tictac7
03.03.12,19:08
moja odpoveď: ÁNO so štyrmi výkríčníkmi a päťkrát podčiarknuté!!!!
zdôvednenie: Každý len chce, aby bolo, ale kto sa stará o to, že odkiaľ na to.
Predchvíľou bola v jednej TV v správach taká pekná reportáž:
- jeden starosta z jednej obce sa sťažoval, že u nich v obci žije o tisíc (aby nebol problém s nulami, tak to robím cez písmenká) obyvateľov viac, ako má v skutočnosti TP. Obyvateľ (možno aj z tejto obce) povedal "úžasný" dôvod, prečo nemá TP v obci, v ktorej žije - musel by ísť vybavovať papiere do SC alebo PK - to je teda dobrý dôvod - hlavná vec, že každý deň chodí do práce v BA a úrady v SC a PK má asi tak isto ďaleko ako prácu v BA - len si to nevybaví v rámci pracovnej doby (pokiaľ nie je šéfom tej firmy:D ).
- no a potom bola taká milá prešovčanka, ktorá býva v BA a nebude tu mať TP preto, aby sa mala kam vrátiť.

Som za to, aby bol človek hrdý na obec, mesto, kraj, krajinu, svetadiel - odkiaľ pochádza, ale prečo by nemal byť hrdý na miesto, kde žije, pracuje, chodia jeho deti do školy, bude chcieť opatrovateľskú službu?!
Svoju hrdosť a príslušnosť k svojmu rodisku, k svojim koreňom, nepreukazujem tým, že sa ani po x-rokoch neodhlásim z trvalého pobytu. Svoju príslušnosť k rodisku, aj k rodisku mojich rodičov a rodisku mojich starých rodičov prejavujem tým, že sa za ňu nehanbím a bez problémov poviem každému odkiaľ som ja, moji rodičia, moji starí rodičia....a je úplne možné, vzhľadom na moje priezvisko, že moje korene siahajú z dedkovej strany a jeho prarodičOV siahajú až na východ... A čo?! Sa nehanbim. Len chcem, aby pokiaľ bude niekto nadávať na to, v akom stave sú cesty, škôlky, školy, ihiriská, chodníky - pozriem sa na seba a svojích blízkych....a potom môžem na niečo kydať...nehovoriac o tom, ako sa k týmto veciam správame....
pepsikova
03.03.12,18:20
..hm, taká milá prešovčanka, čo býva v BA a TP má kdesi v Prešove, ešte asi nebola na našej pošte..to teda celkom určite, ale stane sa to aj inde, že ak potrebuje k prevzatiu doporučenej zásielky OP a nemá tam TP k adrese, uvedenej na zásielke, no tak jej ju nedajú...tkže dosť dobre nerozumiem, ako si potom ľudia preberajú zásielky na podpis...alebo im nechodia?..
..a možno vybavenie TP ľudí vyjde o pár peňazí viac, ako kedysi, keď OP vyzeral ako slovník a emenvé tak iba udrelo pečiatku..dnes treba fotky a cestu aj dvakrát, tak načo meniť:cool:...a keď je problém, potom nadávajú...
..no a čo sa týka starostu-ak tá tisícka navyše platí za smeti, nuž načo by sám riešil problém...až na to, že v mestách sú smeti drahšie ako na dedinách a to je zas len ľudská lakomosť...
tictac7
03.03.12,18:39
..hm, taká milá prešovčanka, čo býva v BA a TP má kdesi v Prešove, ešte asi nebola na našej pošte..to teda celkom určite, ale stane sa to aj inde, že ak potrebuje k prevzatiu doporučenej zásielky OP a nemá tam TP k adrese, uvedenej na zásielke, no tak jej ju nedajú...tkže dosť dobre nerozumiem, ako si potom ľudia preberajú zásielky na podpis...alebo im nechodia?..
..a možno vybavenie TP ľudí vyjde o pár peňazí viac, ako kedysi, keď OP vyzeral ako slovník a emenvé tak iba udrelo pečiatku..dnes treba fotky a cestu aj dvakrát, tak načo meniť:cool:...a keď je problém, potom nadávajú...
..no a čo sa týka starostu-ak tá tisícka navyše platí za smeti, nuž načo by sám riešil problém...až na to, že v mestách sú smeti drahšie ako na dedinách a to je zas len ľudská lakomosť...

