SMartina
03.03.12,05:01
Ahojte.
Vie mi niekto prosím poradiť akú sumu mám vypisovať do daňového priznania typ B, živnosť, na strane 3 do kolónky:

preukázateľné zaplatené poistné na sociálne poistenie z príjmov podľa par. 6 odst.1 a 2 zákona:

- zaujíma ma to či ak si živnostník platil aj pripoistenie v nezamestnanosti 6,58 + klasický povinný odvod zo zákona, či tieto dve sumy spočítam a zapíšem ich tam, alebo

sa tam píše len povinná suma zo zákona, ktorú je povinný platiť živnostík

Vopred ďakujem.:)
SMartina
03.03.12,04:52
Viem sa o tom dočítať aj v niektorom zákone? Prosím o radu.
SMartina
03.03.12,05:02
Prepáčte, ale nerozumiem tomu čo tu píšete. Ja sa slušne informujem, pretože na to je porada, aby sme sa navzájom učili a radili si, ale čo je toto?
jacekova
03.03.12,05:23
nevsimaj si to. admin to vymaze. on toto vpisuje do kazdej temy. je naruseny.
jacekova
03.03.12,05:24
Ahojte.
Vie mi niekto prosím poradiť akú sumu mám vypisovať do daňového priznania typ B, živnosť, na strane 3 do kolónky:

preukázateľné zaplatené poistné na sociálne poistenie z príjmov podľa par. 6 odst.1 a 2 zákona:

- zaujíma ma to či ak si živnostník platil aj pripoistenie v nezamestnanosti 6,58 + klasický povinný odvod zo zákona, či tieto dve sumy spočítam a zapíšem ich tam, alebo

sa tam píše len povinná suma zo zákona, ktorú je povinný platiť živnostík

Vopred ďakujem.:)

Mozes do povinnych odvodov do SP zaratat aj dobrovolne poistenie.
jacekova
03.03.12,05:27
do 1.kolonky pod tabulkou vypises uhradene SPv r.2011(aj za predch.obdobie,ak to uhradil v r.2011)

do 2.kolonky das uhradene ZP v r.2011
SMartina
03.03.12,05:27
Našla som si zákon o ktorom sa píše v poučení DP o tomto paragrafe, zákon o sociálnom poistení:

§ 6
Poistenec
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Poistenec podľa tohto zákona je fyzická osoba, ktorá je nemocensky poistená, dôchodkovo poistená alebo poistená v nezamestnanosti podľa tohto zákona.

(2) Poistenec podľa tohto zákona je na účely dôchodkového poistenia aj fyzická osoba, ktorá získala obdobie dôchodkového poistenia podľa § 60 ods. 2, 4 a 5.

Podľa toho sa v (1) píše o osobe poistenej v nezamestnanosti. Podľa toho si myslím, že tieto odvody spočítam a zapíšem ich spolu v jednej sume.

Chápem to správne? Ďakujem.
SMartina
03.03.12,05:31
Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Prajem pekný deň.