kuzmin
03.03.12,10:28
Dobrý deň prajem,
s manželom ešte nie sme rozvedení, ale dozvedela som sa že pred rokom kúpil na hypotéku 2- izbový dom v radovej zástavbe v Anglicku. Na súde tvrdil že napísal testament, v ktorom po jeho smrti dom zdedia deti. On je Slovák ale na Slovensko sa už vrátiť nechce, momentálne čakáme na posledné pojednávanie na súde, kde by nás už mali konečne rozviezť.
Na Slovensku žiadny nehnuteľný majetok nemáme, hnuteľný nechal deťom, auto nechal mne, keďže aj on má auto v anglicku ktoré si tam kúpil tiež počas manželstva.
Chcela by som sa teda opýtať ako je to s BSM? Môj právnik mi povedal, že na to máme čas ešte keďže nie sme rozvedení, ale že obaja po rozvode musíme podať návrh do troch rokov, ak o to stojíme.
Poraďte prosím ako sa mám zariadiť?
Ďakujem
buchač
03.03.12,19:05
Dobrý deň prajem,
s manželom ešte nie sme rozvedení, ale dozvedela som sa že pred rokom kúpil na hypotéku 2- izbový dom v radovej zástavbe v Anglicku.
...len on sám ???...len na jeho meno znie ???......respektíve , máš aj Ty nejaký podiel na tom nejakom financovaní onoho domu ???
Na súde tvrdil že napísal testament, v ktorom po jeho smrti dom zdedia deti.
...vždy sa dá zmeniť...deti potom utrú nos...
On je Slovák ale na Slovensko sa už vrátiť nechce, momentálne čakáme na posledné pojednávanie na súde, kde by nás už mali konečne rozviezť.
Na Slovensku žiadny nehnuteľný majetok nemáme, hnuteľný nechal deťom, auto nechal mne, keďže aj on má auto v anglicku ktoré si tam kúpil tiež počas manželstva.
...celkom fair vyrovnanie sa ...
Chcela by som sa teda opýtať ako je to s BSM? Môj právnik mi povedal,
...aký právnik ???....slovenský ???
Lebo právo v Anglicku trochu inakšie , ako u nás
http://ec.europa.eu/civiljustice/legal_order/legal_order_eng_sk.htm
že na to máme čas ešte keďže nie sme rozvedení, ale že obaja po rozvode musíme podať návrh do troch rokov, ak o to stojíme.
Poraďte prosím ako sa mám zariadiť?
Ďakujem
...ide totiž o to , že súd na Slovensku rozhodne , no následné uplatnenie do praxe môže byť trochu aj problematické...
V prípade podania na súd v Anglicku vidím problém hlavne vo financiách ....
...predsa len sú v Anglicku trochu iné taxy ( vo všetkom , podotýkam . samozrejme vyššie ) , jasná vec aj pobyt ,doprava a podobne ....

...takže by som fest zvážil otázku ................oplatí sa to ????
kuzmin
04.03.12,06:09
Ďakujem za odpoveď,
ja som ani o tom nevedela že si kúpil nejaký dom alebo byt, ale on totiž ešte súdu nepredložil nejakú kúpno predajnú zmluvu, len splátku hypotéky(nejakej), takže v podstate ani neviem či ten spomínaný dom patrí jemu, alebo komu, oháňa sa len listom vlastníctva....ale povedzme si na rovinu, dnes je už vymoženosťou získať list vlastníctva aj podvodným spôsobom.
Môj právnik je slovenský a aj on mal doteraz slovenského právnika, ale myslím si že dotiahne s ním len rozvod a končí splnomocenstvo.
Môže mi ešte prosím niekto na toto odpovedať?
Ďakujem veľmi pekne
Mária27
04.03.12,19:23
Sme v EU, rozvádzate sa tu, máte spoločný majetok - hocikde, ide o jeho vyčíslenie a rozdelenie. Žiadaj do BSM zahrnúť aj hodnotu domu zníženú o nesplatenú časť hypotéky ku dňu rozvodu. Do Anglicka nemusíš chodiť ani otravovať ich súdy. Maximálne pôjde o ohodnotenie domu ...
kuzmin
05.03.12,14:55
Sme v EU, rozvádzate sa tu, máte spoločný majetok - hocikde, ide o jeho vyčíslenie a rozdelenie. Žiadaj do BSM zahrnúť aj hodnotu domu zníženú o nesplatenú časť hypotéky ku dňu rozvodu. Do Anglicka nemusíš chodiť ani otravovať ich súdy. Maximálne pôjde o ohodnotenie domu ...



Ďakujem veľmi pekne za informácie