...pepsi, vďaka za reakciu, ale nie je to len o smetiach....taký väčšejší prísun peňezí, peňížov a peniazí je z podielových daní - no a na to je taký šialený vzorec, ktorý berie do úvahy počet obyvateľov a ich zaradenie do vekovej skupiny, lebo podľa toho sa rozdeľujú peniaze z daní FO na obce a mestá, VÚC a niečo aj štátu ostáva. No a obce, mestá a VÚC dostávajú, podľa toho, koľko majú obyvateľov na to, aby mohli plniť svoje "originálne" kompetencie alebo im aj podľa toho prispievajú na kompetencie, ktoré si plnia ako prenesený výkon kompetencií....

...a tie smeti, že im platia - nie som si až tak istá...
...ale viem, že sa všade sťažujú na chodníky a na to, že im deti do škôlky nechú zobrať....
lujza.j
03.03.12,18:52
tici:) nerozlučuj sa nič tým nevyriešiš, ešte že som to nekula ja lebo by ma hned rozdrapilo:mad::mad: a čo sa týka škôlky tak minule mamka hovorila, že bol v TV príspevok, že v BA-nové mesto, by ženy-Bratislavčanky chceli dať deti do školky, aby mohli ísť do roboty, ale že bez šance škôlky obsadené deťmi prisťahovalcov. mimotemyv dnešnej dobe by bol v BA asi dobrý kešeft otvoriť škôlku.
tictac7
03.03.12,19:32
tici:) nerozlučuj sa nič tým nevyriešiš, ešte že som to nekula ja lebo by ma hned rozdrapilo:mad::mad: a čo sa týka škôlky tak minule mamka hovorila, že bol v TV príspevok, že v BA-nové mesto, by ženy-Bratislavčanky chceli dať deti do školky, aby mohli ísť do roboty, ale že bez šance škôlky obsadené deťmi prisťahovalcov. mimotemyv dnešnej dobe by bol v BA asi dobrý kešeft otvoriť škôlku.

ďakujem, že si sa akurát Ty ozvala. Preto, lebo....ja som z BA NM (inak (dokelu takmer) polovicu života - Dúbravka), no a naša MČ má najväčší počet obyvateľov vzhľadom na rozhlohu, teda najväčie "zaľudnenie" alebo "hustotu" obyvateľstva v rámci SR. To je síce pekné, ale v skutočnosti si ani netrúfnem odhadnúť, koľko je nás skutočne.
Dôvod:
Moje poschodie: 4 -byty - v skutočnosti TP máme len ja a moja polovička - 2 byty sú v prenájme (vlastníci mimo BA) a 1 byt síce obýva majiteľka, ale TP má v Bošanoch (dôvod - viď zadanie ako prešovčanka)
...Petržalka....ani nehovorím -môj skormný odhad - 1/4 bytov je "obývaná" šiestimi pracovníkmi nejakých spoločnosti v BA - paštekáry ,,,, - ešte pred dvadsiatimi rokmi na Rudave hovorili víkendovým bratislavčanom paštekári, ja teraz hovorím polovici kvázi petržalčanom paštekári - a ma tu kľudne zabite...

...no a aby som nebola len jednostranná - je samozrejmé, že tie dva byty, u nás na poschodí prenajaté -majitelia tu majú TP - ja osobne, by som ich "zabila", preto, lebo o tých jedných viem, majú dieťa, ktoré navštevuje škôlku, pôjde do školy, prídu sem raz za čas - síce sa rozplývajú ako im je dobre, ale sa rozčuľujú, že nemajú chodník, vodu, odpad....
danushka
03.03.12,19:37
No veru, aj v tej našej obci by sa pani starostka potešila vyššiemu číslu TP, viac peňazí by došlo.
A možno by bolo aj na vyšší plat pre pár vyvolených na OÚ, len by sa to akosi nijako inak neprejavilo v tej našej obci, bohužiaľ...
Niektorí skostnatelí starostovia v brnení z 15. storočia plnia hlavne svoje kasičky a diavia sa, že nie je dôvod, aby si ľudia ten TP vybavili v mieste bydliska a v mieste vlastníctva nehnuteľností ;).

