Gabriela 19
04.03.12,08:43
Mám 3 pracovníkov na TPP, žiadne iné príjmy nemajú.Nebude sa robiť ročné zúčtovanie dane, lebo
vychádzajú malé preplatky cca 0,60 centov. Ako je to potom s uplatnením 2% podielu zapl. dane
to sa može uplatniť?
Dakujem
Tweety
04.03.12,07:45
Mám 3 pracovníkov na TPP, žiadne iné príjmy nemajú.Nebude sa robiť ročné zúčtovanie dane, lebo
vychádzajú malé preplatky cca 0,60 centov. Ako je to potom s uplatnením 2% podielu zapl. dane
to sa može uplatniť?
Dakujem
To, aké vychádzajú, nie je podstatné, ak zamestnanci oň požiadali , treba ich im urobiť. Keď nepožiadali a RZD nebudeš spracovávať, nemôžu ani % darovať.
veronikasad
04.03.12,15:13
Mám 3 pracovníkov na TPP, žiadne iné príjmy nemajú.Nebude sa robiť ročné zúčtovanie dane, lebo
vychádzajú malé preplatky cca 0,60 centov. Ako je to potom s uplatnením 2% podielu zapl. dane
to sa može uplatniť?
Dakujem
Gabika, aký hrubý príjem mali zamestnanci ? Ak ich príjem presiahol 1/2 NČZD a do 15.2. nepožiadali zamestnávatela o vykonanie RZD, musia si sami robiť DP typu A.

Ak zamestnávatela požiadali, musí im RZD urobiť bez ohladu na výšku nedoplatku. Ak chcú darovať 2 % dane, musia uhradiť aj nedoplatok 0,60€
Jarka
05.03.12,11:12
Ja by som sa chcela opytat ako postupovat ked zamestnankyna je dlhodobo PN, poziadala zamestnavateľa o ročné zuúčtovanie a chce darovať 2 % dane. Keď jej urobím RZD vychadza jej nedoplatok 0,04 EUR, nemam jej ho však z čoho zraziť nakoľko nema príjem.
Možno by bolo lepšie keby zamestnankyňa podala daňové priznanie aby mohla darovať tie 2% dane. Ako by ste postupovali v tomto mojom pripade? Ďakujem za vaše názory.
pohodička
05.03.12,11:36
Zamestnanec a zároveň aj spoločník odišiel 28.12.2011 na predčasný dôchodok. Môžem mu urobiť riadne ročné zúčtovanie miezd v Pohode ako ostaným, alebo mu treba vypisovať tlačivo osobitne. Tie zvyšné dni do konca roka nemá žiadny príjem. Je aj spoločníkom, ale z toho nemá príjmy, akurát 1000 € za prenájom vlastného traktora, ktorý sám používa na presuny po poli a hospodárskych dvoroch. Žiadosť o ročné zúčtovanie má podpísanú. Ďakujem.
Gabriela 19
05.03.12,16:54
Ano Veronika, u zamestnancov presiahol príjem 1/2 NČZD, /2/ zamestnanci, nepožiadali

ale chcu darovať 2 %,/ podla výpočtov preplatok cca 0,85 €./ Musia si urobiť DP

typu A. chápem a DU požiadať o vrátenie 0,85 €?
veronikasad
05.03.12,19:16
Ano Veronika, u zamestnancov presiahol príjem 1/2 NČZD, /2/ zamestnanci, nepožiadali

ale chcu darovať 2 %,/ podla výpočtov preplatok cca 0,85 €./ Musia si urobiť DP

typu A. chápem a DU požiadať o vrátenie 0,85 €?
Prepáč, zle som prečítala - píšeš o preplatku. Z čoho vznikol taký nízky preplatok? zvyčajne vznikajú nedoplatky. DU taký nízky preplatok vracať nebude, môžu darovať 2 % dane.
veronikasad
05.03.12,19:17
Zamestnanec a zároveň aj spoločník odišiel 28.12.2011 na predčasný dôchodok. Môžem mu urobiť riadne ročné zúčtovanie miezd v Pohode ako ostaným, alebo mu treba vypisovať tlačivo osobitne. Tie zvyšné dni do konca roka nemá žiadny príjem. Je aj spoločníkom, ale z toho nemá príjmy, akurát 1000 € za prenájom vlastného traktora, ktorý sám používa na presuny po poli a hospodárskych dvoroch. Žiadosť o ročné zúčtovanie má podpísanú. Ďakujem.
Nemôžeš mu robiť RZD kvôli príjmom z prenájmu, podáva DP typu B.
Gabriela 19
05.03.12,20:12
Gabika, aký hrubý príjem mali zamestnanci ? Ak ich príjem presiahol 1/2 NČZD a do 15.2. nepožiadali zamestnávatela o vykonanie RZD, musia si sami robiť DP typu A.

Musí sa robiť RZD aj ked o to nepožiadali a ich príjem presiahol 1/2 NČZD?
Už je to skutočne popletené
veronikasad
05.03.12,20:15
Gabika, aký hrubý príjem mali zamestnanci ? Ak ich príjem presiahol 1/2 NČZD a do 15.2. nepožiadali zamestnávatela o vykonanie RZD, musia si sami robiť DP typu A.

Musí sa robiť RZD aj ked o to nepožiadali a ich príjem presiahol 1/2 NČZD?
Už je to skutočne popletené
Gabika, ak do 15.2. o RZD nepožiadali, povinnosťou zamestnávatela je vystaviť im do 10.3. Potvrdenie o zdanitelnej mzde /aj pri príjme nižšom ako 1/2 NČZD). Zamestnaec je povinný sám si podať DP typu A.
Gabriela 19
05.03.12,20:21
Tak, že všeobecne, každý kto dosiahol príjmy vaščie ako 1/2 NČZD je povinný si robiť
DP A alebo požiadať o ročne zučtovanie? Je to tak? Každý povinne
ewita888
05.03.12,20:27
Tak, že všeobecne, každý kto dosiahol príjmy vaščie ako 1/2 NČZD je povinný si robiť
DP A alebo požiadať o ročne zučtovanie? Je to tak? Každý povinne

áno, tak je..