gladiatorka
04.03.12,08:28
Ahojte
Prosím o radu. Podľa zákona s platnosťou od 1.1.2012 mám nárok na priznanie 60 kreditov za štátnu jazykovú skúšku z anglického jazyka. Predložila som riaditeľovi žiadosť o vydanie osvedčenia o pridelení kreditov ktorú som dokladovala vysvedčením o vykonaní štátnice z cudzieho jazyka. Riaditeľ nám odmieta vydať osvedčenie o udelení kreditov z dôvodu že štátna jazyková škola na ktorej sme vykonali štátnicu nie je uvedená na stránkach minedu v zozname škôl ktoré majú akreditáciu vykonávať štátnice z cudzích jazykov. Obrátili sme sa na riaditeľa štátne jazykovej školy kde sme vykonali štátnicu. Riaditeľ nám vysvetlil, že v roku 2007 kedy sme my vykonávali štátnicu nebola potrebná akreditácia stačilo povolenie ministerstva školstva , pretože štátnice sa vykonávali na základe vyhlášky 44 z roku 1996. Viete nám niekto poradiť? Podotýkam, že na základe vykonanej štátnice vyučujem anglický jazyk ako kvalifikovaná učiteľka. V prípade že mi riaditeľ nemôže priznať kredity za štátnicu tak som potom nekvalifikovaná na výučbu angličtiny . Chápem to správne?
Tezaurus
04.03.12,19:21
myslim ze staci riaditelovi ustne zreprodukovat to co ti povedal riaditel jazykovej skoly. Ak by riaditel nadalej trval na svojom, tak od neho treba ziadat pisomnu odpoved na ziadost o priznanie kreditov v ktorej bude zdovodnene preco kredity neprideli. Po obdrzani tejto ziadosti je moznost tusim do 15 dni odvolat sa na vyssie miesta