Nie je to len o pohodlnosti niektorých, ale aj o motivácii. Dalo by sa diskutovať na túto tému, veru dalo.
lujza.j
03.03.12,19:42
mám kolegyňu cca. pred 5r prišla do BA " z mastným chlebom s cibuľou na skejte" z Ružomberku, nedávno sa smiala kolegovi, že z akej to je dediny a či to na Slovenku:eek: ked sa jej opýtali, že odkiaľ je ona tak zahlásila " z Rače né":eek: /tam býva v podnájme/ ja úplne "milujem" prisťahovalcov pre toto!!! bud zabudnú kde jej ich rodná vieska a hanbia sa za ňu, alebo na BA kydajú, ale nikdy sa do rodnej viesky nevrátia. a teraz sa tiež môžte do mňa pustiť:---
danushka
03.03.12,19:49
Zato my vterky, my sa cítime doma všade :D.
Teda ja sa cítim doma aj doma-doma, doma v rodnej, doma na chalupe :) :) :) .
tictac7
03.03.12,20:12
mám kolegyňu cca. pred 5r prišla do BA " z mastným chlebom s cibuľou na skejte" z Ružomberku, nedávno sa smiala kolegovi, že z akej to je dediny a či to na Slovenku:eek: ked sa jej opýtali, že odkiaľ je ona tak zahlásila " z Rače né":eek: /tam býva v podnájme/ ja úplne "milujem" prisťahovalcov pre toto!!! bud zabudnú kde jej ich rodná vieska a hanbia sa za ňu, alebo na BA kydajú, ale nikdy sa do rodnej viesky nevrátia. a teraz sa tiež môžte do mňa pustiť:---

Lujza.j: Presne si ma pochopila. O toto mi ide. Ja som síce narodená v BA, celý život som žila v BA, aj moji rodičia sú rodáci z BA. Napriek tomu tvrdím - nie som z BA.
Dôvod:
Pôvod môjho otca - on je síce tiež už narodený v BA - jeho mama je z PK a otec z .... do kelu, ani neviem, aký okres to je, žeby PN? - Lopašov. Aj mi prišli akési pozemky odtiaľ - som ich zas písomne posunula na nejakú neterku od sesternice môjho starého otca... bola som tam raz, ako dieťa, a nepoznám tam nikoho. Viem, že to priezvisko, tam je a potom je ešte na východe...možno sme odtiaľ....
Pôvod mojej mamy: ona je síce tiež narodená v BA - jej mama - ktohovie - sirota vychovaná v rodine v BB...
- jej otec - ktohovie - sirota - ostal tu po 1. sv.vojne....vyrastal v Nemecku - úžasný cukrár - prvý na Slovensku robil z fúkaného cukru veci - učil sa to v Maďarsku - fajčil BT-čky, kávu pil z takého modrého umelého pohára a otázky mi vždy pokladal, alebo dopovedal na moje nemecky a "nútil" ma pozerať ORF... Inak, super dedko. Od svojich desiatich rokov som tam bola cez víkend takmer každý vikend (síce v mojich štrnástich umrel), ale...mala som pred ním veľký rešpekt, ale som ho aj veľmi veľmi ľúbila - aj keď jeho slovenčina bola veľmi smiešna ;)
Ice dive
03.03.12,20:12
mám kolegyňu cca. pred 5r prišla do BA " z mastným chlebom s cibuľou na skejte" z Ružomberku, nedávno sa smiala kolegovi, že z akej to je dediny a či to na Slovenku:eek: ked sa jej opýtali, že odkiaľ je ona tak zahlásila " z Rače né":eek: /tam býva v podnájme/ ja úplne "milujem" prisťahovalcov pre toto!!! bud zabudnú kde jej ich rodná vieska a hanbia sa za ňu, alebo na BA kydajú, ale nikdy sa do rodnej viesky nevrátia. a teraz sa tiež môžte do mňa pustiť:---

