jued
05.02.06,13:14
Chcela by som sa Vás spýtať , môžem si uplatniť na osobné auto PHM a náhradné diely, s tým , že si nebudem uplatňovať paušálnu náhradu 6,20/km. Auto nie je zahrnuté v majetku.
sway
05.02.06,12:20
Chcela by som sa Vás spýtať , môžem si uplatniť na osobné auto PHM a náhradné diely, s tým , že si nebudem uplatňovať paušálnu náhradu 6,20/km. Auto nie je zahrnuté v majetku.

PHM ano (treba evidenciu jázd), náhradné diely nie,treba zaplatiť aj daň z motorových vozidiel. Paušálnu náhradu si možno uplatniť - prečo nechceš?;)
jued
05.02.06,12:26
Cestnú daň mám zaplatenú, ale urobila som takú chybu , že bločky za PHM som dávala priamo do prevádzkovej réžie a uplatňovala som si odpočet DPH, prevádzku o motorovom vozidle som taktiež viedla. Teraz neviem čo mám spraviť, mám si to súkromné auto zaradiť do podnikania? Jedná sa o SZČO.
babenko1
05.02.06,12:30
Pokiaľ auto nie je zahrnuté v majetku, žiadne náhradné diely ani nič podobné si nemôžeš dávať do výdavkov, na to je tých 6,20 Sk náhrada. A ako píše sway, treba mať určite zaplatenú daň z motorových vozidiel, aby si si mohla uplatňovať akékoľvek výdavky spojené s používaním auta.
sway
05.02.06,12:30
Cestnú daň mám zaplatenú, ale urobila som takú chybu , že bločky za PHM som dávala priamo do prevádzkovej réžie a uplatňovala som si odpočet DPH, prevádzku o motorovom vozidle som taktiež viedla. Teraz neviem čo mám spraviť, mám si to súkromné auto zaradiť do podnikania? Jedná sa o SZČO.

S tou DPH je to zlé - asi by som podala dodatočné priznanie. Ak auto zaradíš do firmy, neviem či ti to uznajú spätne..., inak OK. Ale ak nie je auto na firmu nič iné si do nákladov nesmieš dávať - opravy a tak... iba PHM + náhradu.;)
babenko1
05.02.06,12:31
Takže stačí, ak vložíš interným dokladom auto do majetku. Ak si ho kúpila neskôr ako pred 4 rokmi, nemáš nárok ani na odpisy. Ale stačí ho len takto vložiť a potom je ten nákup PHM a následné uplatnenie dph v poriadku a aj tie náhradné diely..
jued
05.02.06,12:33
Ďakujem niečo s tým musím urobiť
jued
05.02.06,12:34
Takže stačí, ak vložíš interným dokladom auto do majetku. Ak si ho kúpila neskôr ako pred 4 rokmi, nemáš nárok ani na odpisy. Ale stačí ho len takto vložiť a potom je ten nákup PHM a následné uplatnenie dph v poriadku a aj tie náhradné diely..

Ak je to auto staršie , tak v akej hodnote ho potom zaradím do majetku? napr. ak má 3 roky
babenko1
05.02.06,12:39
určite máš nejakú kúpno predajnú zmluvu, prípadne faktúru, za akú cenu si kúpila to os. auto. Mala by si si teda vypočítať, akú cenu bude mať auto po troch rokoch odpisovania a tou cenou zaradiť auto do majetku a potom ho doodpísať. Predpokladám, že robíš uzávierku za rok 2005...
jued
05.02.06,12:45
Áno jedná sa mi o rok 2005 a ďakujem, asi to auto zaradím do podnikania, myslím si že to bude to menšie zlo, ako dávať opravu DPH.
babenko1
05.02.06,12:48
Nezabudni urobiť aj kartu inv.majetku :)
sway
05.02.06,12:55
Takže stačí, ak vložíš interným dokladom auto do majetku. Ak si ho kúpila neskôr ako pred 4 rokmi, nemáš nárok ani na odpisy. Ale stačí ho len takto vložiť a potom je ten nákup PHM a následné uplatnenie dph v poriadku a aj tie náhradné diely..

no nie som si istá, pri vložení - fajn, ale aby sa niekto nevŕtal v tom aký dátum prepisu vozidla na firmu je v technickom....:rolleyes:
abel
05.02.06,13:12
Pokiaľ je to fyzická osoba, prepis na firmu v technickom netreba robiť.
jued
06.02.06,07:40
A keď sa stane taký prípad , že to auto je už staršie ako 4 roky, tak ho zaradím s nulovou hodnotou?