sa to malo platit takto z FO. som za to aby to bolo jednotnym dielom za kazdy byt.
vdaka
kopretinka
02.03.12,21:29
do frasa,načo zakladáš stále nové témy??? to sa nemôžeš opýtať všetko v jednej téme??
sito
02.03.12,23:01
do frasa,načo zakladáš stále nové témy??? to sa nemôžeš opýtať všetko v jednej téme??

Noooo, to je rada?! Ale Riško ju ne....be, že zakladá tému v téme. A je jedno, čo zožerieme?

A ako to je s tými 41 %, môj príspevok som nenašiel. Že som ťa našiel na svojom profile ako nega. Však to bola pravda, či človek nemá koleno?
sury30
03.03.12,05:46
jasne lebo ked sa opytam vsetko v jednej teme tak ludia ti odpovedia na poslednu otazku, a co t to trapi? ja som myslela ze je to porada, ked nevies poradit tak sem nechod, su tu aj ochotni ludia, necitala som v pravidlach ze mam zalozit len jednu temu!
kopretinka
03.03.12,06:34
Noooo, to je rada?! Ale Riško ju ne....be, že zakladá tému v téme. A je jedno, čo zožerieme?

A ako to je s tými 41 %, môj príspevok som nenašiel. Že som ťa našiel na svojom profile ako nega. Však to bola pravda, či človek nemá koleno?
čo ja mám s Tvojimi kolenami??:eek:
kopretinka
03.03.12,06:34
jasne lebo ked sa opytam vsetko v jednej teme tak ludia ti odpovedia na poslednu otazku, a co t to trapi? ja som myslela ze je to porada, ked nevies poradit tak sem nechod, su tu aj ochotni ludia, necitala som v pravidlach ze mam zalozit len jednu temu!
sito,keď si jej dal na toto užitočné,tak si jej mal aj odpovedať
kopretinka
03.03.12,06:37
jasne lebo ked sa opytam vsetko v jednej teme tak ludia ti odpovedia na poslednu otazku, a co t to trapi? ja som myslela ze je to porada, ked nevies poradit tak sem nechod, su tu aj ochotni ludia, necitala som v pravidlach ze mam zalozit len jednu temu!
ani to si nečítala,že predtým,ako máš vytvoriť novú tému,si máš pohľadať,či tu nie je niečo podobné a opýtať sa tam?
http://www.porada.sk/search.php?searchid=543190
sito
03.03.12,06:47
sito,keď si jej dal na toto užitočné,tak si jej mal aj odpovedať

A čo? Že si má utrhnúť margarétku a trhať, mám založiť novú tému, nemám založiť novú tému, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám, mám, nemám ...

Dobré ránko prajem! :);)
sito
03.03.12,07:01
čo ja mám s Tvojimi kolenami??:eek:

Moje ešte slúžia, ale bolo tu niečo o 41 % invalidovi, V nastavení som mal nejaké tvoje kliknutie, nebolo zelené a aj príspevok zmizol. Bolo v príspevku niečo o tom ako Kaník rozhodol o invalidoch.

Ak mu chýba noha pod kolenom, nie je! Ak až nad kolenom, už je!

Dobre, že už nie je.

Aj poslanci, potom si všimli, to koleno, ako hranicu, zrušili. :);)

Aj ľavý, aj pravý. :confused:

Ajlaviu, ajpraviu.
kopretinka
03.03.12,07:17
Moje ešte slúžia, ale bolo tu niečo o 41 % invalidovi, V nastavení som mal nejaké tvoje kliknutie, nebolo zelené zelené?a čo znamená zelené?asi že som on line.....keď nie som,tak asi nie je zelenéa aj príspevok zmizol. ja cudzie príspevky nemažem,na to nemám oprávnenie Bolo v príspevku niečo o tom ako Kaník rozhodol o invalidoch.

Ak mu chýba noha pod kolenom, nie je! Ak až nad kolenom, už je!

Dobre, že už nie je.

Aj poslanci, potom si všimli, to koleno, ako hranicu, zrušili. :);)

Aj ľavý, aj pravý. :confused:

Ajlaviu, ajpraviu.
v tom som s Tebou súhlasila,to o tých invalidoch.
sito
03.03.12,07:25
v tom som s Tebou súhlasila,to o tých invalidoch.

V nastaveniach sú zelené body, ktoré sa počítajú. Šede sú neužitočné, uzavretie témy, atď ... tvoj bolo šedy, ale od toho nezošediviem ...
kopretinka
03.03.12,07:33
V nastaveniach sú zelené body, ktoré sa počítajú. Šede sú neužitočné, uzavretie témy, atď ... tvoj bolo šedy, ale od toho nezošediviem ...
v profile nezistíš,aký to je bod,či užitočný alebo neužitočný,musíš si na to kliknúť,otvorí sa Ti konkrétny príspevok.Schválne som si teraz bola pozrieť moje body,minimálne polovica je šedých,ale neužitočný bol iba jeden.....šedé neznamená neužitočné,šedé znamená,že dotyčný,čo Ťa obodoval,je off.A ak Ti to je teda jedno,načo o tom vypisuješ.
stormcatcher
03.03.12,08:12
Úžasná súvislosť medzi príspevkami a zadanou témou...........
Mária27
03.03.12,09:00
kedze príspevok do FO je podľa vlastníckeho podielu, je v poriadku ked sa z FO hradi napriklad spolocne ihrisko pre subor domov a majitelia vacsich bytov kedze do FO prispievaju viac platia viac aj za ihrisko ako ti co maju mensi byt?
nebolo by vhodne mat zvlast poducet urceny na kupu novych veci pre bytovy dom a zvlast ucet FO?
sme totiz novy bytovy dom, ktory ma momentalne vacsie investicie ako napr. velke ihriska, vstupnu rampu, kamerovy system...atd.
nezda sa mi ze by sa to malo platit takto z FO. som za to aby to bolo jednotnym dielom za kazdy byt.
vdaka

Pokiaľ tie investície beriete ako spoločné časti domu, príslušenstvo domu či priľahlý pozemok v zmysle § 2 ods. 6 bytzákona, potom prispievate podľa podielov, lebo takou časťou ste aj spoluvlastníkmi tej veci. Ak by ste napr. ihrisko raz odpredali, podelíte sa podľa podielov.
avalik
03.03.12,11:21
len prve tri uzitocne su zelene, dalsie su uz sede
sury30
03.03.12,20:14
vdaka za info maria, avsak cast vlastnikov s ktorymi som v kontakte kedze je tu vyse 170 bytov na tento komplex by bola za to, aby sa z FO nehradili taketo spolocne investicie.
zial s nasim spravcom sa o tom poradit nemozem, pretoze mi povie ze je to nemozne { v preklade ze sa mu nechce} . chystame kvoli tomu schodzu tak chcem vediet ci je to v poriadku keby sme vytvorili akysi poducet na tieto zvlast investicie
verkaz
04.03.12,09:05
Veď otázka sa dá zopakovať aj v už otvorenej téme
verkaz
04.03.12,09:08
daj potom vedieť ako ste dopadli
verkaz
04.03.12,09:08
daj potom vedieť ako ste dopadli
Halli
05.03.12,19:07
tých tém je tu asi zo 25...
Halli
05.03.12,19:08