neboj nezabúdajú kde je ich rodná vieska, však keď sa tam dotralákajú na vianoce a veľkú noc, tak BLAVA prišla nééééééé...:D:D:D je to aj o tom, že každá líška si svôj chvost chváli... a trvalý pobyt si v BA taký prisťahovalec veľmi dať nemôže, keď žije na podnájmoch... a zas na drhuej strane možno chce pomôcť svoju rodisku práve tými podieľovými daňami... a zas v tej hornej dolnej vieske odkiaľ prišiel je to pre tých ľudí istý spoločenský status, "vytiahol slamu z čižiem" a robí karieru v hlavnom meste..

zas zmena trvalého pobytu nie je lacná a jednoduchá záležitosť: - Občiansky kolky jedna návšteva polície, výpis z katastra, a prihlásenie sa na miestnom úrade k pobytu t.j. 3 úrady, - auto mimo okresu 66 € návšteva polície v predchádzajúcom a v súčasnom bydlisku - zdravotná a sociálna poisťovňa
- banky podľa počtu účtov.., mobilný operátor, plynárne, elektrárne a iné platiace inštitúcie...
- ak máš živnosť, resp. sro zmeny aj v ZR SR resp. ORSR...

s kolegom sme to rátali, a človek, ktorý je SZČO tak zmenou trvalého pobytu by musel oznamovať zmenu 23 inštitúciám a mať s tým spojené náklady + čerpať dovoleku, t.j. ak päta netlačí, nie je dôvod na zmenu..
Ice dive
03.03.12,20:20
Lujza.j: Presne si ma pochopila. O toto mi ide. Ja som síce narodená v BA, celý život som žila v BA, aj moji rodičia sú rodáci z BA. Napriek tomu tvrdím - nie som z BA.
Dôvod:
Pôvod môjho otca - on je síce tiež už narodený v BA - jeho mama je z PK a otec z .... do kelu, ani neviem, aký okres to je, žeby PN? - Lopašov. Aj mi prišli akési pozemky odtiaľ - som ich zas písomne posunula na nejakú neterku od sesternice môjho starého otca... bola som tam raz, ako dieťa, a nepoznám tam nikoho. Viem, že to priezvisko, tam je a potom je ešte na východe...možno sme odtiaľ....
Pôvod mojej mamy: ona je síce tiež narodená v BA - jej mama - ktohovie - sirota vychovaná v rodine v BB...
- jej otec - ktohovie - sirota - ostal tu po 1. sv.vojne....vyrastal v Nemecku - úžasný cukrár - prvý na Slovensku robil z fúkaného cukru veci - učil sa to v Maďarsku - fajčil BT-čky, kávu pil z takého modrého umelého pohára a otázky mi vždy pokladal, alebo dopovedal na moje nemecky a "nútil" ma pozerať ORF... Inak, super dedko. Od svojich desiatich rokov som tam bola cez víkend takmer každý vikend (síce v mojich štrnástich umrel), ale...mala som pred ním veľký rešpekt, ale som ho aj veľmi veľmi ľúbila - aj keď jeho slovenčina bola veľmi smiešna ;)

