Borly
03.03.12,21:52
Dobrý deň milý poraďáci

Som mladý a neskúsený. Chcem začať podnikať a dovážať tovar z Číny. Jednalo by sa o eshop, v ktorom by som ponúkal obrazy a iné interiérové doplnky. Mám dodávateľa a som s nim už aj dohodnutý. Na začiatku by som to chcel riešiť spôsobom, že zákazník zo Slovenska si objedná tovar na mojom eshope, následne ho ja objednám z Číny a keď mi to príde tak to pošlem svojmu zákazníkovi. Rozprával som sa s účtovníčkou a hovorila mi, že to nie je také jednoduché avšak nechcel by som sa dať týmto odradiť a preto chcem poprosiť Vás skúsenejších aby ste mi poradili.
Mám vybratú živnosť a nie som plátca DPH. Študujem túto tému dennodenne ale stále mám mnoho otázok.

- Keď nie som plátcom DPH a budem dovážať z Číny musím sa registrovať ako plátca u nás?
- Treba vybaviť nejaké povolenia na dovoz u nás?
- Je potrebné robiť nejaké mesačné hlásenia? poprípade v iných intervaloch?

Zatiaľ len toľko. Ďalšie otázky budem doplňovať postupne ako sa k nim budem dostávať.
Vopred ďakujem všetkým poraďákom a budem vďačný za každú radu.
Kľudne ma môžete kontaktovať aj na mail: ondrejborlas@gmail.com
lujza.j
03.03.12,20:56
Borly
03.03.12,21:05
Jj ďakujem, prechádzam to a študujem to a veľa som sa dozvedel avšak na tieto moje otázky som odpoveď zatiaľ nenašiel pravdaže stále pokračujem.
arizona
04.03.12,03:58
Neviem, ci najdes vela zakaznikov,ktori budu ochotni cakat niekolko tyzdnov na dorucenie...
Dnes kazdy chce tovat co najskor ;)
Borly
04.03.12,08:15
No to je pravda, začať však nejako musím a nemám veľký kapitál na začiatok aby som nakúpil väčšie množstvá. A z Číny, už objednávam nejaký čas. Cez EMS to fakt trvá strašne dlho ale cez DHL mi príde tovar do týždňa. Dokonca sa mi stalo, že som v nedelu objednal a vo štvrtok som ho mal tu. Ale ďakujem za názor aj pozitívna kritika človeka posúva. Možno ma presvedčíte, že to nemá zmysel a začnem špekulovať nad niečím iným :D