pandzabi
03.03.12,16:00
Dobrý den prajem,

Mám záhradku v prenájme od železníc a chcel by som vedieť do koľko metrov štvorcových možem postaviť zahradnú búdu a akým spôsobom, bez toho aby som potreboval povolenia na stavbu.Niekde som sa dopočul že to može byt do 9m štvorcových, neviem preto sa pýtam. Teraz tam mám búdku po starom majitelovi a tá ma tak 5x4m, je z dreva, zateplená ale na kockách podlozená tak že nieje ako celok na betónovom podklade. Chcel by som teda vediet či možem postavit búdku murovanú s podkladom alebo platnou bez povolenia? Ak ano ako? Ak nie prečo? Poprosim Vás velmi pekne keby ste mi napisali k odpovedi nejaký link zo zakona stavebného kde si to možem nastudovať ked tak.

Velmi pekne Vám vopred dakujem za odpoved.
wagner
03.03.12,15:15
Potrebuješ na to stavebné povolenie, pretože drobná stavba je iba stavba k hlavnej stavbe. Pozri si tu na stránke stavebný zákon, § 55, § 141. Tieto pojednávajú o drobných stavbách a o pojmoch stavebného poriadku. Naštuduj a pochopíš.§141 stav.zák. Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to
pandzabi
03.03.12,15:55
Super dakujem velmi pekne zatial :-) Doplnujúce info som zabudol napísať. Pozemok nieje braní ako stavebný ale patrí železniciam kvoli ich pásmu. A ako mam postupovat teraz alebo čo mam robit s búdou po predošlom majitelovi, pretože železnice davajú do prenájmu len pozemok a s bývalým majitelom som sa dohodol a mam aj vypracovanú kupno predajnu zmluvu podla zakona že mu zaplatím dohodnutú sumu. Zatiaľ je to v ramci ústnej formy, pretože ešte nieje podpisane ukončenie a ja nemam zmluvu o pozemku na prenájom.