:):):) no a kto vlastne je pravý Bratislavčan??? ja aj tata aj jeho tata sme sa narodili v BA teda oni sice v dedinke, ktorú po 1945 k BA pričlenili, ale zober me si len fakt, Bratislava ako súčasť rakúsko uhorska prišla po 1945 o nemecky hovoriace osadenstvo, ktoré sa muselo vysťahovať, celá Petržalka, je v podstate sociálna výstavba, ktorú obývali prevažne prisťahovalci z iných častí SR... detto, obyvateľstvo čo prišlo po odsťahovaných nemcoch.... inak nedávno som z koho z nôch spadol, keď mi kolega čo robí v BA už 10 rokov, že HA no tak ty si jeden zo 4 Bratislavčanov, ktorého som spoznal inak tu poznám len samých prisťahovalcov... (a to nesedí doma na zadku ale vymetá väčšinu spoločenských podujatí...)
tictac7
03.03.12,20:26
neboj nezabúdajú kde je ich rodná vieska, však keď sa tam dotralákajú na vianoce a veľkú noc, tak BLAVA prišla nééééééé...:D:D:D je to aj o tom, že každá líška si svôj chvost chváli... a trvalý pobyt si v BA taký prisťahovalec veľmi dať nemôže, keď žije na podnájmoch... a zas na drhuej strane možno chce pomôcť svoju rodisku práve tými podieľovými daňami... a zas v tej hornej dolnej vieske odkiaľ prišiel je to pre tých ľudí istý spoločenský status, "vytiahol slamu z čižiem" a robí karieru v hlavnom meste..

zas zmena trvalého pobytu nie je lacná a jednoduchá záležitosť: - Občiansky kolky jedna návšteva polície, výpis z katastra, a prihlásenie sa na miestnom úrade k pobytu t.j. 3 úrady, - auto mimo okresu 66 € návšteva polície v predchádzajúcom a v súčasnom bydlisku - zdravotná a sociálna poisťovňa
- banky podľa počtu účtov.., mobilný operátor, plynárne, elektrárne a iné platiace inštitúcie...
- ak máš živnosť, resp. sro zmeny aj v ZR SR resp. ORSR...

s kolegom sme to rátali, a človek, ktorý je SZČO tak zmenou trvalého pobytu by musel oznamovať zmenu 23 inštitúciám a mať s tým spojené náklady + čerpať dovoleku, t.j. ak päta netlačí, nie je dôvod na zmenu..


...no a o tom to celé je. Ja chcem, aby PäTA TLAĆILA... - a povedzte chcem tak veľa? Ste tu zamestnaní, využívate všetky výhody, ako ktorýkoľvek iní obyvatelia - teda škôlka, škola, MHD, parky, chodníky, trávniky, cesty, knižnice, verejné parkoviská .... a mnohe iné.... tak mi teraz povedzte, prečo za to nechcete platiť?!
Ice dive
03.03.12,20:35
...no a o tom to celé je. Ja chcem, aby PäTA TLAĆILA... - a povedzte chcem tak veľa? Ste tu zamestnaní, využívate všetky výhody, ako ktorýkoľvek iní obyvatelia - teda škôlka, škola, MHD, parky, chodníky, trávniky, cesty, knižnice, verejné parkoviská .... a mnohe iné.... tak mi teraz povedzte, prečo za to nechcete platiť?!

no ja mám skôr opačný problém, mám trvalý pobyt v BA a som rodený Bratislavčan, ale bývam v satelite mimo BA kraja, t.j. ja za tie chodníky, parky a iné veci platím aj keď ich využívam v menšej miere... a pobyt si meniť nechcem lebo aj tak väčšinu času som v BA takže mať trvalý pobyt niekde inde, a keď treba niečo vybaviť brať si dovolenku je skôr na obtiaž...
a povedz ako by si riešila situáciu, ak má niekto viacero nehnuteľností a pol roka býva v jednej durhého polroka v druhej... to si má TP meniť podľa toho kde sa bude aktuálne zdržiavať???
lujza.j
03.03.12,21:09
neviem či otázka finančných výdavkov je tá pravá "výhovorka" prečo si "veci" nedať na poriadok. keby som mala viac nehnuteľností tak tam by mi to prišlo, že sa to dá akceptovať. ja ked som po rozvode si brala späť priezvisko-rodné ani vo sne ma nenapadlo myslieť nato koľko ma to bude stáť a kde budem musieť dať vedieť zmenu.chcela som to a chcela som to mať na poriadku. minule sme sa s mojim deckom na križovatke /smer do sídliska/ ked sme stáli na červenú zamysleli 6ks aut iba 2ks špz z BA.
tictac7
03.03.12,21:11
no ja mám skôr opačný problém, mám trvalý pobyt v BA a som rodený Bratislavčan, ale bývam v satelite mimo BA kraja, t.j. ja za tie chodníky, parky a iné veci platím aj keď ich využívam v menšej miere... a pobyt si meniť nechcem lebo aj tak väčšinu času som v BA takže mať trvalý pobyt niekde inde, a keď treba niečo vybaviť brať si dovolenku je skôr na obtiaž...
a povedz ako by si riešila situáciu, ak má niekto viacero nehnuteľností a pol roka býva v jednej durhého polroka v druhej... to si má TP meniť podľa toho kde sa bude aktuálne zdržiavať???

