d0k
03.03.12,07:52
V poslednom case na na mna lepsia tzv "financni poradcovia" ako muchy na med. Ani mi to velmi nevadi lebo vzdy sa nieco dozviem lenze oni dokazu dlho kecat o nicom, potom sa ponahlaju prec a nechaju mi zdrap papiera, z kt. sa takmer nic nedoviem :D

Takze mam tu papier s nazvom produktu benefit plus, typ produktu invest. Chcel som si dnes v klude o tom najt info - ani na ich stranke som nic nenasiel (mozno neviem hladat)

Velmi vseobecna otazka: vie niekto tento produkt zhodnotit pripadne porovnat s inym pribuznym?

Co som si zapamatal:
Ide o sporenie na dochodok v IV. pilieri. Ujko mi to spravil ze budem platit 100 EUR mesacne po dobu 39 rokov a nakoniec dostanem 144 000 EUR alebo dozivotny dochodok 800 EUR. Je to pocitane s vynosom 6% co je podla neho najhorsi mozny scenar.

Naco mi bude v 65 r. takato suma???
draik
03.03.12,10:32
Aj Vám ukázal pekné grafy, ako bude nasporená suma rásť?:D Sľuby o zhodnocovaní úspor tu boli naposledy pri rozbehu 2. piliera. Ten zatiaľ nezarába skoro ani na infláciu. Na druhej strane 100 eur dnes a 100 eur o 39 rokov bude mať diametrálne odlišnú hodnotu. Predovšetkým však poistka má slúžiť na poistenie rizika (smrti, chorôb, úrazu...) a nie na sporenie, lebo na poplatkoch zaplatíte zbytočne veľa. Nehovoriac o tom, že upísať sa na 39 rokov je v týchto neistých časoch slušné riziko.
kopretinka
03.03.12,10:52
http://cmorej.blog.sme.sk/
tu kukni,píše všeličo o poistkách,sporení....
d0k
03.03.12,13:05
Hmmm... takto - ja som v mojej otazke nepouzil ani raz slovo poistka...(ale asi to bude poistka...) takze sa na to vykaslem ked nikto nic o tom nevie...

draik - neukazal: mam iba papier kde je ze za prvy rok zaplatim 1121,52 a nejaky predpokladany zisk je 1333,57 a takto pokracuje dalsich 38 riadokv (ani toto neviem akou vysokou matematikou sa k tomu dopracovali ale dobre)

kopretinka - dakujem za blog... som uz nieco niekedy z tade cital... ale pozrem co je nove