frees11
03.03.12,16:15
Dobry den, studujem prezencne v Brne na vysokej skole a popri skole som si vybavil Dohodu o pracovnej cinnosti. Zaujimalo by ma, ake vsetky povinnosti mi vyplyvaju voci Slovenskej a Ceskej republike.(Danove priznanie, socialne poistenie atd...). Vobec sa v tom totiz nevyznam.
december85
03.03.12,16:31
Ak si zamestnaný u slovenského zamestnávateľa, tak by za teba mal platiť odvody do Sociálnej poisťovne, ak si podpísal vyhlásenie, tak by ti zo mzdy mal sťahovať aj daň. Ak si dohodu uzavrel v roku 2011, zisti si, či za teba zamestnávateľ robil ročné zúčtovanie preddavkov na daň, ak nie. Ak ti zúčtovanie nerobil a zarobil si viac ako 1779,65 €, musíš si podať daňové priznanie typu A, ak si nemal žiadne iné príjmy. ak si aj zarobil menej, dańové priznanie by sa ti podla mna oplatilo podať, pravdepodobne by sa ti vrátila zrazená dań. Dúfam, že som ti aspon trochu pomohla_
veronikasad
03.03.12,16:47
Dobry den, studujem prezencne v Brne na vysokej skole a popri skole som si vybavil Dohodu o pracovnej cinnosti. Zaujimalo by ma, ake vsetky povinnosti mi vyplyvaju voci Slovenskej a Ceskej republike.(Danove priznanie, socialne poistenie atd...). Vobec sa v tom totiz nevyznam.
Aký bol tvoj ročný príjem z dohody ? Bola v Čechách alebo na Slovensku ? Mal si podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov - ak bola na Slovensku ? Maš na potvrdení uvedenú zrazenú daň ?
MarkaK
22.03.12,09:12
My sme to riesili takto:
v CR vysokoskolaka zamestnavatel prihlasil do zdravotnej aj socialnej poistovne(dohoda o pracovnej cinnosti v CR sa riadi inými pravidlami ako na Slovenskiu), student podpisal zamestnávatelovi vyhlasenie(danove ulavy). Na Slovensku sa musel odhlasit zo ZP(do 8 dni). Zaroven ceska zdravotna poistovna mu okrem klasickeho ceskeho zdravotneho preukazu vydala aj europsky a navyše požiadal o tlačivo E106, ktore odovzdal slovenskej zdravotnej poistovni. Na zaklade tohoto tlaciva mu je poskytovaná na Slovensku rovnaka starostlivost ako každemu slovenskemu obcanovi - dostal k tomu aj preukaz od slovenskej zdravotnej poistovne.