..."neútočím" na Teba...inak tiež zaujímavé...v zahraničí sa dá riešiť pobyt aj na mesiace....
...ale to to je voči tým všetkým, je úplne jedno, či je to sever-juh-východ-západ....ale je to pre tých, čo bývajú v prenajatom, o to tu stále ide. Pretože, Ty máš, si vlastníkom toho, čo tu riešiš a platíš v dvoch rôznych obciach daň z nehnuteľnosti - aby tá obec mala z čoho žiť a do jednej z tých obcí idú aj "Tvoje" podielové dane - tam, kde máš TP.
....ale 99% (nie tá strana) tých ľudí nevlastní nehnuteľnosť nikde, a teda jediný príjem, je jedno akejkoľvek obce, je z toho, že existujú. A prečo by mala, tá obec dostávať peniaze na chodníky, trávniky, parky a MHD za človeka, ktorý sa tam zdržuje asi 4 dni v roku?!
tictac7
03.03.12,21:27
mimotemy....si vôbec uvedomujte, že po šiestich mesiacoch príspevkov (snažila som sa k veci - a myslím, že neboli až tak od veci) je toto moja prvá otázka?
Ice dive
04.03.12,06:04
..."neútočím" na Teba...inak tiež zaujímavé...v zahraničí sa dá riešiť pobyt aj na mesiace....
...ale to to je voči tým všetkým, je úplne jedno, či je to sever-juh-východ-západ....ale je to pre tých, čo bývajú v prenajatom, o to tu stále ide. Pretože, Ty máš, si vlastníkom toho, čo tu riešiš a platíš v dvoch rôznych obciach daň z nehnuteľnosti - aby tá obec mala z čoho žiť a do jednej z tých obcí idú aj "Tvoje" podielové dane - tam, kde máš TP.
....ale 99% (nie tá strana) tých ľudí nevlastní nehnuteľnosť nikde, a teda jediný príjem, je jedno akejkoľvek obce, je z toho, že existujú. A prečo by mala, tá obec dostávať peniaze na chodníky, trávniky, parky a MHD za človeka, ktorý sa tam zdržuje asi 4 dni v roku?!

no ale keď sa nad tým zamyslíš, je toto problém výberu daní a ich prerozdelenia obciam, taký CPčkar mení podnájom aj 3-4 x do roka, tým že nevlastní nehnuteľnosť nemá si kde nahlásiť pobyt... žiaden prenajímateľ spravidla nedovoľuje nahlásiť niekoho na TP do prenajímanej nehnuteľnosti... t.j. tvoj problem sa nútením prihlásenia sa na TP nevyrieši resp. vyrieši sa len u tých, ktorý si v danom meste kúpili nehnuteľnosť... skôr by mali podiel na daní z príjmov odvádzať zamestnávatelia a ľudia povedzme 50:50 podľa toho koľko majú zamestnancov podľa sídla a pobočiek do pokladní obcí, kde podniká zamestnávateľ a 50 % kde má trvalý pobyt, nakoľko ak by to záležalo len od toho zamestnávateľa BA by prekvitala, a tá horná dolná vieska, by okrem smiešnej dane z nehnuteľnosti nemala žiaden príjem...
kobolcs
05.03.12,13:23
treba zrusiť trv. bydlisko zo všetkych papierov, zaviesť obvyklý pobyt podla zamestnavatela
kobolcs
05.03.12,13:39
a ako riesit priklad :
pracujem na TPP v BA, mam tu nehnutelnost v BAII, ale prechodny pobyt mam este v BAIV lebo tam to bolo nutne nahlasit
podnikam sro so sidlom BA, majitel s trv.bydl. v okrese LC
zivnost a trv.bydl v okrese LC, nevlastnim nehnutelnost
v okr RS mam nehnutelnost aj prijem z neho ale pobyt nie
a z TPP som vysielany na dlhsie sluzobky do EU-mimoEU kludne aj nad 183 dni
a co ked sa dostanem do nemocnice-liecebne na dlhsiu dobu nad 3 mesiace pripadne do basy/vazby to vyuyivajuc argumentz diskusii to mam platit aj ked to nevyuzivam ?
Malo by sa to cele zrusit a zaviest obvykle bydlisko elektron.menitelne napr. kazde 3 mesiace ale to by tento stat musel fungovat aspon na minimalnej urovni nie tak ze napisem do uradu ze som mimo trv.bydliska uz 10 rokov rozhodnutie mi pride na korespondencnu adresu v BA ale musim tam ist to podpisat do LC a az potom tu bude pravoplatne, hlavne ze ten isty urade/aj centrala/ jeaj v BA .
A ze preco nemenim trv. bydlisko lebo je to finacne narocne doklady,auta,zrsr,orsr,sp,zp,upsvar, etc. a nejde to vybavit elektronicky a dovolenku radsej minam na oddych nez na urady.
kopretinka
05.03.12,19:55
...no a o tom to celé je. Ja chcem, aby PäTA TLAĆILA... - a povedzte chcem tak veľa? Ste tu zamestnaní, využívate všetky výhody, ako ktorýkoľvek iní obyvatelia - teda škôlka, škola, MHD, parky, chodníky, trávniky, cesty, knižnice, verejné parkoviská .... a mnohe iné.... tak mi teraz povedzte, prečo za to nechcete platiť?!
nemôžu sa predsa prihlásiť na trvalý pobyt,keď bývajú na ubytovni alebo v podnájme,to nie je chyba tých ľudí,ale systému.
Indeed
05.03.12,20:06
Tak od tictac7, by som zadanie témy v tomto duchu a týmto štýlom nikdy nečakal ....
Indeed
05.03.12,20:08
...no a o tom to celé je. Ja chcem, aby PäTA TLAĆILA... - a povedzte chcem tak veľa? Ste tu zamestnaní, využívate všetky výhody, ako ktorýkoľvek iní obyvatelia - teda škôlka, škola, MHD, parky, chodníky, trávniky, cesty, knižnice, verejné parkoviská .... a mnohe iné.... tak mi teraz povedzte, prečo za to nechcete platiť?!

A PREČO Teba toto trápi ???
gardenia
06.03.12,13:48
... a prečo Cigáni neplatia nič nikde? Teraz buď múdry ...
kukučka
06.03.12,15:08
pamätáte sa na šakala? opísal dátum narodenia na cintoríne z pomníka a nové doklady vybavil poštou...:D
witch
06.03.12,15:18
ale nie na Slovensku! než by vybavil, obeť by mu zomrela na starobu..
Oliwa
06.03.12,16:46
mimotemy....si vôbec uvedomujte, že po šiestich mesiacoch príspevkov (snažila som sa k veci - a myslím, že neboli až tak od veci) je toto moja prvá otázka?
Zaujímavá štatistika - 5 ročné členstvo na Porade a 6 mesiacov príspevkov? :rolleyes:
Zaujímavé je, že na otázku si si zároveň sama hneď aj odpovedala :)...
Založenie témy chápem ako reakciu na spomenutú TV reportáž, resp. emočný ventil...
;)
No a podľa mňa by mohol byť prototyp pravého Bratislavčana napr. Julo Satinský. :) Netuším síce, aký pôvod mali jeho predkovia, ale jedno viem iste - on vyrástol, žil, býval a písal v Bratislave na Dunajskej ulici a aj sa k tomu patričným spôsobom hlásil...